
Naujausios
Karatistai plaukė upėmis
Pakruojo karatė klubo „Cunami“ sportininkai tradiciniame kasmetiniame vasaros žygyje „Šiaurės klanas“ plaukė baidarėmis Šventąja ir Nerimi.
Dešimtajame žygyje „Šiaurės klanas“ dalyvavo dvidešimt penki keliautojai, per savaitę baidarėmis įveikę vandens turizmo maršrutą nuo Anykščių iki Jonavos.
Į du legionus, vadovaujamus Tomo Sakalausko ir Lino Narvido, suskirstyti žygeiviai patys rūpinosi buitimi, organizavo atrakcijas bei konkursus. Jau kelintus metus keliautojų stovyklos komendanto postą užima Tadas Kozlovas, žvalgybos vado – Kostas Dryžas, o maistininkės pareigas – Rūta Nazaraitė iš Šiaulių. Nebe naujokai ir daugumas kitų žygeivių, jau žinančių, kaip keliauti sėkmingai bei saugiai.
„Su tokia moraliai stipria komanda, ant „lietuviško plieno“ – lašinių ir „afrikietiško dinamito“ – datulių, vieną dieną buvo nuplauktas keturiasdešimt vienas kilometras. Audra, ir ta išsigandusi praūžė pro šalį į Uteną“, – juokavo „Cunami“ prezidentas Valdemaras Kozlovas.
Poilsiaudami žygeiviai organizavo įvairius konkursus, varžybas. Baidarių lenktynes prieš srovę laimėjo T. Kozlovas, jis su T. Sakalausku tapo nugalėtojais ir analogiškose lenktynėse, baidares irkluojant dviems žmonėms. Ilgiausiai panirę į vandenį išbuvo pasvalietė Violeta Mickutė ir Airimas Rocius iš Pakruojo. Pastarasis keliautojas laimėjo ir „Tomahauko“ (kirvio mėtymo) turnyrą, kirvį taikliai įsmeigęs aštuonis kartus iš dešimties. Trečiąją vietą šiose rungtynėse laimėjo mergina – pakruojietė Iveta Brazdžionytė. „Robinhudo“ (taikliausios strėlės) varžybas laimėjo T. Kozlovas.
Originaliausiu baidarės pavadinimu pripažintas sugalvotas kelmiškio Mariaus Pranckaus ir pakruojiečio Egidijaus Bužavo. M. Pranckus originaliausiai pavadino ir savo palapinę.
Šukuosenų konkurse įdomiausiai atrodė T. Kozlovas.
Žygio vadovai organizavo ir savigynos mokymus – kaip įveikti užpuoliką, net jei nesi karatistas, kaip gynybai panaudoti žmogaus prigimties savybes.
Kostas Dryžas ir Tomas Sakalauskas kvietė žygio draugus atsipalaiduoti, atsikratyti nuovargio pačių įrengtoje improvizuotoje „indėniškoje"pirtyje su įkaitintais akmenimis, ant kurių pilamas žolelių nuoviras.
Labiausiai pasižymėję žygio dalyviai apdovanoti ordinais ir medaliais. Egidijus Bužavas pelnė tris medalius (už pareigingumą, ištvermę ir draugiškumą), Kostas Dryžas ir Dovydas Misiūnas – po du. „Atsakomybės“ ordinai skirti Linui Narvidui ir žygio renginių organizatorei Kristinai Udraitei, Rūta Nazaraitė apdovanota „Riterio“ ordinu.
Po ilgos pertraukos įteikti aukščiausi „Šiaurės klano“ apdovanojimai – „Klano ordinai“, skirti T. Kozlovui, K. Dryžui ir T. Sakalauskui, nebe vienerius metus prisiimantiems didžiausią kelionių organizavimo naštą. Iki šiol tokių ordinų žygių istorijoje buvo teskirti trys.
„Pakruojo krašto“ inf.
Nuotraukos iš karate klubo „Cunami“ archyvo
KELIAUTOJAI: Karatistai baidarėmis keliavo Šventąja ir Nerimi.
BUITIS: Buitimi „Šiaurės klano“ žygeiviai rūpinosi patys.