Interaktyviame Renovacijos vadove – aktualiausia informacija būsto savininkams

APVA archyvo nuotr.
Atnaujintas daugiabutis.
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pristato naują, interaktyvų Renovacijos vadovą, skirtą senos statybos daugiabučių gyventojams. Tai išsamus, patogiai struktūruotas leidinys, padedantis geriau suprasti modernizacijos procesą, jo etapus bei susijusias procedūras.

 

Pasak APVA Daugiabučių namų modernizavimo projektų skyriaus vadovės Aušros Bartkevičienės, Daugiabučių atnaujinimo programa yra ilgalaikė, o teisės aktai, finansavimo mechanizmai ir administravimo tvarka laikui bėgant kinta. Dėl to gyventojams dažnai kyla klausimų, į kuriuos reikia aiškių, lengvai suprantamų ir greitai pasiekiamų atsakymų. Būtent tai paskatino sukurti interaktyvų Renovacijos vadovą – patogų internetinį įrankį, kuriame visa svarbiausia informacija pateikiama aiškiai ir struktūruotai.

Anksčiau APVA buvo parengusi trumpą informacinį vadovą, tačiau šiemet jis gerokai išplėstas, papildytas nauja ir aktualia informacija. Daug dėmesio skirta patogiam naudojimui – šoninė meniu juosta leidžia lengvai naršyti tarp skirtingų renovacijos proceso etapų.

„Vadove pateikta informacija nuo renovacijos inicijavimo iki darbų pabaigos ir galutinio objekto pridavimo. Pavyzdžiui, jei gyventojas turi konkretų klausimą apie valstybės remiamas priemones ar finansavimo galimybes, jis gali pasirinkti atitinkamą skiltį ir greitai rasti visą reikalingą informaciją“, – aiškina A. Bartkevičienė.

Vadove taip pat pristatoma, kodėl verta rinktis modernizaciją ir kokie pagrindiniai jos privalumai būsto savininkui. Dėmesys skiriamas ir darbų kokybei – paaiškinama, kaip atliekami sienų, stogo apšiltinimo bei kiti darbai, ir nurodoma, kur kreiptis pastebėjus galimus statybos darbų defektus.

Proceso pradžioje kyla daugiausiai neaiškumų

APVA Daugiabučių namų modernizavimo projektų skyriaus vadovė atkreipia dėmesį, kad didžiausia dalis klausimų gyventojams kyla pačioje proceso pradžioje, todėl Renovacijos vadove pateikiami aiškūs atsakymai ir apie tai, kas gali inicijuoti renovaciją ir kaip tai daryti, kokias priemones galima įgyvendinti, kokia valstybės parama priklauso, kas kompensuoja išlaidas nepasiturintiems gyventojams. Pavyzdžiui, kompensacijas už šildymą gaunantiems žmonėms visa renovacijos kaina yra dengiama valstybės.

Vadove pakankamai dėmesio skiriama pristatyti pasikeitusiam valstybės paramos apskaičiavimo mechanizmui, kuris taikomas nuo praėjusių metų – fiksuotam įkainiui.

„Leidinyje suprantamai išdėstyta, kaip skaičiuojama valstybės parama pagal fiksuotą įkainį, kad gyventojai tiksliai žinotų, kiek lėšų galės gauti. Ši naujovė taikoma šiuo metu galiojančiame kvietime daugiabučių modernizavimui siekiant B ir aukštesnės energinio naudingumo klasės naudojant įprastinę arba renovacijos skydais technologiją“, – sako A. Bartkevičienė.

Siekiant, kad naujasis vadovas paskatintų žmones daugiau domėtis pačia renovacija bei ryžtis jai, tikimasi ir administratorių įsitraukimo. „Labai norėtųsi, kad tiek būstų savininkai atsiverstų šį vadovą, tiek patys administratoriai, kurie atstovauja gyventojus, aktyviai dalintųsi informacija. Užtenka laiptinėse iškabinti informacinius pranešimus su nuoroda, ir žmonės galės lengvai rasti leidinį, susipažinti su svarbia informacija bei greičiau ir paprasčiau priimti jų gyvenimo kokybę gerinančius sprendimus“, – tikina A. Bartkevičienė.

Vadovas bus reguliariai atnaujinamas, kad atspindėtų naujausius teisės aktų pakeitimus ir aktualijas. Be to, gyventojai, kilus papildomiems klausimams ar esant neaiškumų, gali kreiptis dėl papildomos informacijos ir telefonu +370 614 99699.

Leidinio nuoroda:

https://modernizuok.apva.lt/data/public/uploads/2025/03/content/index.html#/.

Daugiau informacijos apie šiuo metu galiojančio daugiabučių renovacijos kvietimo sąlygas rasite APVA tinklalapyje: www.apva.lrv.lt. Paraiškos teikiamos per APVA informacinę sistemą APVIS iki spalio 1 dienos.

 

Projektas „Daugiabučių namų renovacijos skatinimas“ finansuojamas Sanglaudos fondo lėšomis.

Užs. Nr. 572883

11 11