
Naujausios
Veidrodis namuose – draugas ar priešas?
Į „Šiaulių krašto“ redakciją paskambinusi šiaulietė sakė girdėjusi, kad veidrodžiai kaupia neigiamą energiją. Moteris kasdien mato savo atspindį veidrodžiais prekiaujančios parduotuvės vitrinoje. Šiaulietę domina, ar saugu įsigyti veidrodžius iš vitrinos ar antikvariate.
Marina VISOCKIENĖ
marina@skrastas.lt
Vadovaujasi intuicija
Dvidešimtmetį kinų praktikomis feng šui besidomintis šiaulietis Liutauras Francas pirkti veidrodžio kad ir iš vitrinos, nebijotų.
„Namuose jį nuplaučiau po tekančiu vandeniu, pridėdamas teigiamas savo mintis, atleisdamas žmonėms, kurie galbūt bandė šį veidrodį užkrauti neigiama energija“, – sako vyras.
Mažiausiai tuo metu jis stengtųsi pykti. Taip tik dar labiau „įkrautų“ veidrodį, turintį savybę traukti neigiamą energiją.
„Svarbiausia – tikėti tuo, ką darai“, – neabejoja šiaulietis.
Su antikvariatuose parduodamais veidrodžiais, L. Franco žodžiais, sunkiau. Tokį pirktų tik tuomet, jei šis intuityviai trauktų.
„Šiuolaikiniai žmonės vis mažiau vadovaujasi pojūčiais, siūlyčiau jų nepamiršti. Galbūt būtent šio daikto konkrečiu gyvenimo momentu trūksta žmogaus harmonijai“, – pataria.
Tačiau antikvariate pasiryžęs nusipirkti veidrodį žmogus energetiškai turi būti stiprus, nes kuo senesnis daiktas, tuo daugiau energijos jis bus sukaupęs.
Veidrodžiui priešais lovą – ne vieta
Netinkamiausia vieta veidrodžiui namuose – miegamajame, priešais lovą.
„Kokybiškai neišsimiegosite. Simboliškai veidrodyje atsirandantis atspindys taps lyg trečiuoju žmogumi kambaryje. Tai gali tapti net skyrybų priežastimi“, – perspėja L. Francas.
Geriausia miegamajame veidrodį paslėpti spintoje arba stalčiuje.
Svetainėje veidrodį galima įrėminti lyg paveikslą. Kabinti jį reikėtų taip, kad atspindėtų teigiamą vaizdą. Toks veidrodis gali ir didinti vaizdą, jį reikėtų rinktis, atsižvelgiant į kambario dydį. Mažoms erdvėms jis netinka.
Vonios kambaryje veidrodžio nereikėtų kabinti prieš duris ar klozetą, kad neišeitų geroji energija. Dėl tos pačios priežasties vonios durys turi būti visuomet uždarytos.
Formoms koreguoti
Anot L. Franco, bene dažniausiai ir daugiausiai feng šui praktikose veidrodžiai, ypač įgaubti, naudojami formų korekcijoms.
Pavyzdžiui, jei prieš namo lauko duris yra pastatas aštriais kampais, smailiu stogu ar žibintas, prieškambaryje prieš duris reikėtų kabinti išgaubtą veidrodį.
Kabinti taip, kad objektą už durų veidrodis atspindėtų aukštyn kojomis. Veidrodžio dydis priklauso nuo objekto dydžio.
Žibintui, tiksliau jo pagrindui, atspindėti pakaktų 10–15 centimetrų skersmens veidrodžio, pakabinto ne vertikaliai, o pakreipus į žibinto apačią.
Būrėjos namuose veidrodžių nėra daug
Šiaulietė būrėja Angelė Reimerienė sako, kad jos namuose veidrodžių nėra daug ir jiems skirta vieta – labai ribota.
„Niekuomet nekabinčiau veidrodžio namuose prieš lauko duris. Sakoma, kad tuomet žmonės iš namų bus išnešami – sunkiai sirgs, gal ir mirs arba vyras iš namų išeis“, – tikina būrėja.
Jei veidrodžio prieškambaryje išvengti nepavyksta, stalčiuje greta jo moteris pataria laikyti druską, į ją įdėti česnako skiltelę.
Miegamajame būrėjos veidrodis guli komodoje. Beje, čia ji neturi televizoriaus, kuris išjungtas gali atspindėti atvaizdus.
Teigiamiausi, būrėjos žodžiais, vonioje pakabinti veidrodžiai, nes jie čia energetiškai išsivalo.
Sudaužytas veidrodis – perspėjimas
A. Reimerienė nebijo antikvarinių ar parduotuvių vitrinose ilgai išbuvusių veidrodžių. Mano, kad keletą dešimtmečių ar ilgesnį laiką nugyvenęs veidrodis gali būti sukaupęs naudingos energijos.
„Tokius veidrodžius tereikia nuplauti arnikos tinktūra arba tirpalu, kurių galima įsigyti vaistinėse. Pati šia tinktūra perplaunu kortas, pabūrusi nemaloniems žmonėms“, – sako pašnekovė.
Yra prietaras, kad sudaužiusį veidrodį žmogų nesėkmės lydės ištisus septynerius metus. Būrėja sudužusius veidrodžius labiau linkusi suprasti kaip perspėjimą, kad kažką gyvenime darai ne taip.
„Gal tereikia nueiti į bažnyčią, nuvažiuoti į Kryžių kalną, stabtelėti ir trumpam viską apmąstyti“, – išeitį siūlo pašnekovė.
Įskilusių veidrodžių, indų namuose nelaiko, skuba išmesti, kad neprisišauktų nelaimės, ligos. Veidrodžio neneštų ir dovanų, kad su šventės kaltininku nesusipyktų.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
PAŽEIDIMAS: Įskilusio ar ilgainiui dėmėmis pasidengusio veidrodžio laikas atspindėti atvaizdus praėjo.
PATARIMAS: Būrėja Angelė Reimerienė pataria atkreipti dėmesį, kas atsispindi veidrodyje: „Jeigu jūsų kambarys užgriozdintas, veidrodis tik padidins netvarką ir padvigubins bėdas, jei negeros nuotaikos apimti į jį žiūrėsite“.
BŪSENA: Dvidešimtmetį kinų praktikomis feng šui besidomintis šiaulietis Liutauras Francas pataria ne tik gerai apgalvoti vietą veidrodžiui namuose, bet ir siekti veidrodį primenančios būsenos: „Jei jūsų mintys bus skaidrios ir nesistengsite aplinkos nuolat analizuoti, o ja džiaugsitės, įveiksite daugelį bėdų, net ligų.“
ATSPINDYS: Svetainėje veidrodis gali būti įrėmintas kaip paveikslas. Tačiau atspindėti jis turėtų tik teigiamai veikiančius dalykus.