
Naujausios
Nuo penktadienio į "Toksikos" Šiaulių filialą Šiaulių rajone vežamos pavojingos atliekos iš Alytaus. Bendrovės "Toksika" komercijos direktorius Lukas Andronavičius "Šiaulių kraštą" informavo, jog per savaitgalį iš gaisravietės atvežta 77 tonos atliekų bei degėsių ir toliau vežama.
Gabenamos pavojingos atliekos – metalinių, tekstilinių kordų atliekos su gumos ir degėsių likučiais.
"Per parą deginimo įrenginyje planuojama sudeginti apie 3–5 tonas šių atliekų, – sakė "Šiaulių kraštui" L. Andronavičius. – Atlikome laboratorinius tyrimus bei empiriškai įsitikinome, jog atliekų deginimo įrenginio emisijoms šios atliekos įtakos neturi – išmetimų rodikliai išlieka stabilūs, neviršija leistinos normos ir yra dirbama su įprastu veiklos rezervu."
Jis pabrėžė, jog panašios cheminės sudėties atliekas bendrovė "Toksika" yra deginusi ir anksčiau, todėl įgytos žinios pasitarnaus saugiam šių atliekų sutvarkymui.
"Visuomenė bus informuota apie šių atliekų tvarkymo procesą bei galutinį jų sutvarkymą, – patikino "Toksikos" komercijos direktorius. – Mūsų interneto puslapyje kasdien yra skelbiama informacija apie deginimo įrenginio išmetimų rodiklius, matomos tiek bendros emisijos, tiek atskirų elementų. Be to, visą procesą on-line stebi Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai."
Jis informavo, jog pirmajame etape numatoma sudeginti 200–220 tonų atliekų iš gaisravietės. Kiek iš viso bus atgabenta tvarkyti ir deginti į "Toksiką", kol kas neaišku.
"Tai priklauso ir nuo Alytaus savivaldos, ir nuo Aplinkos ministerijos sprendimų. Mums šias atliekas pavesta tvarkyti pagal ekstremalių situacijų komisijos sprendimą, – sakė L. Andronavičius. – Dabar gabename atliekas iš gaisravietės pirmosios patalpos, kur matome, kiek jų yra, o dar daug jų yra po griuvėsiais."
Jis pakomentavo technologinio proceso eigą pačioje "Toksikoje".
"Laboratorijoje ištiriama atvežtų atliekų cheminė sudėtis ir nustatoma, kokiomis proporcijomis, kokiais kiekiais šias naujas atliekas galime deginti kartu su kitomis pavojingomis atliekomis, kad užtikrintume maksimalią saugą", – paaiškino L. Andronavičius.
Deginimo įrenginyje pasiekiama iki 1 200 laipsnių temperatūra, kuriai esant pavojingos atliekos yra saugiai utilizuojamos.
Po gaisro likusių padangų "Toksika" neveš deginti, tam deginimo įrenginys nėra skirtas.
Per metus "Toksika" gali sudeginti iki 8 000 tonų pavojingų atliekų. Šiais metais jau yra sudeginusi 6 000 tonų.
"Toksikai" už gaisravietės atliekų tvarkymą bus mokama iš valstybės rezervo lėšų.