Liaudiškos muzikos paradas su pagardais

Liaudiškos muzikos paradas su pagardais

Liaudiškos muzikos paradas su pagardais

Šiaulių arenoje pirmą kartą surengtas Didysis liaudiškos muzikos paradas ir mugė. Penkias valandas trukęs renginys mėgino sklaidyti krizines nuotaikas.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Atsisakė mamos

Koncerte dalyvavo septyni kolektyvai — „Jonis“, Šiaulių universiteto “Saulė“ ir “Kitava“, “Sadūnai“, “Prūsai ilgi ūsai“, “Subatvakaris“ ir “Klumpė“ iš Punsko (Lenkija). Vakarą vedė humoro grupė “Ambrozija“.

Koncertą pradėjo žemaičiai — Tirkšlių (Mažeikių rajonas) „Subatvakaris“. Juos pakeitė svečiai iš Punsko, gražia lietuvių kalba atlikę kelis kūrinius ir net sugroję trigubą maršą.

Šiaulių „Saulė“ griežė fokstrotus, naujausias Dariaus Daknio kompozicijas ir atliko smetoniškąjį “Spaudos baliaus valsą“, primindami L. Dolskio laikus. “Kitava“, modernaus folkloro grupė, liko ištikima sau — interpretavo senovinę liaudies muziką šiuolaikiškai.

Prie scenos buvo palikta aikštelė šokti. Ji bemat prisipildė šokėjų.

Paklaustas, kodėl tokiais viliojančiais sunkmečiu renginiais Arena bilietams traukia paskutinį litą, direktorius Darius Balčiūnas atsakė, jog reikia išleisti ne paskutinį, bet pirmutinį litą.

Medaus, žolelių ir sūrio

Dvi valandas iki koncerto Arenos fojė šurmuliavo tautodailininkų, amatininkų, verslininkų mugė. Arenos vadybininkės Rasos Benediktavičienės teigimu, dalyvauti mugėje panoro 55 dalyviai, atvykę nuo Klaipėdos iki Varėnos.

Prekybininkai siūlė sūrių, medaus, žolelių arbatų ir prieskonių, mėsos gaminių, pyragų, medinių virtuvės apyvokos daiktų, bižuterijos ir, kaip įprasta, šlepečių, kojinių, pirštinių.

Bronė Pugžlienė su vyru keliasdešimt rūšių ekologiškų vaistažolių arbatų atgabeno iš Varėnos. Ten miškuose turi sodybą, kai ką augina patys, kai ką miške surenka, o baravykai pas juos kieme auga. Bronė sakė, jog du kartus buvusi „Šiaulių dienose“, jai labai patikę šiauliečiai, todėl ir važiuoja. Pirkėjų dėmesiu moteris nesiskundė.

Romanas, Benisė ir jų sūnus Darius Vagnoriai iš Telšių pirkėjams siūlė ne tik įvairių medinių virtuvės rakandų, bet ir medžio skulptūrėlių. Romanas ir mugėje skaptavo šaukštus. Paklausti, ar jie ne Gedimino Vagnoriaus giminės, atsakė, jog taip. „Bet nuo to nėra lengviau, tik sunkiau“, — čia pat pastebėjo Romanas.

Gediminas Šopis su anyta Laima iš Toločių kaimo siūlė net aštuonių rūšių sūrių — nuo saldžių su razinomis iki labai aštrių su daugybe įvairių žolių. „Parduotuvėse ir turguose tų sūrių kiekvieną dieną nerasite, tik šventėse ir mugėse“, — paaiškino Gediminas.

„Kužių agroįmonė“ irgi pasistengė: siūlė rūkytą slėgtą kepeninę su lašinukais, ko kasdien negamina.

TELŠIŠKIS: Romanas Vagnorius iš Telšių medžio dirbiniais Arenoje prekiavo pirmą kartą.

DĖMESYS: Pirmą kartą Šiaulių arenoje surengtas liaudiškos muzikos paradas nestokojo nei muzikantų, nei žiūrovų dėmesio.

UŽSIENIS: Šiauliečius linksmino ir muzikantai iš užsienio — Punsko kapela „Klumpė“.

VARĖNIŠKĖ: Varėniškė Bronė Pugžlienė, prekiaujanti vaistinėmis arbatomis, sako, kad jai patinka šiauliečiai.

 

SŪRIAI: Gediminas Šopis sako, jog tokių sūrių kasdien nenusipirksi — tik mugėse ir šventėse.

VALSAS: „Spaudos baliaus valsas“ pagal Dolskį.

Jono TAMULIO nuotr.

Citata: Mugėje panoro 55 dalyviai, atvykę nuo Klaipėdos iki Varėnos.