„Ratuota“ sodyba

„Ratuota“ sodyba

„Ratuota“ sodyba

Taip taikliausiai galima apibūdinti šiauliečių Genės ir Romo Merinavičių sodybą. Po poros metų auksines vestuves švęsiantys jos šeimininkai negaili komplimentų vienas kitam. Žmona giria vyrą auksarankį, antram gyvenimui prikeliantį brikas (bričkas, lineikas). Vyras tikina, kad žmona jį skatina kurti.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Žmonos noras paskatino naują pomėgį

Ponia Genė juokiasi prisiminusi, kaip prieš trejus metus, minint bendro gyvenimo 45-metį, vyrui pasakė, kad norėtų brika pasivažinėti. Žmona pajuokavo, vyras susimąstė. Netrukus seną surūdijusią, sulūžusią briką įsigijo. Telšiuose metalo lauže rado jai reikiamų lingių, Anykščiuose – tinkamų ratų.

Metalo suvirinimo darbus paprašė atlikti žinovą, o medžio apdirbimo, dažymo darbų ėmėsi pats. Ir štai rezultatas – jau pernai vasarą Merinavičių sodybą papuošė pirmoji šeimininko restauruota brika. Ji tinkama naudoti pagal paskirtį, tačiau kol kas puošia sodybą.

„Minties ja pasivažinėti neatsisakau. Tik reikia sugalvoti, iš kur žirgą pasiskolinti. Gal iki auksinių vestuvių, tetukai, kitą, dengtą briką atrestauruosi?“ – švelniai į vyrą kreipiasi sodybos šeimininkė.

Rogės iškeliavo pas Kalėdų Senelį

Pirmoji pono Romo restauruota brika netapo paskutine. Restauruotas žirgo traukiamas roges šeimininkas juokauja pardavęs Kalėdų Seneliui – jomis susidomėjusiam pirkėjui, kuris žadėjo važinėti per žiemos šventes pas vaikus.

Dėl rogių meistras nenusimena: „Kitas pasidarysiu.“ Ir mus palydi prie metalo krūvos, kurioje jau galima įžiūrėti didelių senų rogių kontūrus.

Sodybą puošia ir antroji brika.

Ratuoti akcentai

Sodyboje gausu ir kitokių ratais puoštų detalių. Ant senos slyvos gandralizdžiui iškeltas ratas. Gausiai žmonių apgyvendintame miesto rajone šeimininkai nesitikėjo sulaukti tikrų gandrų, tad į lizdą įkėlė dirbtinę jų porą.

Dvi brikas primena ir naujausias šeimininko gaminys – ratuoti sodybos suolai. Įprastus medinius suolus jis išradingai pagyvino, šiems prie šonų pritvirtinęs ratus.

Viename reklaminiame leidinyje pamatęs dekoratyvinį karutį, kuris naudojamas lyg vazonas gėlėms auginti, tokiu gėles auginti mėgstančią žmoną palepino ir ponas Romas. „Pagalvojau, kam man plastmasinis karutis ir pagaminau medinį“, – šypsodamasis rodo į jau „žydintį“ originalų vazoną.

„Negali jis be darbo“, – 72-ejų auksarankiu vyru džiaugiasi žmona. „Ką aš?, – juokais mėgina teisintis vyras. – Užkurys, vedęs atėjau gyventi į žmonos namus.“

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SUOLAI: Romas Merinavičius pats ne tik ratuotus suolus sukonstravo, bet ir lauko židinį sumūrijo. „Mano auksarankis“, – švelnaus žodžio sutuoktiniui negaili žmona Genė.

BRIKA: Ši skaisčiai raudona brika – pirmoji šeimininko restauruota.

LAUŽAS: „Štai kaip atrodo į mano rankas patenkančios brikos ar rogės. Laužas“, – rodo Romas Merinavičius, šį laužą prikeliantis antram gyvenimui. Kiek tai užtrunka? „Priklauso nuo žmonos, jei bulvių neliepia skusti, darbas vyksta sparčiau“, – juokauja.

VAIZDAS: Priekyje – naujausia restauruota brika.

ROGĖS: Į roges galima ne tik žirgą kinkyti, bet ir suptis. Šias sūpynes šeimininkas sukonstravo gerokai anksčiau nei pradėjo restauruoti brikas ir roges. Jomis ypač mėgsta suptis šešiametis Benas.