
Naujausios
Norėjo pagerinti kelią, bet su gyventojais nepasikalbėjo
Briduose, Šiaulių rajone, tvarkomas gyvenvietės pakraštyje esantis žvyrkelis. Tik džiaugsmo gyventojams tai neteikia. Netoli kelio žemę dirbantys žmonės piktinasi, kad žvyru užpilti daržai ir ganyklos.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Nepasitarė
Į „Šiaulių krašto“ redakciją paskambinusi Bridų gyventoja Elena Budrienė vos tramdė ašaras: „Atvažiuokite, pamatysite, ką jie padarė! Kaip taip galima? Senus žmones į kapus nori nuvaryti.“
Darbai pradėti praeitą savaitę. Darbininkai, atliekantys darbus, kelio pakraščiuose „išgremžė“ griovelius, o iškastą žvyrą ir velėną paskleidė ant ponios Elenos šienaujamos pievos. Palei lauką, kur pasėti javai, – žemių kauburys, matyt, nenorėta užversti augalų.
„Kam jie čia tas žemes paliko? Galėjo suvežti ir paskleisti kitoje kelio pusėje, kur auga medžiai ir krūmai. Dabar kaip apkasai kažkokie, gal karui ruošiasi? Pievą žvyru užpylė, kaip dabar karvytės ės žvyruotą žolę? Sako užels tos žemės. Bet čia ne žemės, čia žvyras. Tiek trąšų buvom subėrę į pievą, kad žolė gera užaugtų“, – piktinosi moteris.
Ponia Elena sako, jog niekas su gyventojais nei kalbėjosi, nei tarėsi. Tik prasidėjus darbams moteris seniūnijoje sužinojo, kad Šiaulių rajono savivaldybė skyrė lėšų keliui remontuoti, buvo nusamdyta įmonė, kuri ir atlieka darbus.
Pamačiusi, kaip niokojama jos dirbama žemė, moteris kreipėsi ir į Šiaulių kaimiškąją seniūniją, ir į Šiaulių rajono merą Antaną Bezarą, skambino į Nacionalinę mokėjimo agentūrą ir net Seimo nariui Ramūnui Karbauskiui. Tiesa, pastarasis darbo telefonu neatsiliepė. Visi, su kuriais moteriai pavyko susisiekti, pažadėjo padėti, palaikyti, tik pagalbos nesulaukė.
Kelio apsauginė zona
Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūno pavaduotojas Saulius Vidžiūnas „Šiaulių kraštui“ sakė, kad darbai kuriam laikui sustabdyti. Laukiama, kol po ligos grįš seniūnas, bus tariamasi, ką daryti toliau.
Seniūno pavaduotojas pripažino, kad darbai pradėti ne laiku: pievos greitai bus šienaujamos, laukai užsėti, žydi rapsai. Tačiau darbai buvo pradėti tada, kai atsirado pinigų ir leido oro sąlygos.
Pasak S. Vidžiūno, moters pasipiktinimas suprantamas, tačiau ir gyventojai turėtų suprasti, kad laukai neturėtų būti dirbami iki pat kelio, kad yra kelio apsauginės zonos. Jos, seniūno pavaduotojo žiniomis, yra trys metrai.
S. Vidžiūnas žingsniais išmatuoja nuo griovio į pievą paskleistų žemių juostą. Kiek daugiau nei trys žingsniai.
Kelio remontas, pasak seniūno pavaduotojo, buvo būtinas, palijus kelias pažliugdavo.
Šiaulių rajono meras A. Bezaras „Šiaulių kraštui“ sakė, kad grioviai palei kelią yra reikalingi, tačiau su darbais Šiaulių kaimiškoji seniūnija esą susivėlino, padaryta klaida ir neįspėjus gyventojų.
Meras davęs nurodymą, kad bent akmenys būtų išrinkti iš sankasų. Tačiau E. Budrienė tikina, kad darbininkai tik atvažiavo ir išvažiavo, net iš mašinos nebuvo išlipę.
Ar yra galimybė padaryti taip, kaip prašo moteris?
A. Bezaras abejoja, ar nukastos žemės bus perkeltos iš vienos kelio pusės į kitą, sako, su laiku sankasos apsilygins, užels žole ir problemos neliks.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Briduose pakelėje kasant griovius greideris žemėmis užpylė gerus tris metrus pievos.
Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūno pavaduotojas Saulius Vidžiūnas ir Elena Budrienė skirtingai vertina griovių palei kelią reikalingumą.
Elena Budrienė mato vienintelį problemos sprendimo būdą – žemes nukasti ir perkelti į kitą kelio pusę.