
Naujausios
Advento vainikai tampa namų puošmena
Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus floristės daugiau kaip mėnesį gamino 20 įspūdingų advento vainikų. Kiekvienas stebina išmone ir kruopštumu. Juos bus galima išvysti parodoje gruodžio 12 dieną Kalėdiniame Šimšės miestelyje. Vainikų kūrėjos ir floristikos mokytoja metodininkė Irina Tuzova „Šiaulių kraštui“ pasakojo, kaip kuriama tokia namų puošmena.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Medžiagų prireiks nemažai
Kiekvieno iš vainikų pagrindas pagamintas iš šiaudų, standžiai susuktų į žiedą. Vienas iš būtinų akcentų – keturios žvakės. Po vieną kiekvienai advento savaitei. O toliau – kiekvieno autoriaus fantazijos reikalas.
Puošdamos savo vainikus, floristės daugiausiai naudojo gamtines medžiagas: medžio žievę, samanas, giles, kankorėžius, kaštonus, džiovintus įvairius augalus ir augalų sėklų dėžutes, samanotas šakeles, pušų spyglius.
Floristės sako, kad anksčiau eidamos pasivaikščioti į mišką ar parką nematydavo to, ką pastebi dabar. Kiekviena įdomesnė šakelė, kankorėžis ar žalių samanų plotelis vertinama kaip medžiaga darbui. O tos medžiagos, norint sukurti nemažą advento vainiką, reikia gero pusmaišio.
Kai kur panaudotos natūralios spalvos gamtinės medžiagos, kai kur – nupurkštos auksu, sidabru ar baltais dažais.
Kurdamos vainikus kai kurios floristės naudojo ir dirbtinį kailį, kuris šiemet madingas ne tik aprangai, bet ir interjerui. Rita Bukantė savo vainiko pagrindui pasirinko sodrios žalios spalvos ilgo plauko dirbtinį kailį, kuris primena eglės žalumą, tačiau yra švelnus ir malonus liesti. Kadangi pagrindas ryškus, jo puošybai autorė pasirinko tik kelis sidabro ir šviesiai rožinės spalvos akcentus.
Floristės sako, kad gaminant vainiką galima ir nereikia bijoti derinti įvairias medžiagas. Svarbu, kad viskas derėtų pagal spalvas ir pasirinktą temą. Kai kuriuose darbuose tarp kankorėžių, samanų, šakelių galima išvysti ir susirangiusią grandinėlę, įkomponuotą auksu spindinčią segę ar mažus stiklinius eglės žaisliukus burbuliukus.
Kai kurios autorės savo darbams panaudojo megztas detales. Jurgita Lekiatė apmezgė visą vainiko pagrindą baltu minkštu mezginiu ir ant jo dėliojo rožinės ir sidabrinės spalvos akcentus: dovanų dėžutę, batelį, gėles, eglutės žaisliukus. „Kūriau šį vainiką dukros kambariui“, – sako moteris.
Pastelinių spalvų siūlais megztą pynės akcentą savo vainikui panaudojo ir Giedrė Laukienė. Jį derino su gamtinėmis medžiagomis, pilkomis samanomis padengtomis šakelėmis.
Kiekviena detalė prie pagrindo priklijuojama karštais klijais. I. Tuzova iš savo mokinių reikalauja ypatingo kruopštumo: neturi matytis nei klijų, nei jų paliekamų „voratinklių“. Floristės sako, kad nukarpyti ir nurankioti „voratinklius“ (kartais tai tenka daryti net pincetu) užtrunka nemažai laiko, bet verta, norint, kad darbas atrodytų gražiai.
I. Tuzova apžvelgdama savo mokinių darbus sako, kad kuriant juos buvo paisoma ne tik tradicijų, bet ir šiemet madingų spalvų tendencijų. Prigesintos mėlyna, violetinė, rožinė, mėlynai žalia, visi prieskonių atspalviai nuo pilkšvos iki gelsvos, rusvos, oranžinės, rūdžių spalvos.
Kuriant šventinius akcentus niekada neišeina iš mados auksas, sidabras, raudona spalva.
Kviečia į ketvirtą kartą rengiamą Kalėdinį Šimšės miestelį
Buitinių paslaugų skyriaus florisčių sukurtus advento vainikus bus galima pamatyti parodoje, kuri vyks Kalėdinio Šimšės miestelio metu gruodžio 12 dieną nuo 17 valandos prie Buitinių paslaugų skyriaus (Vilniaus g. 27).
Kalėdinis Šimšės miestelis rengiamas jau ketvirtus metus iš eilės. Tradicinėje mugėje bus galima įsigyti kalėdinių dovanų, kurias gamino floristai, siuvėjai, reklamos specialistai, sušilti prie arbatos puodelio, paragauti naminio pyrago. Mugė vyks Buitinių paslaugų skyriaus viduje, fojė.
Scenoje koncertuos Deividas Bastys, Agnė Michalenkovaitė, Monikos studija, Laura ir kalėdinė Lauros studijos kompanija.
Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro atstovai į šventę tradiciškai atvyks su švelniakailėmis alpakomis.
20 valandą padangę nušvies šventinis fejerverkas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Rita Andrulienė vainiką kūrė daugiausiai iš gamtinių medžiagų. Panaudota tik šiek tiek karoliukų – gėlyčių iš kankorėžių viduriukams.
Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus floristės artėjant didžiosioms metų šventėms rinko medžiagą ir kūrė advento vainikus.
Kiek netradicinis Jurgitos Lekiatės advento vainikas skirtas dukros kambariui.
Vaidos Radzevičienės vainiką puošia pačios iš vielučių pagamintos žvakidės.
Ingrida Simakovienė į advento vainiką įsodino sukulentų.
Ažūriškas Daivos Krivickienės advento vainikas. Kuriant jį prireikė nemažai medžio žievės ir samanotų šakelių. Obuoliukai – iš Daivos sodo.
Megzta detalė ir gamtinės medžiagos į darnią visumą susilieja Giedrės Laukienės kurtame advento vainike.
Baltas kailis, iš vielų nupinti žvakių-kankorėžių laikikliai, sidabru apipurkšti graikinių riešutų kevalai, medžio žievė ir lengvumo suteikiantys ilgi pušų spygliai – toks Lauros Vitkauskaitės vainikas.
Rita Bukantė vainiko pagrindui panaudojo 1,6 metro sodrios žalios spalvos ilgo plauko dirbtinį kailį.
Auksu spindintis Snieginos Imbrozaitienės vainikas. Tarp aukso spalvos dažais apipurkštų ir natūralios rusvos spalvos iš gamtos surinktų medžiagų gražiai įkomponuoti ir aukso spalvos bižuterijos elementai.
Gabrielei Kairytei kuriant advento vainiką norėjosi kuo daugiau natūralumo, todėl kaštonai, kankorėžiai, džiovinti apelsinų griežinėliai nepurkšti jokiais dažais. Vienintelis ryškus akcentas – mėlynos žvakės.