
Naujausios
Kasmet vykstančiame turnyre šiemet varžėsi 19 biliardo žaidėjų iš įvairių Lietuvos miestų. Šiauliečiai ne pirmą kartą šiame turnyre laimi prizines vietas.
Turnyro nugalėtoju tapęs A. Arlauskas šiuo metu yra ir geriausias Šiaulių rusiško biliardo (piramidės) žaidėjas.
Iš Joniškio kilęs Aurimas biliardą žaidžia jau beveik 10 metų, kai pradėjo studijuoti Šiauliuose. Iš pradžių žaidė pulą, o prieš ketverius metus susidomėjo rusišku biliardu. Sudalyvauja šiaulietis dar ir pulo turnyruose, tačiau daugiausiai dėmesio ir treniruočių dabar skiria rusiškam biliardui.
"Rusiškas biliardas įdomesnis, – sako Aurimas. – Varžybose daug psichologijos: ir kūną įjungi, ir mąstyti daug reikia. Smagu, kai įmuši kamuoliukus, kai gerai sekasi."
Šiaulietis sako, kad norint būti geru biliardo žaidėju, reikia turėti daug kantrybės, nesikarščiuoti, atsipalaiduoti ir mėgautis žaidimu.
"Emocijos nepadeda, įsitempia raumenys ir sunkiau įmušti kamuoliukus", – sako biliardininkas.
Važiuodamas į čempionatus, turnyrus, A. Arlauskas apie vietas stengiasi negalvoti, važiuoja su tikslu gerai praleisti laiką.
"Į Lietuvos čempionatus suvažiuoja labai stiprūs varžovai, bet pavyksta ir juos nugalėti. Čempionatai dažniausiai vyksta Vilniuje, tai ne visada išeina ten nuvažiuoti dėl darbo. Norėtųsi, kad daugiau būtų iš Šiaulių važiuojančių žmonių. Vienam būna liūdna, trūksta palaikymo", – sako Aurimas.
Šiauliečiai biliardininkai dabar treniruojasi kavinėje "Bardinai" J. Basanavičiaus gatvėje, ten turi naują gerą stalą, parvežtą iš Baltarusijos. Nuolat žaidžiančių ir besitreniruojančių šiauliečių yra per dešimt. Amžius – nuo 16 iki beveik 70 metų. Vyriausias ir didžiausias rusiško biliardo entuziastas – Romualdas Volodka. Jis ir "užkrėtė" A. Arlauską rusišku biliardu.
"Amžiaus ribų šiame žaidime nėra. Aišku, visai maži vaikai nelabai galėtų žaisti, nepasiektų stalo, – šypsosi biliardininkas. – Vyresni žaidėjai turi daugiau patirties, kantrybės."
Turnyruose ir čempionatuose dalyvaujantys šiauliečiai treniruojasi tris kartus per savaitę po kelias valandas.
"Nesu profesionalus sportininkas, dirbu, todėl negaliu tiek laiko skirti treniruotėms, kiek norėčiau. Lietuvoje tokių biliardo žaidėjų jeigu ir yra, tai jie "prisiduria" treniruodami kitus, nes priziniai fondai nėra dideli", – sako šiaulietis.
Stipriausi rusiško biliardo žaidėjai, pasak A. Arlausko, yra vilniečiai, klaipėdiečiai. Sostinėje ir uostamiestyje biliardo mėgėjai turi kur kas geresnes sąlygas žaisti ir treniruotis nei kitų miestų.
"Anksčiau žaisdavome biliardinėje Vytauto gatvėje, ten stovėjo keturi stalai, ir biliardo žaidėjų buvo daugiau, ateidavo vis naujų, o kai ji užsidarė, sumažėjo ir žaidėjų. Jeigu mieste atsirastų daugiau biliardinių, atsirastų ir daugiau žaidėjų, nes žaidimas tikrai įdomus", – apie Šiaulių situaciją sako A. Arlauskas.
A. Arlauskas neturi trenerio, treniruojasi savarankiškai kaip ir dauguma kitų šiauliečių. Žiūri filmuotą medžiagą internete ir taip mokosi.
"Man patinka pačiam mokytis. Aišku, taip gal lėčiau, bet įdomiau. Man labai įdomi psichologija. Norėčiau kitus treniruoti, manau, būtų visai įdomu", – sako biliardininkas.