Beata Tiškevič-Hasanova: kreivų idėjų nereikia nuspirti

Beata Tiškevič-Hasanova: kreivų idėjų nereikia nuspirti

Beata Tiškevič-Hasanova: kreivų idėjų nereikia nuspirti

Televizijos ir radijo laidų vedėja, aktorė Beata Tiškevič-Hasanova sako, kad net kreiva idėja gali tapti puikiu rezultatu, svarbiausia – patikėti savimi. Ji su bendramintėmis ėmėsi socialinio projekto, drąsinančio moteris pamilti savo kūną ir išsivaduoti iš primestų grožio standartų.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Neatmesti idėjos

Kai kilo idėja daryti socialinį projektą, jo iniciatorės –  B. Tiškevič Hasanova, fotografė Neringa Rekašiūtė ir komunikacijos specialistė Modesta Kairytė – nesitikėjo tokios sėkmės.

„Visų pirma tai darėme sau“, – paaiškino Beata.

Vėliau apie projektą „Mes. Moterys“ parašė tokie pasauliniai tinklalapiai kaip „Daily Mail“, „The Huffington Post“, „Bored Panda“.

Viename užsienio portalų radusi straipsnį apie projektą juo pasidalijo ir garsi amerikiečių aktorė, dainininkė ir dainų autorė Zooey Deschanel, kurios „Facebook“ profilį tinkle seka beveik 6 milijonai gerbėjų.

„Noriu jus paskatinti neatmesti bet kokios savo idėjos, – sakė Beata. – Tai gali tapti rezultatu, kuris atneš jums ir kitiems daug džiaugsmo.“

Per dvi dienas – 60 laiškų

Projektas prasidėjo paprastai – Beata savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje parašė, jog laukia moterų laiškų, kurios pykstasi su savo kūnu. Per dvi dienas ji sulaukė daugiau nei 60 laiškų ir suprato – trauktis nebėra kur.

Vienos moterys labai hiperbolizuodavo savo kažkokį trūkumą, kurio iš esmės nėra, vertindavo save blogiau, nei yra iš tikrųjų. Pavyzdžiui, mergina rašė, kokios siaubingos jos atlėpusios ausys, sutaupiusi pinigų ji būtinai pasidarys operaciją.

Iš smalsumo nuėjusi į merginos socialinio tinklo paskyrą Beata ėmė žiūrinėti ausis. „Su jomis buvo viskas tvarkoje!“ – patikina.

Kitos moterys turėjo realių problemų: valgymo sutrikimų, sirgo depresija, dėl krūtų vėžio buvo pašalinta krūtis ir taip toliau.

Tinkamai pasirinkti "pirmąją ausį"

Aktorinį meistriškumą studijavusi B. Tiškevič-Hasanova dažnai pasijusdavo viena su savo idėjomis. Per naktį sugalvodavo etiudą, ryte bendrakursiams idėją pristatydavo, bet nesulaukdavo palaikymo.

„Kartais žmonės, su kuriais būnate, negali palaikyti jūsų idėjos, bet tai nereiškia, kad jūsų idėja yra bloga“, – įsitikinusi Beata.

Ji pataria ieškoti bendraminčių, kurie palaikytų ir padėtų. Dėl to svarbu teisingai pasirinkti „pirmąją ausį“ – žmogų, pas kurį nueinate pasidalyti mintimis. Jis neturėtų būti kritiškas, skeptiškas, ypač, jei neturite daug pasitikėjimo savimi.

„Man atrodo, mintys sklando ore. Jei gera idėja ateina į mano galvą, o aš ją atmetu, ji nueis į kieno nors kito galvą. Idėjas aš įsivaizduoju kaip debesėlius, kurie, jei juos mylite, rūpinatės, įgyvendinate, ateis pas jus“, – savo teoriją aiškina Beata.

Meno studijų dilema

25-erių metų aktorė 24 metus gyveno labai tikėdama autoritetais – visais, kam yra daugiau metų, kieno pareigos svarbesnės ar tonas įsakmesnis. „Kaip akląjį vedžioja šuo, taip mane vedžiojo autoritetai“, – sako ji.

Dabar dėl to jai gėda, nes susimąstė – ar nori gyventi visą laiką klausydama kitų žmonių nuomonių?

