Pagiriamasis žodis krienui ir topinambui

Pagiriamasis žodis krienui ir topinambui

Pagiriamasis žodis krienui ir topinambui

Visuomenės sveikatos biuro kvietimu Joniškyje apsilankiusi „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė pasakė ne vieną pagiriamąjį žodį krienui, kurį lygino su imbieru, topinambui bei kitiems Lietuvoje puikiai derantiems augalams, tinkantiems ligų profilkatikai, saugantiems nuo peršalimo, gerinantiems virškinimą.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Tinka peršalimo ligų profilaktikai

Danutė Kunčienė pirmiausia per susirinkusiųjų rankas pasiuntė mažą maišiuką su džiovintais krienais, siūlydama kiekvienam pakramtyti po gabalėlį. Džiovintas krienas nebėra toks aitrus, kaip šviežias. Pasak viešnios, jis nekelia ir skrandžio rūgštingumo.

Džiovintas krienas tinka peršalimo ligų profilaktikai, džiovina gleives, tad silpnina ir naikina slogos, sinusito simptomus.

„Žolinčių akademijos“ prezidentė sakė, kad krienai puikiai gali pakeisti imbierą. Jį reiktų sutarkuoti ir sumaišyti, kaip imbierą su medumi ir citrina arba medumi bei spanguolėmis.

Anot D. Kunčienės, krienas mažina cukraus kiekį kraujyje, tad tinka vartoti diabetikams, aktyvina kasos darbą, neleidžia daugintis vėžinėms ląstelėms, padeda nuo pilvo pūtimo.

Krienų susidžiovinti kiekvienas gali savo namuose. Išrovus šaknį reikia ją nuvalyti ir bulvių skutikliu sudrožti juostomis. Jas džiovinti maždaug 40 laipsnių temperatūroje. Sudžiovintas plokšteles reika sulaužyti mažais gabaliukasi ir galima jų sukramtyti kelis kartus per dieną.

Topinambas – natūralus probiotikas

Danutė Kunčienė rekomendavo naudoti ir džiovinto topinambo, vadinamosios žieminės bulvės, traškučius arba miltelius, sumaltus kavamale. Pasak lektorės, šis augalas yra natūralus probiotikas, turi daug gerųjų bakterijų.

Džiovinto topinambo milteliai padeda nuo vidurių užkietėjimo. Iš vakaro reikia išgerti stiklinę rūgpienio su šaukšteliu išmaišytų miltelių ir rytą – problemos kaip nebūta.

Viešnia rekomendavo vartoti daugiau kruopų, ypač sorų, kurios nederamai pamirštos. Soros, anot Danutės Kunčienės, iš organizamo pašalina antibiotikų liekamąsias medžiagas.

Šaltuoju metu reikia raugintų produktų

„Žolinčių akademijos“ prezidentė ragino ypač šaltuoju metų laiku kuo daugiau valgyti raugintų daržovių ir vaisių: kopūstų, agurkų, burokėlių, obuolių, moliūgų.

Anot jos, rauginti produktai šildo, o švieži šaldo vidaus organus.

Pati sunkią ligą išsigydžiusi, klinikinę mirtį išgyvenusi moteris taip pat pasakojo, kad žmogaus savijautą gerina meditacija, mankšta, sveika mityba.

Autorės nuotr.

KRIENAI: „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė sako, kad krienai yra tokia pat puiki profilaktinė peršalimo ligų priemonė kaip ir imbieras.

Felikso GRUNSKIO nuotr.

DERLIUS: Vos iš kelių topinambų kelmų galima prikasti keliolika kilogramų gumbų. Ruošiant valgiams gumbus užtenka tik gerai nuplauti.