Ir studijos, ir kelionės

Ir studijos, ir kelionės

Ir studijos, ir kelionės

Kelionės ir šilti kraštai visada buvo didžioji kuršėniškio Juozo Stanulio aistra. Pasitaikius galimybei metus praleisti Ispanijoje, vaikinas nedvejodamas susikrovė daiktus ir išvyko.

Živilė ALEKSANDRAVIČIŪTĖ

vasara@skrastas.lt

Kalbos barjeras

Londone tarptautinio turizmo vadybą ir verslą studijuojantis Juozas – spontaniškų kelionių ir nepatirtų įspūdžių mėgėjas. Metus praleidęs Londone, pasinaudojęs mainų programa, vaikinas išvyko į Pietų Ispanijoje esantį Kordobos miestą.

Pirmasis iššūkis, su kuriuo studentui teko susidurti, buvo kalba. Ten beveik niekas nekalbėjo angliškai. Atvykęs Juozas neturėjo, kur apsistoti. „Skelbimai – ispanų kalba, žmonės kalba tik ispaniškai“, – pirmąją dieną prisimena Juozas. Laimei, į Ispaniją buvo atvykęs ir Juozo draugas iš Italijos, kuris keletai dienų priėmė pas save.

Universitete buvo paskirtas koordinatorius, kuris padėjo susirasti būstą. „Keletą dienų paskaitose tik sėdėjau su šypsena veide ir klausiausi ispanų dėstytojų greitakalbės. Bet kai visi aplink kalba tik ispaniškai, nori nenori imi ir suprasti, ir kalbėti“, – pasakoja Juozas.

Gyvenimas Ispanijoje mielesnis nei Londone

Paklaustas apie pirmą įspūdį, Juozas prasitarė: „Ispanija – visiškas kontrastas Lietuvai. Žmonės gyvena paprasčiau ir laisviau“. Įspūdį vaikinui padarė dienos ritmas. Rytais visi dirba, mokosi – daro tai, ką turi daryti, o pietų metu daugelis ilsisi ir miega. Net paskaitos nevyksta. Vakare prasideda linksmoji dienos dalis.

„Londone labai jau dideliu ritmu žmonės gyvena, paskendę savo rūpesčiuose, o Ispanijoje gyvenimas laisvesnis“, – lygina Juozas.

Spalvinga vieta keliautojui

Ispanijoje Juozas pasiūlytų aplankyti ne tik pajūrį, bet ir muziejus, architektūrinius paminklus, pasigrožėti senoviškais miestais. Kordoba buvo vienas svarbiausių miestų Iberijoje Romos imperijos laikotarpiu. 716 metais Kordobą paėmė musulmonai, vėliau Andalūzijoje valdžią paėmė Omejadų dinastijos atšaka, kuri įkūrė Kordobos kalifatą su sostine Kordoboje.

„Visko mišinys: amfiteatrai, mečetės, kalnai, ežerai, pakrantės“, – pasakojo keliautojas. Juozui keisčiausia buvo tai, jog žiemą pietų Ispanijoje gali slidinėti, o už 50 kilometrų – maudytis jūroje. Poilsiautojai, mėgstantys ir žiemos pramogas, ir vasaros malonumus gali viską rasti toli nekeliaudami.

Gali keliauti ir „autostopu“

Studijuodamas vaikinas aplankė nemažai miestų. Būtent Ispanijoje pirmą kartą išbandė keliavimą „autostopu“.

„Ispanija priskiriama prie šalių, kur nerekomenduojama keliauti autostopu, bet aš su sunkumais nesusidūriau“, – pasakoja Juozas.

Pirmoji kelionė – į Portugaliją – buvo neplanuota. „Dieną prieš su draugais nusprendėme, kad būtų smagu ten nuvykti, o ryte jau stovėjome pakelėje. Portugalija pasirodė visiškai kitokia nei Ispanija. Skyrėsi ir gamta, ir architektūra, ir žmonės“, – prisimena Juozas.

Aplankę Portugaliją jaunuoliai nusprendė įlipti į aukščiausią kalną, esantį Kordobos provincijoje. Prisirinkę kartoninių dėžių visi patraukė kalno link, nes buvo pasiruošę miegoti gamtoje. Pravažiuojantis automobilis stabtelėjo ir vairuotojas pasiūlė pavėžėti. Viskas baigėsi tuo, kad vairuotojas pakvietė keliautojus permiegoti savo namuose ir dar vakarėlį surengė.

„Kai susiduri su tokiais žmonėmis, visai nebaisu tampa keliauti autostopu. Lietuvoje man atrodė, kad taip keliauti yra nesaugu, tačiau ten jautiesi saugus ir laisvas. Keliauk ir keliauk“, – norintiems įspūdžiais dalijasi Juozas.

Keliaujant tokiu būdu ir išlaidų nedaug. „Maisto kelionei pirkti galima prekybos centre, kad nereikėtų pinigų išleisti restoranuose. Miegoti galima ir gamtoje arba nemokamuose nakvynės namuose. Ko daugiau jaunam žmogui, norinčiam pakeliauti, reikia?“ – šypsosi Juozas Stanulis.

Asmeninio archyvo nuotr.

KLIMATAS: Ispanijos klimatas Juozui Stanuliui patiko labiau nei Londono.

LAISVĖ: „Gyvenant Ispanijos ritmu, jautiesi laisvas kaip paukštis“, – pasakoja Juozas.