
Naujausios
Konkursas baigėsi!
Baigėme konkursą „Mano Kalėdos“. Šiandien spausdiname paskutiniuosius konkurso dalyvių darbus. Visų dalyvių rankdarbius galite pamatyti internetiniame puslapyje www.skrastas.lt
Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams! Nugalėtojus skelbsime kitame „Šiaulių krašto“ priedo „Keturi kampai“ numeryje.
„Šiaulių krašto“ inf.
Pelenės kurpaitė ir dekupažas
Eurika Drungilienė iš Kelmės rajono šventėms kūrė netradicinę puokštę. Jai pasidaryti reikėjo nebenešiojamo batelio, nudažyto norima spalva, eglišakių ar kitų žaliuojančių šakelių, kalėdinių dekoracijų. Viską sudėjus gavosi pelenės kurpaitė.
Draugams, artimiesiems E. Drungilienė dovanas kūrė dekupažo technika. Žiemos vaizdus perkėlė ant medinių dėžučių, padėkliukų.
„Tereikia akrilinių dažų, įvairių servetėlių, klijų, daikto ant kurio norite sukurti paveikslą, lako ir, žinoma, kantrybės“, – teigia E. Drungilienė.
Eurikos DRUNGILIENĖS nuotr.
KURPAITĖ: Pelenės kurpaitei panaudotas nudažytas batas, eglės šakelės ir dekoracijos.
DEKUPAŽAS: Žiemos vaizdai dekupažo technika perkelti ant medinių dėžučių, padėkliukų.
Dovilės JUOZAPAITYTĖS nuotr.
KANKORĖŽIS: „Rankdarbius pradėjau daryti neseniai. Vienas iš jų – eglutės žaisliukas. Sukurti jį labai nesunku. Reikia nuspalvinti kankorėžį, užrišti kaspinėlį, prikabinti nedidelę kilpelę ir užberti blizgučių“, – rašo šeštokė Dovilė Juozapaitytė iš Kelmės rajono, Liolių.
Netikėtos idėjos
Dalia Vasilkevičienė iš Ginkūnų (Šiaulių rajonas) kūrė Kalėdų eglutes, dekoravo šampano butelius. Vainikėlį virš buto durų padarė ponios Dalios dukra Justina iš netikėtos medžiagos – tualetinio popieriaus ritinėlių.
Dalios VASILKEVIČIENĖS nuotr.
IDĖJA: Dalios Vasilkevičienės lentynoje išrikiuotos Kalėdų eglutės, dekoruoti šampano buteliai.
EGLUTĖ: Viena iš Dalios Vasilkevičienės sukurtų eglučių.
BUTELIS: Dekoruotas šampano butelis.
NETIKĖTUMAS: Kalėdiniam vainikui panaudoti... tualetinio popieriaus ritnėliai.
Irenos GAIDAMAVIČIENĖS nuotr.
LANGAS: Šiaulietė tautodailininkė Irena Gaidamavičienė kalėdines puošmenas sukabino lange. Lange supasi juvelyriškai tiksliai ir kruopščiai išnerti angeliukai, snaigės, bumbulai.
Justo NORKAUS nuotr.
KRUOPŠTUMAS: Aštuoniolikmetis Justas Norkus iš Kelmės rankdarbius kuria nuo šešiolikos. „Darau ne tik eglutes, bet ir įvairiausias vazas, gėlytes, gulbes. Vienai eglutei reikia apie 6000 mažų popieriaus detalių. Vieną eglutę padarau per savaitę“, – rašo Justas.
Apelsininė eglė
Gražina Kriaučiūnienė, Šiaulių „Salduvės“ lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui, pagamino kvepiančią Kalėdų eglutę. Jai sukurti pakako 15–20 minučių.
Eglutei prireikė vatmano, siūlų, džiovintų apelsino griežinėlių, klijų.
Apelsinų griežinėlius moteris džiovino ant radiatoriaus. Svarbu tiesus pagrindas, kad džiūdamas vaisius neprarastų formos. Griežinėlius, priklausomai nuo radiatoriaus temperatūros, džiūsta apie savaitę.
Apatinius apelsinų griežinėlius moteris pritvirtino „krokodilu“, viršutinius prikabino siūlais.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
APELSINAI: Eglutę puošia džiovinti apelsinai.
