
Naujausios
Joniškio ligoninėje nebeliks Vaikų dienos stacionaro
Nuo spalio 1-os dienos Joniškio ligoninėje turėtų visai nebelikti Vaikų ligų skyriaus. Minėtas skyrius dar šių metų pradžioje buvo reorganizuotas, atsisakant stacionaro paslaugų, mažieji pacientai esant reikalui vežami į Šiaulius. Tačiau iki šiol vis dar veikė dienos stacionaras.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Išeina gydytojas pediatras
Nuo šių metų spalio 1-os dienos Joniškio ligoninėje greičiausiai nebebus teikiamos net ir po įvykusios reorganizacijos teiktos dienos stacionaro ir stebėsenos paslaugos.
Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Edmundo Baltakio, jau anksčiau buvo kalbama, kad skyrių reikės uždaryti nuo Naujų metų, tačiau procesą dar labiau paspartino išeinantis ilgametis vaikų ligų gydytojas Vincas Kučinskas. Jis jau pateikė pareiškimą ir dirbs iki rugsėjo 30 dienos.
Vyriausiojo gydytojo teigimu, nuo šių metų sausio, kada Vaikų ligų skyriaus stacionaras buvo reorganizuotas, dar labiau sumažėjo jaunųjų pacientų, nors jų ir anksčiau nebuvo tiek, kad įstaigos padalinys išgyventų be nuostolių.
Du vaikai per dieną
„Paslaugų mažiesiems pacientams suteikiame vis mažiau. Besikreipiančių paprastai būna vidutiniškai du vaikai su tėveliais per dieną, – paaiškino ligoninės vadovas E. Baltakis. – Dar vis ieškom, ką daryti, bet padėtis rimta. Kalbėsimės įstaigos gydymo taryboje ir kreipsimės į rajono tarybą, kad steigėjas priimtų sprendimą skyrių visai panaikinti. Panašūs dalykai vyksta daugelyje mažesnių šalies ligoninių. Štai, Kuršėnų, kurie turi daugiau kaip 30 tūkstančių gyventojų, ligoninės vaikų skyrius irgi uždarytas.“
Vyriausiojo gydytojo teigimu, gyventojams didelių problemų neturėtų kilti, nes ir dabar tik labai maža dalis jų kreipdavosi į ligoninę. „Praktiškai tik tiek, kuriuos nukreipdavo pats gydytojas Vincas Kučinskas“, – sakė E. Baltakis. Ligoninės vadovo manymu, „centriukai“ (privačios klinikos – aut. past.) irgi susitvarkys, nes jie gali teikti tokias paslaugas, kaip dienos stacionare.
Prašys paskatinimo jauniems gydytojams
Vyriausiasis gydytojas apgailestauja, kad tenka imtis nepopuliarių sprendimų, tačiau, kai pacientų mažėja, o dar nelieka medikų specialistų, nėra kur dėtis. Dienos stacionare šiuo metu dirba dvi bendruomenės slaugytojos ir gydytojas pediatras. Šeimos gydytojas vietoje pediatro dirbti negali.
Jaunų specialistų prisikviesti dirbti į rajoną beveik neįmanoma, nes tolimesni nuo centrų regionai jiems nepatrauklūs. Nevilioja ir atlyginimai.
„Į Priėmimo–skubios pagalbos skyrių, kuriame, žinote, kokios sudėtingos sąlygos dirbti, atėjo nauja vedėja, gydytoja Raminta Jančiauskaitė, valdanti anglų, vokiečių, italų kalbas. Kaip mums tokius specialistus išlaikyti? Štai, kaimyniniame Akmenės rajone naujiems atėjusiems gydytojams skiriama 15 tūkstančių eurų, Anykščiuose mokamas 2000 eurų atlyginimas ir be jokių budėjimų, be to, suteikiamas žinybinis butas, – „Šiaulių kraštui“ vardijo vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis. – Prašysime rajono Tarybos, kad kitais metais rajono biudžete numatytų gydytojų įsikūrimui bent jau 10 tūkstančių eurų“.
Rinksis komitetas
Dėl vidinės šalies migracijos, emigracijos, mažo gimstamumo per pastaruosius penkerius metus Joniškio rajone vaikų sumažėjo 24 procentais (kaimuose net 28 procentais), Radviliškio rajone – 20 procentų, bet ten Vaikų ligų skyriaus stacionaras buvo uždarytas dar anksčiau. Paslaugų poreikis dėl tų pačių priežasčių gerokai sumenko.
Joniškio ligoninės Vaikų ligų skyrius, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, buvo uždarytas nuo šių metų balandžio 1 dienos. Nuo tada skyrių paliko iš darbo išėjusi buvusi vedėja Lina Miknevičienė.
Dienos stacionaro paslaugos Joniškio ligoninėje nuo tada buvo ir dar iki rugsėjo 30 dienos bus teikiamos. Sunkesnius ligonius į Šiaulių Moters ir vaiko kliniką iš minėto skyriaus veža Joniškio greitosios medicinos pagalbos stoties brigada.
Rajono tarybos Socialinių ir sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Marcijonas Urmonas redakcijai sakė kol kas nieko negalintis komentuoti, kol neturi pateiktos pilnos įstaigos vadovo informacijos. Reikia žinoti skaičiavimus, motyvus.
„Greičiausiai reikės rinktis Socialinių ir sveikatos reikalų komitetui kalbėtis apskritai dėl ligoninės ateities, nes pastaruoju metu vyriausiasis gydytojas sako, kad nėra chirurgų, anesteziologų, nelieka, kam budėti. O reikia išlaikyti operacines, reanimacijos skyrių. Turime visa tai aptarti“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Marcijonas Urmonas.
Autorės nuotr.
Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis sako, kad bus kreipiamasi į rajono tarybą su prašymu likviduoti vaikų dienos stacionarą.