„Mums sunku prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, visada norisi kažką kaltinti: astrologus, būrėjus, mokytojus, tėvus... Patys esame atsakingi už savo gyvenimą ir likimą. Klysta visi, nežino visi. Net tai, ką dabar sakau, yra tik mano tiesa. Aklai sekti niekuo neverta“, – savo sėkmės formulės ieškoti kvietė Beata.

Baisiausia žinutė, kurią ji gauna į savo „Facebook“ paskyrą – kad įkvėpė kokį nors žmogų studijuoti aktorystę: „Tada išsigąstu, akys išsiplečia, galvoju: o Dieve, kaip man išgelbėti šitą žmogų! Nemačiau nė vieno žmogaus, kuriam meno studijos pridėjo talento ar išmokė jį kurti. Bet mačiau labai daug kūrybingų, entuziastingų žmonių, kurie menų studijas baigė atrodydami kaip seniai.“

Pasak jos, galbūt taip yra dėl pedagoginės sistemos, kuri nepritaikyta meno žmonėms.

Šis laikas – asmenybių

„Kai spaudoje apie mane rašo, dažnai klausia – kaip jus pristatyti. Aš tikrai nežinau. Aktorė? Bet gal esu daugiau negu vien tik aktorė. Tekstų autorė? Laidų vedėja? Aš pasimetu. Manau, šis laikas yra asmenybių laikas! Praėjo tik siuvėjų, tik chirurgų laikas. Visi užsiėmimai, kuriuos sugalvoju, man yra kaip priemonės mano mintims išreikšti“, – sako Beata.

Ji pažįsta chirurgą-būgnininką, pilotą-gitaristą – daug žmonių, kurie neapsiriboja viena profesija. Pasak jos, gyvenimas per trumpas paskirti jį tik vienam stalui, kėdei ir vienam pieštukui.

Prieš septynerius metus baigusi mokyklą B. Tiškevič-Hasanova nežinojo, kad net viską gerai padarius įvertinimo gali nesulaukti: nepriima į darbą, nepaima vaidmeniui, spausdina ne tavo darbą. Mokykloje – aukščiausias pažymys, gyvenime – nėra kam pasiskųsti.

„Dažnai save už tai kaltindavau, kad  kažką negerai padariau. Dabar atradau taisyklę „50+50“. Gerai padarytas darbas yra 50 procentų, o likusi dalis nuo manęs nepriklauso“, – svarsto Beata.

Nesvarumo būsena stumia į priekį

"Aš nepasiruošusi" – tai Beatai visuomet skamba galvoje, prieš pradedant daryti ką nors naujo. Tuomet ji įsivaizduoja, kad gyvenimas yra kaip upė, o jame daug plaustų – reikia šokti nuo vieno ant kito, kad pasiektum kitą krantą. Buvimas viršuje yra ta gąsdinanti nesvarumo būsena, kai galima bet kada pliumptelėti į vandenį.

„Jeigu bijosime tos būsenos – niekada neatsidursime ant kito plausto. Reikia peršokti būtent per tą „aš nepasiruošęs“. Gyvenimas keičiasi į gera tada, kai išdrįstame padaryti šiek tiek daugiau“, – įsitikinusi Beata.

Jos nuomone, visi žmonės bijo, tačiau vieni sugeba suvaldyti baimes, kiti – ne.

„Nesugebantieji dažnai mėgsta kartoti man nepatinkančią Bukovskio citatą: „Šiame gyvenime, kai protingieji yra kupini abejonių, kvailiai yra kupini pasitikėjimo.“ Galbūt galima būti protingam, kupinam abejonių, bet veikiančiam“, – linki B. Tiškevič-Hasanova.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

MOKSLAI: Aktorinį meistriškumą studijavusi aktorė Beata Tiškevič-Hasanova abejoja, ar meno studijos prideda talento ir išmoko kūrybiškumo – dažnai jos paverčia studentus jaunais seniais.

ANTENOS: Beata Tiškevič-Hasanova įsitikinusi, jog idėjos sklando ore, o žmonės jas gaudo tarsi antenomis – jei idėją atmesi, ji nuskris pas kitus.