
Naujausios
Konkursas „Mano Kalėdos“
Šiandien spausdiname paskutines konkurso „Mano Kalėdos“ dalyvių darbų nuotraukas. Dėkojame visiems auksarankiams – visų jūsų fantazija, sumanumas, kruopštumas verti dėmesio ir įvertinimo.
Konkurso nugalėtojus ir prizus skelbsime kitame „Šiaulių krašto“ priede „Keturi kampai“.
Iki susitikimo kitame konkurse!
„Šiaulių krašto“ inf.
Veltos gniūžtės – ilgesys sniegui
Sidabravo (Radviliškio rajonas) vidurinės mokyklos dailės mokytoja Toma Matulevičienė šventines dekoracijas kūrė iš vilnos, ją veldama sausuoju būdu, t. y. vilnos vėlimo adata.
Dekoracijų pagrindas – iš putplasčio pagaminti rutuliukai bei kūgiai eglutėms. Puošybai moteris naudojo įvairiaspalvius, skirtingų dydžių karoliukus-žvynelius, juos tvirtino adatėle.
„Dekoracijos švelnios, minkštos ir šventėms suteikė jaukumo. Baltieji kamuoliukai, sudėlioti ant šventinio stalo ar medinėje dėžutėje, priminė sniego gniūžtes, kurių šiais metais dar neridenome“, – sakė T. Matulevičienė.
Tomos MATULEVIČIENĖS nuotr.
VELTINIAI: Veltų dekoracijų pagrindas – iš putplasčio. Išorei papuošti galima naudoti įvairius karoliukus.
Besmegenį nulipdė iš laikraščių
Gruzdžių (Šiaulių rajonas) gimnazijos skaitykloje pirmos ir trečios klasės mokiniai iš laikraščių suko gniūžtes ir nulipdė senį besmegenį.
„Gaila, kad nesuskaičiavome, iš kiek gniūžčių mums pavyko nulipdyti tokį didelį baltą kiemo gyventoją. Džiaugiamės savo kūriniu, todėl norime, kad jį pamatytų ir daugiau žmonių“, – rašo Gruzdžių gimnazijos bibliotekininkė Liongina Šufinskienė.
Lionginos ŠUFINSKIENĖS nuotr.
KŪRINYS: Su sniego seniu nusifotografavo Gruzdžių gimnazijos pirmos klasės mokinė Deimantė.
Kalėdiniai burbulai su „vau faktoriumi“
Draugams, pažįstamiems Brigita Krenciūtė norėjo padovanoti netradicinę dovaną, todėl dekupažo technika, atvirkštiniu būdu, dekoravo kalėdinį žaisliuką – burbulą.
Atvirkštinis dekupažas naudojamas, kai norima dekoruoti skaidrius daiktus, kurių viena pusė turi būti glotni, atspari vandeniui, tikti sąlyčiui su maistu. Visus dekupažo technikos veiksmus reikia atlikti atvirkštine tvarka.
Prieš pradedant darbą svarbu apgalvoti ne tik priemones ir sendinimo būdus, bet ir pačią darbo kompoziciją, norimą išgauti galutinį vaizdą.
„Parduotuvėje pirkti atvirukai nebesuteikia to „vau faktoriaus“. O štai toks burbulas – puiki galimybė pasveikinti“, – įsitikinusi Brigita.
Vietoje atviruko ji siūlo prie puošnaus burbulo prikabinti mažą žinutę, sveikinimą. Pasak jos, tai daug praktiškiau – atviruką padėsime giliai lentynoje, o burbulu papuošime namus.
Brigitos KRENCIŪTĖS nuotr.
IDĖJA: Vietoje atviruko prie dekoruoto kalėdinio burbulo galima prikabinti mažą žinutę ar sveikinimą.
Senjorų rankdarbiai puošia biblioteką
Jau antrus metus Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje renkasi Senjorų rankdarbių būrelio narės, suburtos savanorės tautodailininkės Irenos Gaidamavičienės.
Senjorų rankdarbių būrelio narės metus tradiciškai palydi baigiamuoju kalėdiniu renginiu ir kūrybinių darbų paroda. Kalėdoms skirta šventinė sieninė kompozicija – apskritimai (burbulų imitacija) su paveikslėliais – tapyba ant šilko, eglės šaką puošia nėriniai, karpiniai ir snaigės iš šiaudų.
Pasak bibliotekos specialistės projektinei veiklai Kristinos Mikliuvienės, šiemečiai užsiėmimai buvo ypač kūrybingi, kupini gražių idėjų.
Vyko biblioterapijos, meno terapijos, sveikatingumo užsiėmimai, susitikimai su psichologais. Sveikatos semtasi iš gamtos ir žolynų, išvykoje grožėtasi Šiaulių universiteto Botanikos sodo augalais. Daug gerų emocijų ir įkvėpimo moterims suteikė tapymas ant šilko, karpinių kūryba.
Kristinos MIKLIUVIENĖS nuotr.
KOMPOZICIJA: Senjorų rankdarbių būrelio narės sukūrė šventinę sieninę kompoziciją su ant šilko tapytais paveikslėliais, papuošta eglės šaka.