
Naujausios
Kelionių herojai keliauja ir žemėlapyje
„Kelionės – tai mirtinas ginklas siauraprotiškumui“, – mano Gintarė Urbikaitė, kurianti personalizuotus žemėlapius. Noras smeigtukais sužymėti savo keliones išaugo į „I am Trip Hero“ žemėlapių kūrybą. „Man – tai laisvalaikis, o kartu ir pati geriausia saviraiška, kurios kartais pritrūksta kasdieniame teisininkės darbe“, – sako iš Šiaulių kilusi mergina.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Primena geriausius nuotykius
„Esu „I am Trip Hero“ idėjos sumanytoja, o nuo 8 iki 17 valandos – teisininkė“, – trumpai save apibūdina 26-erių Gintarė. Jos gimtasis miestas – Šiauliai. Baigusi Lieporių gimnaziją, išvyko studijuoti teisės mokslų į Vilnių ir liko gyventi sostinėje. Teisininke dirba beveik penkerius metus.
Idėja sukurti pasaulio, Europos bei Lietuvos žemėlapius Gintarei kilo dėl poreikio susižymėti aplankytas šalis.
Iš pradžių Gintarė sukūrė pasaulio žemėlapį sau: paveiksle smeigtukais pažymėjo aplankytas vietas ir pasikabino namie. Pamatę draugai panoro tokių žemėlapių savo namuose. Vieni paprašė sukurti pastelinių spalvų, kiti panoro „bėgiko“ ant žemėlapio, nes turi tradiciją kiekvienoje šalyje pabėgioti po parką.
„Smagiausia, jog draugai, pamatę tokį žemėlapį, kalbasi vien apie keliones. Prisimena geriausius nuotykius ir visai pamiršta kasdienes problemas, blogą orą ir gyvenimą Lietuvoje. Noriu, jog žmonės vieni kitus įkvėptų ir didžiuotųsi savo pasaulio pažinimu ir tuo dalintųsi su aplinkiniais“, – žemėlapių idėją apibendrina kūrėja.
Draugų įvertinimas Gintarei buvo paskata paviešinti sukurtus žemėlapius. Taip prasidėjo nedidelis verslas.
Savo klientus Gintarė vadina Kelionių herojais. „Kelionių herojus – tai asmenybė, kupina pažinimo džiaugsmo, atvira naujiems žmonėms ir nuotykiams. Tai žmogus, kuris niekada neleidžia, jog laukimas taptų įpročiu, jis rizikuoja ir įgyvendina savo svajones čia ir dabar, jis mėgaujasi gyvenimu ir kelionėmis“, – sako mergina.
Gintarės kuriami žemėlapiai yra personalizuoti. Kurdama ji pirmiausia įsivaizduoja keliauninką: kaip jis keliauja, su kuo keliauja, koks jo būdas. Kartais galvoja apie namus, kuriuose paveikslas kabės.
Vienus keliautojus įsivaizduoja labai rimtus, dirbančius atsakingus darbus, o savaitgaliais išlekiančius atitrūkti nuo kasdienybės, kitus – laisvus kaip vėjas. Visa tai ir atsispindi žemėlapiuose. Galiausiai lieka įgyvendinti techninius sprendimus: sumaketuoti, atspausdinti, suklijuoti, surišti, apvynioti ir pristatyti.
Žemėlapiai, sako Gintarė, yra unikalaus dizaino: vieni klasiškai originalūs, kiti hipsteriškai linksmi. Vienuose žaidžiama su spalvomis, kituose atsiranda įvairių formų, užuominų, jos atspindi konkretaus keliautojo pomėgius, būdą.
„Pageidavimų sulaukiu labai įvairių, mano Kelionių herojai yra be galo kūrybingi ir įdomūs žmonės“, – sako Gintarė.
Šiuo metu ji kuria kelionių žemėlapį golfo aistruoliams su golfo žaidimo atributika. Kitas Kelionių herojus keliauja su motociklu, tad jam labai svarbu, kad žemėlapyje atsispindėtų motociklas.
Gintarė stengiasi žemėlapius į namus atvežti pati. Tai gali padaryti tik Vilniuje arba kartais – Šiauliuose: „Ne kartą mačiau besišypsančius ir be galo laimingus žmones. Susitikus kalbos nejučiomis pradeda lietis apie keliones ir patirtus nuotykius, o tai išties įkvepia.“
Sveikiausia priklausomybė
Gintarė yra aplankiusi 18 šalių ir 38 jų miestus. Savąjį žemėlapį yra papildžiusi linksmiausiomis nuotraukomis iš kelionių.
„Matydama kasdien prieš akis pakabintą žemėlapį, suprantu, jog pasaulis toks didelis, todėl „kelionė“ visada yra geriausia idėja. Judėdama iš vienos vietos į kitą, pajuntu laisvę, o galvoje ima kunkuliuoti tūkstančiai minčių ir idėjų. Kelionės išlaisvina.“
Gintarei kelionės – sveikiausia priklausomybė. Ją domina viskas: kur gyvena Kalėdų Senelis, kaip atrodo dykuma, kokio dydžio dangoraižiai Arabų Emyratuose ar arbatos plantacijos Šri Lankoje.
Vienos savo kelionės neišskirtų: viso skirtingos ir savaip žavios, su savo istorijomis, nutikimais ir sutiktais žmonėmis.
Keliautojai šalis nėra tik lankytini objektai ar viešbutis viduryje dykumos: „Man šalis – tai žmonės, aš ir Tu, todėl visada labai smagu pakalbėti su vietiniais, pabūti tarp jų, pajausti, kokia yra jų kasdienybė. Todėl šalį man labiausiai atskleidžia jos žmonės.“
Kiekvieną kartą, prieš išvykdama į naują šalį, Gintarė pasidomi, koks yra jos tradicinis saldumynas, o nuvykusi būtinai jo paragauja. Save vadina priklausoma ne tik nuo kelionių, bet ir nuo saldumynų. Smaližės nuomone, kol kas tikrų itališkų pistacijų skonio „gelato“ (ledų) dar niekas nepralenkė.
„Kelionės – tai mirtinas ginklas siauraprotiškumui, – įsitikinusi Gintarė. – Supratau, jog kelionės man nėra vien tik pramoga ar atostogos, tai mano gyvenimo dalis. Visos šalys turi savo klajoklių, galbūt aš viena iš jų. Kiekviena naktis, praleista susispaudus sename „Volkswagen“ autobusiuke, kiekviena „įdomybė“, suvalgyta iš pagarbos tos šalies kultūrai ir dėl „gero kadro“, kiekviena išvaikščiota aikštė, įlipti kalnai ir aplankyti miestai tik patvirtino mano įtarimą, jog esu iš tų žmonių, kurie mokosi intuityviai. Kelionės leidžia pažinti ne tik žmones, bet ir pačiam save.“
Dabar mergina planuoja aplankyti Afriką.
Asmeninės nuotr.
Kelionė smeigtukais po žemėlapį primena įsimintiniausias akimirkas.
Gintarė Urbikaitė žemėlapį pritaiko prie keliautojo pomėgių.
Kiekvienas žemėlapis – vis kitoks.
Nauja kelionė – naujas smeigtukas.
Martinos RAČKAUSKAITĖS nuotr.
Gintarei Urbikaitei žemėlapių kūryba – laisvalaikis, o kartu ir geriausia saviraiška, kurios kartais pritrūksta kasdieniame teisininkės darbe.