
Naujausios

Žaidynių dalyvių laukė užduotys
Susirinkusieji į ežero pakrantę galėjo ne tik stebėti komandų atliekamas užduotis, bet ir patys daugelį jų išbandyti ir rinkti taškus, taip pat apžiūrėti kariuomenės, ugniagesių, policijos techniką. Renginio metu netrūko ir specialiųjų efektų: spalvotų dūmų, ugnies pliūpsnių, vandens purslų ir garsinių signalų.
Žaidynėse dalyvavo septynios komandos. Kiekvienoje – po penkis asmenis. Dalyviai turėjo įveikti užduotis, kurias jiems buvo sugalvoję policijos pareigūnai, medikai, pasieniečiai, ugniagesiai ir kariškiai.
Kariškių užduotyje komandoms reikėjo išsilaikyti priešų apsuptyje aidint šūviams ir surinkti svarbią žvalgybinę informaciją.
Sėkmingai kariškių užduotį atlikusi draugų komanda "Miksas" iš Šiaulių sakė, kad atėjo smagiai praleisti šeštadienį ir mėgaujasi kiekviena užduotimi. Kariškių išbandymas šiauliečiams buvo ketvirtas ir į visus vaidmenis sėkmingai sekėsi įsitraukti.
"Specialistai savo darbą išmano ir paruošė labai įdomias užduotis. Čia ne tik smagiai leidžiame laiką, bet ir daug ko išmokstame, pavyzdžiui, kad reikia būti atidiems ir pastabiems, kaip nepasimesti sudėtingose situacijose", – pasakojo "Mikso" nariai Zigmantas, Nikolajus, Sotera, Artūras ir Reda.
Gaisrininkų užduotis reikalavo ir fizinių jėgų, nes nulaikyti žarną, vandens srovę pataikyti į specialų piltuvą ir taip užpildyti po juo kabantį kibirėlį – ne taip paprasta. Šiaulių sanatorinės mokyklos merginų komandai "Aktyvistės" tai buvo pirmoji užduotis. Nors ir ne iš karto, mergaitės su užduotimi susitvarkė.
"Buvo labai įdomu ir sunku", – viena per kitą čiauškėjo "aktyvistės".
Komanda "Mes" (Marija, Laura, Artūras, Rita ir Laura) iš Kauno pasakojo, jog jiems pati įdomiausia buvo policijos užduotis. Situacija – automobilių susidūrimas, neblaivus avarijos kaltininkas pasišalina iš įvykio vietos, atvykusiems pareigūnams reikia nuo smalsuolių apsaugoti įvykio vietą, suteikti pagalbą nukentėjusiems, sutramdyti beįsiplieskiantį gaisrą ir surinkti informaciją, kaip atrodė pabėgęs vairuotojas.
"Sužinojome daug naudingo, ką tikrai, manau, panaudosime realiame gyvenime", – sakė "Mes" narė Marija.
Greitosios pagalbos medikai žaidynių metu ne tik davė užduotį suteikti pagalbą iš aukštai nukritusiam žmogui, bet ir visus norinčius mokė atlikti širdies masažą.
Viena iš pasieniečių užduočių buvo atskirti padirbtus dokumentus, kuriais naudojosi nelegalūs sienos kirtėjai.
Ne tik komandų nariai, bet ir pavieniai žaidynių dalyviai ir stebėtojai domėjosi, kaip reikia elgtis sudėtingų situacijų metu, kai brangi kiekviena sekundė.
Šiauliuose – pirmą kartą
Šiauliuose pilietiškumo žaidynės vyko pirmą kartą, o Lietuvoje – antrą. Pirmą kartą jos surengtos pernai rudenį Kaune.
"Šių žaidynių idėjos yra dvi. Viena – išmokyti žmones, kaip jie turėtų elgtis ekstremalių situacijų metu, o antra idėja ta, kad šiandien labai sunku jauną žmogų atitraukti nuo kompiuterio ir išvesti jį lauką, todėl mes bandome šią pilietiškumo pamoką paversti linksmu, įdomiu žaidimu. Tos tarnybos, kurios čia dalyvauja, kasdien susiduria su ekstremaliomis situacijomis ir gali pamokyti žmones, kaip elgtis patekus į jas", – "Šiaulių kraštui" pasakojo vienas iš žaidynių organizatorių Darius Banėnas, organizacijos "Baltai juoda" narys.
Žaidynėse dalyvavo Šiaulių specialiosios tarnybos.
"Kai kviečiame tarnybas, visada užduodame du klausimus: ar jiems tai įdomu ir ar nori dalyvauti. Akivaizdu, kad visos tarnybos, kurias kvietėme, norėjo dalyvauti ir joms tai pasirodė įdomu. Kaune buvo keturios tarnybos, o čia, Šiauliuose, – penkios. Mūsų vertintojas yra ne tik dalyvis, bet ir tarnybos. Jeigu jos matys, kad tai įdomu, pasiteisina, šios žaidynės vyks toliau", – sakė D. Banėnas.
Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, buvo apdovanota rėmėjų prizais. Ja tapo draugų komanda "Miksas" iš Šiaulių.