
Naujausios

Prašyme ministrui – apie 2,4 tūkstančio parašų
Vakar 8 ryto prie sveikatos apsaugos ministro A. Verygos kabineto durų stovintys Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Kazimieras Račkauskis ir Saulius Luščikas rankose laikė kelis segtuvus, kuriuose – 251 lapas su 2399 radviliškiečių parašais.
Savo parašus palikę rajono gyventojai ministro prašė atsižvelgti į gyventojų valią ir sudaryti sąlygas Radviliškio ligoninėje vėl atidaryti Vaikų ligų skyrių.
Šis skyrius buvo uždarytas prieš trejus metus, taupant didelių įsiskolinimų turinčios ir į bankrotą brendančios ligoninės lėšas. 2015 metais ligoninės skolos sudarė beveik 1,2 milijono eurų.
Kartu su Vaikų ligų skyriumi buvo atsisakyta ir Akušerijos-ginekologijos skyriaus. Pastarąjį teko uždaryti dėl to, kad gimdymų skaičius neatitiko ministerijos nustatytų kvotų – gimdymų buvo šiek tiek mažiau, nei buvo nustačiusi ministerija.
Ligoninės administracijos pasiūlytam skyrių uždarymui pritarė ir tuometinė rajono Taryba.
Vėliau, pasikeitus ligoninės vadovui ir jam pradėjus daryti žygius, kad Vaikų ligų skyrius būtų atkurtas, anuomet padarytą klaidingą sprendimą pripažino ir rajono meras Antanas Čepononis.
Ministerijos "veto"
Naujojo Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko teigimu, įstaigos ekonomistai paskaičiavo, jog atkūrus ligoninėje Vaikų ligų skyrių, jis nuostolių įstaigai neneštų. Be to, būtų įsiklausyta ir į gyventojų pageidavimus vaikus gydyti rajone.
Ligoninės pateiktais duomenimis, per metus į kitas gydymo įstaigas gydytis išvažiuoja apie 1 tūkstantis vaikų.
"Mes turime visas sąlygas vėl atidaryti Vaikų ligų skyrių – tebėra išlaikytos ir buvusio skyriaus patalpos, ir įranga", – redakcijai sakė V. Smalinskas.
Anot direktoriaus, preliminariai jau buvo susitarta ir su gydytojais dėl jų sutikimo dirbti atkurtajame skyriuje.
Tačiau ligoninės užmojus nutraukė Sveikatos apsaugos ministerija, neleidusi ligoninei teikti stacionarines vaikų ligų paslaugas.
Kitų įstaigų reikalingi leidimai jau buvo gauti. Iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos buvo gautas leidimas-higienos pasas.
Iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklos tarnybos gauta licencija teikti stacionarines vaikų ligų II paslaugas.
Prieš sudarant sutartį su Teritorine ligonių kasa, buvo pateiktas prašymas Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijai leisti teikti naujo profilio stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Čia radviliškiečių pastangos ir užstrigo, ministerijai pateikus atsakymą, jog tokių paslaugų poreikio Šiaulių TLK veiklos zonoje nėra.
"Iš mūsų pusės buvo padaryta viskas, kad skyrius galėtų veikti, tačiau, sulaukus ministerijos "veto", beliks ligoninėje stiprinti Vaikų dienos stacionaro paslaugas", – kalbėjo V. Smalinskas.
"Netaupykim vaikų sveikatos sąskaita"
Vis tik rankų radviliškiečiai nenuleido – buvo pradėti rinkti parašai dėl Vaikų ligų skyriaus ligoninėje atkūrimo.
Pasak vieno iš parašų rinkimo iniciatorių, rajono Tarybos nario K. Račkauskio, gyventojai labai aktyviai įsijungė į parašų rinkimo akciją.
"Daugiausia parašų – radviliškiečių, daug yra ir pasirašiusių šeduvių, kitų seniūnijų gyventojų, nes daugeliui ši problema labai opi.
Aktuali ji ir man. Ne taip seniai teko naktį vežti dukrą į Šiaulių ligoninę. Man nuvežimo problemos gal ir nebuvo, tačiau yra daug gyventojų, kurie neturi automobilio, gyvena toli nuo Šiaulių, galų gale neturi pinigų nuvežti vaiką gydyti į kitą rajoną ir jį vėliau aplankyti. Juk rajono kaimai gerokai nutolę nuo didmiesčių ligoninių.
Būna, jog dėl to yra net uždelsiama kreiptis į gydymo įstaigą ir taip rizikuojama vaiko sveikata. Jei Vaikų ligų skyrius būtų vietos ligoninėje, viskas būtų daug paprasčiau", – redakcijai sakė K. Račkauskis.
Jo teigimu, tokie rimti dalykai neturėtų būti priklausomi vien nuo vienokios ar kitokios politikų valios – turėtų būti atsižvelgiama ir į žmonių lūkesčius bei poreikius, o ir taupyti šioje srityje esą negalima. Ypač, kai kalba eina apie vaikų sveikatą.
"Ministras mus maloniai priėmė, jam įteikėme gyventojų parašus. Jis pažadėjo artimiausiu metu apsilankyti Radviliškyje, susitikti su bendruomene, kad vietoje susipažintų su situacija.
Ministras užsiminė, kad sunkesnės ligos turėtų būti gydomos aukštesnio lygio medicinos įstaigoje, bet juk yra pakankamai ligonių, kurių ligų gydymas yra antrinio lygio paslaugų teikėjo kompetencijoje", – "Šiaulių kraštui" sakė K. Račkauskis.