
Naujausios
Dainų šventės atgarsiai – padėkos ir geri prisiminimai
Vakar koncertinės įstaigos „Saulė“ Vitražų salėje padėkota beveik pusšimčiui Šiaulių miesto kolektyvų vadovų, su koektyvais dalyvavusių Šimtmečio dainų šventėje. Nors nesklandumų būta, kalbintų vadovų nuomone, šventė pavyko.
Lukas ALUZAS
lukas@skrastas.lt
Atostogaujantis Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino kolektyvų vadovus: „Atėjau čia visų šiauliečių vardu pagerbti kiekvieną, kuris gaus padėką“. Šiaulių miesto delegaciją Dainų šventėje sudarė 1 422 žmonės, 66 kolektyvai ir 48 jų vadovai.
„Buvo nelengva savaitė, nes oro sąlygos nelepino,“ – sakė Dainų progimnazijos liaudiškų šokių studijos „Šermukšnėlė“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Šermukšnis“ vadovė Indrė Šerpytienė. Anot jos, neigiamos kalbos apie šventę – ne iš piršto laužtos, tačiau viską atpirko įspūdinga šventės pabaiga ir ovacijos. „Lieka tik malonūs prisiminimai, džiaugsmas ir pasididžiavimas, kad sukūrėme tokį grožį,“ – sakė I. Šerpytienė.
„Man kiekviena šventė sukelia pačius geriausius jausmus,“ – sakė berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas Remigijus Adomaitis. Jis džiaugiasi, kad dainų švenčių tradicija Lietuvoje dar gyva. Šiaulių miesto garbės pilietis mano, kad jai gali kilti grėsmė, nes chorų ženkliai mažėja. „Netgi Šiauliuose nėra nė vieno mišraus jaunimo choro,“ – atkreipė dėmesį R. Adomaitis.
Dainų muzikos mokyklos ir Šiaulių universiteto pučiamųjų instrumentų orkestrų vadovas Anatolijus Kavaliauskis mano, maži nesklandumai neužgožė Dainų šventės svarbos ir tikslo, dėl kurio kolektyvai atvažiavo. Jis džiaugėsi muzikantų pasiekimais ir tuo, kad pačiam teko diriguoti gausiam „Vario audros“ orkestrui.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto delegacijoje buvo 66 kolektyvai ir 48 jų vadovai.
Meno kolektyvų vadovams kartu su padėkomis įteikti Lietuvos šimtmečio dainų šventės ženkleliai.