
Naujausios
Aštuoni aukso medalių komplektai
"Flamingo" šokėjai WADF pasaulio čempionate dalyvauja ne pirmą kartą ir ne pirmą kartą grįžta su medaliais, diplomais ir taurėmis.
"Esame taip suplanavę, kad kasmet vykstame į vienas rimtas varžybas. Pernai dalyvavome pasaulio čempionate Čekijoje ir jau žinojome, kad kitas čempionatas vyks Lenkijoje ir jam ruošėmės. Varžybų lygis buvo labai aukštas. Seniai bebuvome matę tokio lygio šokėjų, gal paskutinį kartą pasaulio čempionate Vokietijoje", – pasakojo "Flamingo" vadovė Daina Svirskytė.
Čempionate dalyviai varžėsi penkių šokių stilių (meninio šokio šou, sceninis, modernus, gatvės ir džiazo šokis) 198 kategorijose. Varžybos vyko trijose salėse.
"Flamingo" šokėjos čempionatui paruošė 19 įvairių stilių šokių ir varžėsi trijose amžiaus grupėse, solo, duetų ir mažų bei didelių grupių rungtyse.
Šiaulietės namo grįžo su aštuoniais aukso ir penkiais sidabro medalių komplektais.
Mažiausių vaikų solo meninio šokio šou ("artistic dance show") kategorijoje Dija Šulskytė iškovojo pirmąją vietą, sceninio šokio rungtyje Jonė Džiaugytė – antrąją vietą. Modernaus šokio ir meninio šokio šou duetų kategorijose Luknė Galkė ir Jelizaveta Zaiceva tapo nugalėtojomis. Šiaulietės buvo nepralenkiamos ir mažų grupių kategorijoje šokdamos modernų šokį bei meninio šokio šou.
Vaikų iki 11 metų amžiaus kategorijoje modernaus šokio duetas Saulė Skulskytė ir Urtė Podvisockaitė iškovojo antrąją vietą, o sceninio šokio duetas U. Podvisockaitė ir Urtė Jackūnaitė tapo nugalėtojomis, o kitas šiauliečių duetas – Luka Stancikaitė ir Beatričė Glazauskaite – pelnė antrąją vietą. Sceninio šokio solo kategorijoje U. Jackūnaitė iškovojo pirmąją vietą.
Didelės grupės modernaus šokio kategorijoje šiaulietės buvo antros. Mišraus amžiaus meninio šokio šou kategorijoje taip pat buvo antros, o gatvės šokio kategorijoje iškovojo pirmąją vietą.
Apie laimėtas vietas šokėjai sužinodavo tik dienos pabaigoje.
"Stovėdavome susikibę rateliu ir klausydavome. Kai išgirsdavome, kad pirma vieta, tada ir džiaugsmo ašaros. Buvo ir netikėtumų, kur visiškai nesitikėjome prizinės vietos. Pavyzdžiui, dueto šokį, kurį šoko Urtė su Saule, jos pačios sukūrė vasaros stovykloje su labai minimaliu vadovės pakoregavimu, ir buvo labai netikėta ir smagu, kad laimėjo antrą vietą. Mums patinka tokios stiprios varžybos, patinka iššūkiai ir labai smagu, kai skamba Lietuvos himnas. Beje, tai pirmos varžybos, kur nugalėtojams skambėjo himnas", – sakė D. Svirskytė.
Vieną kartą organizatoriai buvo suklydę. Kadangi tarp nugalėtojų buvo daug šeimininkų lenkų, kartą vietoj Lietuvos himno šiauliečiams užgrojo Lenkijos himnas.
Mamos "sušoko" 19 šokių
Šį kartą didelis krūvis teko šokėjas į čempionatą lydėjusioms mamoms, nes pirmąją čempionato dieną, kai mergaitės šoko 12 šokių, kolektyvo vadovė visą dieną teisėjavo kitoje salėje ir negalėjo prižiūrėti šokėjų, viskuo teko pasirūpinti mamoms.
"Buvo taip, kad atšokus vienoje salėje, reikėjo greitai persirengti, susišukuoti ir bėgti per lauką į kitą salę. Mūsų rekordininkė yra Saulė, kuri šoko devynis šokius, trys mergaitės šoko po aštuonis šokius, nebuvo tokių, kurios būtų šokusios tik vieną šokį, tik mamos šoko vieną, nors iš tikrųjų atšoko visus devyniolika", – šypsodamasi pasakojo vadovė.
Skirtingiems šokiams – skirtingi šokėjų kostiumai, šukuosenos, makiažas, tad mamos vos spėjo suktis. O dar ir nesklandumų su muzika buvo iškilę. Nors įrašas su šokių muzika organizatoriams buvo išsiųstas prieš čempionatą, tačiau didžėjai dėl techninių kliūčių nesugebėjo jo paleisti. Gerai, kad turėjo pasiėmę atsarginių įrašų ir prieš kiekvieną pasirodymą mamos paduodavo juos didžėjams.
Į Šiaulius kolektyvas grįžo pirmadienį, pavargęs po ilgos kelionės ir įtemptų varžybų, bet laimingas. Mergaitės sakė, kad jau kitą dieną norėjo eiti į repeticiją, nors vadovė davė porą laisvų dienų.
