
Naujausios
Negali patekti pas onkologą
Į redakciją paskambinusi moteris pasakojo, jog pagal prevencinę programą jai buvo atlikta mamograma, kurios taip pat ilgokai teko laukti. Šeimos gydytoja, pamačiusi, kad yra pakitimų, moteriai parašė siuntimą registruotis pas onkologus.
Anksčiau moteris ne kartą yra lankiusis Šiaulių Onkologijos klinikoje, ir didesnių problemų prisiregistruoti internetu sistemoje "Sergu.lt" nekildavo, nors vizito ir tekdavo palaukti kelias savaites. Šį kartą moteris beveik mėnesį bandė prisiregistruoti pas onkologus internetu, tačiau ties gydytojų pavardėmis rašoma arba "Šiuo metu pacientų nepriima", arba "0 Rezervuoti".
Kai nepavyko prisiregistruoti internetu, moteris skambino į Onkologijos klinikos registratūrą, bet ten išgirdo, kad talonų nėra ir liepė skambinti kiekvieną dieną – gal atsiras.
Talonas – po trijų mėnesių
Sunku prisiregistruoti ir pas odos gydytojus. Į redakciją užėjęs vyras pasakojo, kad jo 80-metei sunkiai vaikštančiai mamai ant kojų atsirado keistos žaizdos. Jas apžiūrėjusi šeimos gydytoja parašė siuntimą pas odos gydytoją, o pas specialistę taloną pavyko gauti tik liepos mėnesiui.
"Per tiek laiko ir numirti galima! Mamai dabar reikalinga pagalba, o registratūroje pasakė, kad niekuo negali padėti, nes daug pacientų, labai didelės eilės. Patarė skambinti kasdien, gal atsiras koks tarpelis", – pasakojo vyras.
Trūksta gydytojų
Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė sako, jog Onkologijos paslaugų teikimą teko koreguoti būtent dėl gydytojų trūkumo.
Pasak gydytojos, pacientams, kuriems įtariamas onkologinis susirgimas, reikia kreiptis pas atitinkamo profilio gydytoją specialistą. Jis, atlikęs ir įvertinęs reikiamus tyrimus, esant indikacijoms, nukreips į multidisciplininę komisiją ar gydytojui onkologui dėl gydymo paskyrimo.
"Dėl pakitimų krūtyse galima registruotis Onkologijos klinikoje pas gydytoją ginekologę, ji paskirs visus reikiamus tyrimus, nukreips gydymui. Eilių pas ją nėra", – tikino V. Makštutienė.
Gydytojai chirurgai konsultuoja ne tik Onkologijos klinikoje, bet ir Ambulatorinės chirurgijos centre (Kudirkos g. 99).
"Specialistų trūkumo problemą ligoninės administracija siekia spręsti pritraukdama jaunus specialistus iš abiejų universitetų. Be to, šiuo metu Šiaulių ligoninėje rengiama nauja tvarka dėl onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo, taip vadinami "žali koridoriai", kurią planuojame patvirtinti iki birželio 1 dienos", – sakė V. Makštutienė.
Padaugėjo pacientų
Reda Vaitkevičiūtė-Macaitienė, Odos ir veneros ligų centro gydytoja, laikinai einanti centro vadovo pareigas, sako, kad eilės pas odos gydytojus padidėjo vienai gydytojai susimažinus darbo krūvį iki pusės etato.
"Šiuo metu trys gydytojai, dirbdami 2,5 etato, aptarnauja ne tik Šiaulių miestą, tačiau kreipiasi žmonės ir iš Kelmės, Telšių, Mažeikių ir Joniškio miestų bei rajonų", – krūvius įvardija R. Vaitkevičiūtė-Macaitienė.
Pasak specialistės, registracija vyksta nuolat, tik reikia palaukti eilės. Šiuo metu pradedama registracija liepos mėnesiui.
"Eilių problemą didina ir galimybė kreiptis be šeimos gydytojų siuntimų, o patirtis rodo, kad didelės dalies pacientų problemas galėtų išspręsti ir šeimos gydytojai", – sako gydytoja ir pataria pirmiausiai kreiptis į savo šeimos gydytojus.