
Naujausios
Žemė davė darbo
Tėvas Remigijus, sūnūs Artūras ir Arvydas Milašiai Pašiaušėje sukūrė vieną moderniausių ir turtingiausių rajono ūkių. Trys vyrai valdo atskirus žemės plotus – ūkininkauja bendradarbiaudami. Jie sukūrė bendrovę „Žemila“, kuriai vadovauja tėvas.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Ūkis sukurtas per 14 metų
Remigijaus Milašiaus ūkis pelnė antrąją vietą rajone surengtame „Metų ūkio“ konkurse. Jo sūnus Artūras tapo antrosios vietos laimėtoju tarp jaunųjų ūkininkų.
1997 metais pradėjęs ūkininkauti Remigijus Milašius dabar valdo 495 hektarus žemės. Pradėjo nuo trijų hektarų. Iš pradžių turėjo ir pusšimčio galvijų fermą. Bet netrukus likvidavo. Bandė auginti juoduosius serbentus. Tačiau naudos iš uogynų beveik neturėjo. Tik investicijos atsipirko. Dabar serbentyno žemėje jau auga javai.
Sūnūs Artūras dirba – 170, Arvydas – 90 hektarų. Dar per 200 hektarų žemės priklauso visų trijų sukurtai bendrovei „Žemila“, kurios pajininkai yra tėvas ir sūnūs. Iš viso Milašių šeima dirba beveik tūkstantį hektarų.
Žemė – brangi
Pašiaušė priklauso Tytuvėnų apylinkių seniūnijai. Tame krašte nėra apleistų žemės plotų. Nusipirkti žemės – didelė konkurencija. Maždaug pusė Milašių dirbamų plotų yra Kelmės, pusė – Šiaulių rajonuose. Pigiau pavyko nusipirkti tik vieną kitą plotą. Už kitus teko pakloti po 7, kartais net po 10 tūkstančių litų už hektarą. Beje, žemė, kurią dirba trys vienos šeimos ūkininkai – ne visa sava. Nemaža dalis nuomojama.
Kai ardėsi danų žemės ūkio bendrovė „Luganta“, Milašiai ketino ją perpirkti už daugiau kaip penkis milijonus litų. Tačiau koją pakišo vienas grybų augintojas. Milašiams pavyko nupirkti tik traktorių ir keliolika hektarų žemės.
Tėvo ir dviejų jo sūnų ūkis augina nemažai rapsų ir javų. Šiemet ir rapsų ir javų – neblogi derliai. Rapsų prikūlė po 3,5 – 4 tonas iš hektaro, javų iš kai kurių plotų – po 6 tonas.
Padargų pasigamina ir patys
Dabar Milašiai sukūrė modernų ūkį. Sūnus Arvydas nusipirko moderniausią kombainą, sėjamąją, traktorių ir kitos technikos. Dalį jos pirko iš paramos.
Nemažai ūkyje reikalingų padargų Milašiai per žiemą pasigamina patys. Kieme guli didžiulis šešių metrų ilgio ražienų skutiklis – purentuvas. Žinoma, jam reikėjo pirkti metalo ir kitų detalių. Tačiau jeigu šį padargą būtų pirkę jau pagamintą, būtų išėję žymiai brangiau.
Sumeistravo ir pakabą buldozeriui, suvirino talpą vandeniui. Jauni vyrai visą žiemą praleidžia garažuose, konstruodami ką nors naudingo ūkiui.
Leis šaknis gimtinėje
Ūkininkas Remigijus Milašius – agronomas. Jis ir sūnums nemažai gali patarti, kaip auginti įvairias kultūras.
25 metų Artūras Milašius bandė mokytis aukštojoje mokykloje. Tačiau nuo vaikystės pripratęs kartu su tėvu darbuotis ūkyje, ilgėjosi namų. Nusprendė leisti šaknis gimtinėje. Šiandien kaimynai jį jau vadina milijonieriumi, nes turi labai brangios technikos. Ūkyje Artūras įdarbino ir savo žmoną Agnę. Darbo problemos išspręstos. Milašiai per darbymetį įdarbina apie dešimt žmonių. Kartais darbininkų net pritrūksta.
Artūras su žmona Agne gyvena netoli tėvų namų esančiame bute. Tačiau rengiasi statyti savo namą.
Sūnus Arvydas kol kas gyvena drauge su tėvais.
ŪKININKAI: Remigijus Milašius (viduryje) su sūnumis Artūru ir Arvydu sukūrė modernų ūkį.
PASAKOJIMAS: Remigijus Milašius (dešinėje) turi šnekos su Žemės ūkio skyriaus vedėju Juozu Rimkumi.
PURENTUVAS: Purentuvą pasigamino jaunieji ūkininkai Artūras ir Arvydas Milašiai.
Autorės nuotr.