Žaisliukai taps šeimos relikvija
Asta Trijonienė iš Kelmės kūrė kalėdinius žaislus. „Man visi gražūs – negaliu išrinkti vieno“, – rašo auksarankė.
Bumbului pagaminti reikia: bumbulo iš putoplasto, akrilinių dažų, atlasinės juostelės, spalvoto perlamutrinio popieriaus, adatėlės, karoliukų, žvynelių, figūrinio skylamušio, karštų klijų.
„Bumbulą tolygiai nudažome akriliniais dažais. Iš atlasinės juostelės pasiuvame kaspinėlį, dekoruojame karoliukais ir priklijuojame karštais klijais.
Iš spalvoto perlamutrinio popieriaus iškarpome gėlytes. Ant adatėlių suvertomis gelytėmis, karoliukais ir žvyneliais dekoruojame ruošinį. Gėlyčių lapelius kruopščiai atlankstome. Vieno žaislo gamyba užtrunka maždaug 4–5 valandas“, – rašo A. Trijonienė.
Keturbriauniui žaislui reikės: medinių žaislų ruošinių, akrilinių dažų, atlasinės juostelės, servetėlės, klijų dekupažui, karoliukų siuvinėjimui, karoliukų klijavimui, klijų karoliukų klijavimui, bronzinio vakso, purškiamo akrilinio lako.
„Medinį ruošinį nudažome akriliniais dažais. Išsikarpome iš servetėlės norimą motyvą ir priklijuojame klijais (skirtais dekupažui). Ornamentus dekoruojame karoliukais. Ruošinio kraštus užbaigiame bronziniu vaksu. Pabaigtą darbą nupurškiame akriliniu laku. Pasiuvame kaspinėlį iš atlasinių juostelių, padekoruojame karoliukais ir pritvirtiname prie žaislo. Šie žaislai taps mano šeimos relikvija“, – teigia kelmiškė.
Astos TRIJONIENĖS nuotr.
ŽAISLAI: Astos Trijonienės kurti Kalėdų žaislai.
TRUKMĖ: Vieno bumbulo gamyba užtrunka maždaug 4–5 valandas.
PUOŠYBA: Daugiabriauniai žaislai tviska auksu.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
NĖRINYS: Vida Šurnienė iš Linkuvos (Pakruojo rajonas) nunėrė Kalėdų eglutę iš trijų spalvų siūlų. Kotą – iš rudų, šakas – žalių, o baltai apnertos eglės šakos atrodo tarsi šerkšnotos. Eglutę moteris papuošė saldainiais. Kad žaliaskarė tvirtai stovėtų, linkuviškė ją užmovė ant pagrindo – butelio.
Leonoros MĖLINIENĖS nuotr.
KANKORĖŽIAI: Leonoros Mėlinienės (Kelmės rajonas, Žalpiai) eglutės suklijuotos iš pušies kankorėžių. Klijuota karštais klijais. Nupurkštos aerozoliniais sidabro, aukso spalvos dažais. Papuoštos sausais gėlių žiedais.
Netradiciniai kalėdiniai vainikai
Kelmės suaugusiųjų mokymo centre veikė rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių, tėvelių ir pedagogų kūrybinių darbų paroda „Netradicinis kalėdinis vainikas“. Parodoje buvo eksponuojami 122 vainikai, sukurti įvairia technika, naudojant pačias netikėčiausias medžiagas.
Kelmės suaugusiųjų mokymo centro nuotr.
VELTINIS: Žaismingą vainiką veltinio technika sukūrė „Kūlverstuko“ darželio-mokyklos mokinė Estera Pelenytė.
LAIKRAŠČIAI: Elvyravos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai kartu su pedagoge Inga Zablockiene sukūrė netradicinį vainiką iš laikraščių ir kepimui skirto popieriaus.
ŽIEDLAPIAI: Adrijus Tamošauskas iš darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“ kartu su mama sukūrė nuostabų vainiką iš žiedlapių papuoštą drugeliais iš karoliukų.
ASILIUKAS: Šį asiliuką su vainiku iš lempučių sukūrė „Kūlverstuko“ darželio-mokyklos auklėtinis Aironas Janušauskas su mama.