
Naujausios
Į šventę – tik autobusu
Didžiulėje Aviacijos bazės teritorijoje gausu žmonių. Jie plūdo į šventę ne tik iš Šiaulių, bet ir kitų Lietuvos miestų. Renginio organizatoriai tikėjosi sulaukti daugiau nei 50 tūkstančių lankytojų. Tiek ir daugiau jų tikrai galėjo būti.
Į šventę norintys atvykti šiauliečiai ir miesto svečiai galėjo tik autobusais. Tądien iki Aviacijos bazės iš trijų Pietinio rajono vietų ir Ginkūnų žiedo važiavo autobusai keturiais specialiais maršrutais.
Tačiau žmonių gausa tapo savotiška problema: autobusai užsipildydavo jau nuo pat pirmųjų stotelių, o vėlesnėse žmonės tegalėjo stebėti, kaip nuvažiuoja pilnas autobusas. Šiauliečiams teko spręsti: kviesti taksi ar viltingai laukti kito autobuso.
Panaši situacija buvo ir besibaigiant šventei. Gausūs būriai plūdo į autobusus, o šie per kelias minutes užsipildydavo.
Socialiniuose tinkluose dėl autobusų žmonės skundėsi ir merui Artūrui Visockui. Jis į diskusiją įtraukė Rigitą Tijūnaitienę, bendrovės „Busturas“ marketingo ir plėtros skyriaus vadovę.
Ji pripažino, kad situacija buvo sudėtinga ir sunkiai pavyko suvaldyti didelius žmonių srautus. Tačiau, R. Tijūnaitienės žodžiais, be specialiais maršrutais važinėti skirtų šešiolikos autobusų netrukus buvo išleisti papildomi šeši.
Demonstravo mobilų bokštą
Bendrovė „Oro navigacija“ šventėje pristatė mobilų skrydžių valdymo bokštą. Iš jo būtų valdomi skrydžiai, jei viename iš tarptautinių Lietuvos oro uostų nebūtų galima teikti skrydžių valdymo paslaugų.
Tai priekaba, ant kurios – virtuvėlės dydžio patalpa su visa reikalinga aviacijos kontrolės įranga. Šis kambarys pakeliamas į aukštį, prilygstantį trečiam gyvenamojo namo aukštui.
„Oro navigacija“ šį įrenginį pradėjo naudoti 2014 metais, tačiau visuomenei šventėje šį bokštą pristatė tik antrąkart. Bokštui kol kas neteko rimtai perimti skrydžių valdymo bokštų oro uostuose funkcijų.
Raižė dangų virš Šiaulių
Ryškiausias šventės akcentas – skraidymo programos. Šventės pradžioje pasirodė Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai. Skrido net garsusis ANBO II iš tarpukario. Savo meistriškumą rodė ir Suomijos bei Čekijos karinės pajėgos
Pirmąją skraidymo programos dalį užbaigė akrobatinio skraidymo iš Italijos komanda „Frecce Tricolori“ (lietuviškai – „Trispalvės strėlės“). Devyni lėktuvai sukūrė tikrą šou, skambant itališkai muzikai. Lėktuvai dangų raižė įspūdingomis figūromis ir Italijos vėliavos spalvų juostomis.
Antrojoje skraidymo programos dalyje šventės lankytojai išvydo daug įvairių orlaivių iš Danijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Belgijos, Vokietijos, Ukrainos ir Ispanijos. O jų pilotai stebino savo galimybėmis.
Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Antanas Matutis sakė, kad be gausaus svečių būrio buvo planuota pakviesti ir Kroatijos karines oro pajėgas. Tačiau dėl vykdomų užduočių jos atstovai negalėjo atvykti į Zoknius.
A. Matučio žodžiais, kai kuriems svečiams atvykti padėjo Lietuvos karinės oro pajėgos – atsiuntė transporto lėktuvą ir atskraidino į Zoknius.
Iš viso šventėje dalyvavo apie 200 pilotų ir aptarnaujančiojo personalo darbuotojų.