Vanduo – jaunystės eliksyras

Vanduo – jaunystės eliksyras

SVEIKUOLIAI PATARIA

Vanduo – jaunystės eliksyras

Ilona Šnarienė

Nutricologė sveikuolė Violeta Benetienė sako, jog šaltas, tekantis vanduo padeda atgauti jėgas.

Šaltį kaip gydymo priemonę naudojo senovės graikai ir romėnai. Romos legionieriai žiemą Alpių kalnuose maudydavosi ežerų properšose, nuogi voliodavosi sniege. Jau tada buvo žinoma, kad šaltis malšina skausmą ir gydo įvairius uždegimus.

„Jau septyniolika metų, kai tik būnu prie jūros, upės ar ežero, nesvarbu, kokioje šalyje, kokiu metu laiku, visuomet nors trumpam lendu į vandenį,– pasakoja V. Benetienė. – Užmiršau, kas yra bronchitas, sloga, bloga nuotaika. Šaltas vanduo priverčia susitraukti kraujagysles, stiprina imunitetą, teikia papildomos energijos, praskaidrina niūrias mintis“.

Su vandeniu sveikuolė pataria elgtis pagarbiai. Norintiems prisijaukinti šaltį moteris pataria grūdintis.

„Namuose pabandykite kiekvieną rytą praustis iš pradžių tokios temperatūros vandeniu, koks jums įprastas, paskui keletą dienų truputį vėsesniu, vėliau – dar vėsesniu. Taip pratindami bei grūdindami savo kūną po kelių savaičių pamatysite, kad šaltas vanduo nėra jau toks baisus ir džiaugsitės kaskart patirdami naują pojūtį“, – ragina sveikuolė.

Kai kas mėgsta maudytis tyloje ir vieni, o sveikuoliai, anot ponios Violetos, mėgsta gauta energija pasidalinti su šalia esančiais.

„Siūlau nebijoti ir prisijungti prie sveikuolių organizuojamų švenčių, kad išmoktumėte daryti mankštą, pabėgioti ir kartu nusimaudyti. Drauge niurktelėti į šaltą vandenį drąsiau“, – šypsosi sveikuolė.

Prieš lendant į eketę kūnas turi būti sušilęs. Reikia pabėgioti, padaryti mankštą, kad raumenys atsipalaiduotų, nuotaika pagerėtų, veide atsirastų šypsena.

„Ar pastebėjote, su kokia nuotaika žmonės lipa į eketę? – teiraujasi ponia Violeta. – Vandenį reikia mylėti. Jei su meile niurktelėsite, tai išlipsite dvigubai energingesni, žvalesni, atrodys, kad ir akyse šviesiau, ir žmonės geresni. Nereikia atšalti, todėl vandenyje nebūkite tol, kol ims krėstų drebulys. Pakaks vienos-dviejų minučių, kad jūsų kūnas gautų stiprų temperatūros pokytį, impulsą kraujagyslėms, deguonis pasiektų smulkiausius kapiliarus, suaktyvėtų visų organų veikla.“

Po maudynių patartina išgerti šiltos arbatos arba šilto vandens, o kiek dažnai maudytis – kiekvienas sprendžia pats. Vandens procedūros – tai tik dalelė sveiko gyvenimo būdo. Neužmirškite, kad reikia plauti kūną ne tik iš išorės, lygiai taip pat svarbu gerti švarų gyvą vandenį, kad ląstelės neužrūgštėtų, ir kad būtumėte sveiki.

PATARIMAS: Violtea Beneteinė pataria: išlipus iš eketės iškart apsišluostyti ir apsirengti. Nusirengiama nuo viršaus iki apačios, o apsirengiama atvirkščiai: pirmiausia apsiaukite kojas, o tik paskui renkitės kitais drabužiais.

Asmeninio albumo nuotr.