
Naujausios
Stovyklos truks po 4 dienas (su nakvyne) ir apims įvairias veiklas: nuo edukacinių pranešimų ir praktinių užsiėmimų iki sporto varžybų ir kūrybinių dirbtuvių. Kiekviena diena bus kruopščiai suplanuota, kad vaikai galėtų ne tik mokytis, bet ir linksmintis. Kiekviena akimirka stovykloje bus skirta ugdyti pasitikėjimą savimi, sveiką gyvenimo būdą ir bendravimo įgūdžius. Stovykloje dirbs ir su vaikais bendraus savo srities profesionalai, turintys daugiametės patirties šioje srityje. Stovykla – tai unikali erdvė, kurioje sveikata ir žaidimai susilies į vieną visumą.
RŠL vaikų endokrinologė dr. Margarita Valūnienė jau kurį laiką turėjo sumanymą surengti vasaros stovyklą diabetu sergantiems Šiaulių krašto vaikams. Tokios visos Lietuvos vaikų stovyklos vykdavo Druskininkuose, Rukloje, į jas dirbti važiuodavo Šiaulių medikai, dalyvaudavo vienas kitas jų pacientas, bet dauguma į kitą šalies pakraštį važiuoti stovyklauti nenorėdavo.
Pokalbiuose su Šiaulių moterų LIONS klubo moterimis išsirutuliojo galimybė suorganizuoti tokią stovyklą Šiaulių regione. Moterys subūrė šiam tikslui dar kelis LIONS klubus, parašė projektą ir gavo finansavimą iš Tarptautinės LIONS klubų asociacijos LCIF fondo.
M. Valūnienė pasidžiaugė, kad bendradarbiavimas su nevyriausybine organizacija, gautos lėšos leido stovyklą organizuoti kokybiškai: pakviesti lektorių, edukatorių, pasirinkti poilsiavietę su kokybiškomis paslaugomis.
Liepos 29 dieną į stovyklą Vėžežeryje (Kelmės rajone) susirinks apie 20 paauglių nuo 12 iki 18 metų, o rugpjūčio 1 dieną stovyklauti pradės 5–12 metų vaikai kartu su tėveliais – apie 40 žmonių. Jiems visiems stovyklavimas nieko nekainuos.
„Norime, kad stovyklos metu vaikai ir jų tėvai galėtų pailsėti, susipažinti tarpusavyje, patirti bendrystės jausmą, kuris yra vienas iš stipriausių gydomųjų veiksnių. Tikimės, kad žinios, įgytos vasaros stovyklos metu, psichologo, slaugytojos diabetologės, vaikų endokrinologo patarimai ir kitos suplanuotos veiklos leis vaikams ir jų šeimos nariams drąsiau sugrįžti į kasdienybę, siekti savo tikslų ir tikėti savimi“, – sakė gydytoja M. Valūnienė.
Ne visiems dar yra žinoma, kad pirmojo tipo cukrinio diabeto valdymas yra labai pažengęs. Išmaniosios insulino pompos, gliukozės sensoriai, greito veikimo insulinai leidžia geriau valdyti savo ligą, atitolinti ar net išvengti ligos komplikacijų. Tačiau kartu tai yra ir labai didelis darbas vaikams bei jų tėvams, trunkantis nepertraukiamai visą parą.
„Stovyklomis norime suteikti vaikams galimybę ne tik susigyventi su savo liga, bet ir praleisti laiką su bendraamžiais, kurie susiduria su panašiais iššūkiais. Labai džiaugiamės, kad mūsų Šiaulių moterų LIONS klubo idėją organizuoti tokio pobūdžio stovyklą palaikė ir bičiuliai iš trijų Šiaulių zonos LIONS klubų. Prie sumanymo prisidėjo net bendraminčiai „liūtai“ iš Italijos – LIONS klubo „Latina Host“, – pasidžiaugė 2021–2022 m. Šiaulių moterų LIONS klubo prezidentė Inesa Cicėnė. Ji koordinavo paraiškos finansavimui gauti rengimą ir yra atsakinga už šio projekto įgyvendinimą.
Pasaulyje jau ne viena specializuota vaikų diabeto stovykla buvo finansuota LIONS LCIF lėšomis, tačiau Lietuvoje – pirmoji.
„Stovykla – pavyzdys, leidžiantis vaikams pajausti, kad jie rūpi, taip pat tai pasitikėjimo įrankis jiems. Svarbu, kad vaikai, gyvenantys su cukrinio diabeto diagnoze, žinotų, kad jie – ne vieni“, – tokios stovyklos reikšmę pabrėžė LIONS LCIF fondo koordinatorė Lietuvoje Daiva Grikšienė.
Abi vaikų, sergančių diabetu, stovyklas finansuoja Tarptautinės LIONS klubų asociacijos (LCIF, „Lions Clubs International“, „Lions Clubs International Foundation“), skiriančios 75 procentus reikalingų lėšų, ir 5 LIONS klubai: Šiaulių moterų LIONS klubas, Šiaulių LIONS klubas, Šiaulių LIONS klubas ALKA, Šiaulių rajono LIONS klubas ir „LIONS club Latina Host“ (Italija). Bendra projekto vertė – apie 21 200 eurų.
Užs. Nr. 557609