
Naujausios
Mados istorikas Aleksandras Vasiljevas apie ...
Mados istorikas, kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas šią savaitę atvažiavo pristatyti savo kolekcijos parodą „Secesijos mada“ (1890 – 1914) Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje (apie tai rašėme publikacijoje „Apie moteris, kurios reikalauja briliantų“, „Šiaulių kraštas“, 2013-12-17). Jis žavėjo iškalba, subtiliu humoru, žiniomis, todėl siūlome keletą Aleksandro Vasiljevo minčių apie...
... galimybes
„Šiandien moterys nori uždirbti daugiau, nei vyrai. Vadovauti viskam. Ir jos dar stebisi, kodėl vyrai į jas kreipia vis mažiau dėmesio. Moterys tapo vyrais! Moteris šiandien gali padaryti viską, ką gali padaryti vyras. Išskyrus pradėti kūdikį.
Anksčiau moterys gimdydavo 5 – 8 vaikus. Dabar, pavyzdžiui, Rusijoje šeima augina vidutiniškai 1,3 vaiko, o musulmonų šalyse – vidutiniškai 12 vaikų šeimoje. Taigi nereikia turėti jokių iliuzijų dėl mūsų ateities.
Moterys ir dabar norėtų būti silpna, trapia būtybe. Tačiau silpna ir trapi ji niekada nebus nešiodama trumpą šukuoseną, su cigarete ir buteliu alaus rankoje.“
... pinigus
„Neseniai nupirkome „Dior“ namų suknelę, kuri buvo siūta dar Christianui Diorui esant gyvam. „Dior“ muziejus taip pat norėjo ją nupirkti, bet jo biudžetas buvo mažesnis, nei mano.“
... foną
„Aš daug metų nerinkau vyriškos mados kolekcijos. Anksčiau moteris buvo vyro dievinama. Vyras su savo juoda eilute buvo tik gražios moters fonu. O dabar graži moteris tapo turtingo vyro fonu.“
... vištas
„Anksčiau moterys būdavo miniatiūrinės, o dabar – didelės. Todėl, kad mes valgome mėsą, daržoves, vaisius su maisto priedais. Man pasakojo, kad vištai iš kiaušinio užaugti reikia vos 24 dienų. Višta maitinama hormonais, mes ją suvalgome ir augame taip, kaip ir ta višta.“
... greitį
„Moterys anksčiau persirengdavo iki septynių kartų per dieną. Pirmoji suknelė – peniuaras, antroji – namų, trečioji – pasivaikščiojimo, ketvirtoji – vizitų, penktoji – arbatos gėrimo, šeštoji – pietų, o septintoji – balinė arba operinė-koncertinė.
Kad moteris apsirengtų, reikėdavo mažiausiai 40 minučių, o nusirengti reikėjo mažiausiai 20 minučių. Todėl jokių greitų „santykių“ nevykdavo.
Suknelės iki pirmojo pasaulinio karo užsisegdavo nugaroje, todėl moteris nei apsirengti, nei nusirengti pati negalėdavo. Taip atsirado vyriškos ir moteriškos pusės sagų užsegimas. Aprengiančiajam moterį dešine ranka būdavo lengviau užsagstyti drabužį į kairę pusę, o vyrai, kadangi rengdavosi patys, jų užsegimas iš karto buvo į dešinę pusę.“
... klastotes
„Senovinių drabužių, kitaip, nei, pavyzdžiui, paveikslų, klastočių beveik nebūna. Man yra tekę matyti suknelių klastočių, bet jas įmanoma atpažinti. Klastoja nebent labai garsių dizainerių darbus, kurių vos viena suknelė aukcione kainuoja apie 200 tūkstančių eurų.“
... trūkumus
„Rusijoje yra 17 milijonų moterų daugiau, nei vyrų. Todėl šansų moteriai susirasti vyrą Rusijoje yra nebent jį atmušti nuo kitos, arba sutikti būti antra ar ketvirta moterimi. Kad Lietuvoje šis vyrų ir moterų skaičiaus santykis švelnesnis, rodo jūsų moterų drabužiai. Jie ne tokie ryškūs, ne tokie aptempti, ne tokie atkreipiantys į moterį dėmesį, kaip Rusijos moterų.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Užrašė Rita ŽADEIKYTĖ