
Naujausios
Žmogaus organizmas – ne skalbyklė ir ne arbatinukas
Žmogui geriausias yra tas vanduo, kuris bėga iš čiaupo. Jame gali būti apie 20 procentų reikalingos magnio, kalcio ir kitų medžiagų paros normos. Vandens filtravimas – tai vandens savybių keitimas. Atlikus tyrimus su žiurkėmis, paaiškėjo, jog minkštintas ir filtruotas vanduo pakenkė jų embrionams. „Žmogaus organizmas – ne tas pats, kas arbatinukas, kurį saugome nuo kalkių nuosėdų,“ – Kelmėje surengtame seminare apie vandens kokybę sakė chemikas Valdas Šimčikas.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Išvalytas vanduo tampa techniniu
UAB „Vandens tyrimai“ direktorius Valdas Šimčikas, parengęs pranešimą apie vandens filtrus, suskirstė juos į tris grupes. Pirmoji grupė tai tokie filtrai, kurie pagerina vandens kokybę, jeigu juos naudoji pagal paskirtį. Antrąją grupę jis pavadino placebo filtrais, nes faktiškai jokios įtakos vandeniui jie nedaro. Trečioji grupė filtrų – tik sugadina vandenį.
Vandens filtravimas – tai kietųjų dalelių atskyrimas iš vandens. Tačiau šalinant, pavyzdžiui, geležį kartais pašalinami ir kiti žmogaus organizmui reikalingi elementai – magnis, kalcis.
Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, jog kietas vanduo nekenkia organizmui. Mitas, jog dėl geriamojo vandens kietumo kalkėja kraujagyslės ir susidaro akmenys. Tokie dalykai atsiranda sutrikus medžiagų apykaitai.
„Žmogaus organizmas – ne arbatinukas ir ne skalbyklė, – sako V.Šimčikas. – Organizme vyksta reakcijos. Tuo tarpu minkštintas vanduo tampa techniniu. Jis geras indaplovei, bet ne žmogaus organizmui. Iš geriamo vandens žmogus gali gauti 20 procentų kalcio ir magnio dienos normos. Jeigu organizmas pritrūksta šių elementų, juos ima iš rezervų – iš kaulų, dantų.“
Vagia mineralus iš organizmo
Pranešėjas teigė, jog atvirkštinės osmozės filtrai demineralizuoja vandenį, tačiau paties kenksmingiausio dalyko – nitratų nepašalina.
Vanduo be mineralų tampa agresyvus. Jis nuolat ieško, ką ištirpinti. Ilgesnį laiką vartojant tokį vandenį atsiranda sveikatos pokyčių. Kai aplink ląsteles esantis skystis demineralizuotas, jis traukia medžiagas iš ląstelės. Ląstelė subliūkšta.
Vilniaus universiteto medikai tyrė tokio vandens įtaką žiurkių sveikatai. Paaiškėjo, jog sveikiausi gyvūnai buvo girdyti paprastu vandeniu iš čiaupo. Minkštintas ir išfiltruotas vanduo pakenkė žiurkių embrionams.
Vandens priedai – tik mitas
Chemikas paneigė ir kitus mitus. Pavyzdžiui, pardavinėjamas vanduo su koraliniu kalciu. Esą tai japonų receptas. Tačiau kas tinka japonui, ne visada tinka lietuviui. Japonai geria vulkaninį vandenį. Kalcio karbonatas jame tipsta. Tuo tarpu lietuviškam vandeniui nedaro jokios įtakos.
Tikinama, kad vandenį suminkština magnetas. „Tai paprasčiausias „makaronų kabinimas“, – ironizavo chemikas. – Klaipėdoje dabar atsirado dar įdomesnis – tirpsmo vanduo. Esą kai tipsta ledas jis turi ir vandens, ir ledo savybių. Tačiau tirpsmo savybės išlaikomos labai trumpą laiką. Į butelius išpilstytas ir dar palaikytas vanduo neturi jokių tirpsmo savybių. Prekiautojai, reklamuodami vandenį pasako tik pusę tiesos. Reklama tokiu atveju virsta visišku melu.“
Vaistinėse kartais pardavinėjamas vanduo su šungitu. Šungitas – tai anglies atmaina. Retas mineralas. Anglis galėtų absorbuoti nitritus, nitratus, helmintų kiaušinius.
Pabandžius šungitu išvalyti vandenį, nitratų jis neišvalė, o fluoro ir sunkiųjų metalų dar padaugėjo. Šis mineralas skaldomas ir vežamas iš Karelijos. Būdamas vandenyje jis tirpsta. Esą susidaro šarmo. O organizmą reikia šarminti.
V. Šimčikas tvirtina, jog žmogaus organizme vyksta kitokie procesai negu mėgintuvėlyje. Skrandyje yra rūgštinės, žarnyne – šarminės sąlygos.
Todėl pats sveikiausias vanduo, chemiko nuomone, yra iš čiaupo. Jis nechloruojamas. Yra natūralus ir turi visų žmogaus organizmui reikalingų savybių.
„Prieš skandindami pinigus į vandenį, gerai pagalvokite,“ – pataria specialistas.
Autorės nuotr.
ĮSITIKINIMAS: UAB „Vandens tyrimai“ direktorius chemikas Valdas Šimčikas įsitikinęs, jog nebūtina iš čiaupo bėgantį vandenį dar valyti ar minkštinti. Žmogui tai gali ir pakenkti.
PATIKIMUMAS: Sveikatos specialistai teigia, jog sveikiausia gerti vandenį iš čiaupo.