
Naujausios
„Mikė“ mokys žvelgti vaiko akimis
Vakar Šiaulių Nacionalinių lėlių muziejuje vyko susitikimas su Dramos teatro spektaklio vaikams „Mikė“ kūrybine grupe. Spektaklio, pastatyto pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“, premjera vyks rytoj 12 valandą Šiaulių dramos teatre.
Gintarė VALUCKYTĖ
gintare@skrastas.lt
Personažus sutinkame kasdien
Aktoriai spektaklį pristatė ant kelių laikydami savo personažus – lėles. Scenoje su lėlėmis jie taip pat nesiskirs.
Šiaulių dramos teatro literatūrinės dalies vedėja Nomeda Šatkauskienė sakė, kad spektaklis tinka ir patiems mažiausiems, septynerių metų neturintiems vaikams, į spektaklį kvietė ir suaugusius, nes Mikę pažįsta ir mėgsta visi.
„Herojai tarsi įkūnija tam tikrą žmogaus savybę, charakterį. Tai personažai, kuriuos mes kiekvieną dieną sutinkame gatvėse, darbe – Mikę, kuris niekada nenuleidžia rankų, asiliuką, kuriam visą laiką viskas netinka, ir kitus“, – pasakojo N. Šatkauskienė.
Mikė žvelgia kaip vaikas
Spektaklio autorius ir režisierius Algimantas Pociūnas mano, kad dėl suaugusiųjų kaltės vaikai tampa bailūs, užsigniaužę ir neveiklūs.
„Mikė yra tas personažas, kuris patenka į visas žmonių pasaulyje esančias situacijas, tačiau viską vertina vaiko akimis. Suaugusieji nesugeba vertinti šio pasaulio šviesiomis, nekaltomis akimis. Tai yra pagrindinė spektaklio tema,“ – sakė A. Pociūnas.
Spektaklio dailininkė Roma Gilė žadėjo, jog tai bus šiltas ir spalvotas spektaklis, kitoks, nei rodytas rusų ar amerikiečių animacijoje.
Aktorius žavi vaikiškas charakteris
Aktorius Dalius Jančiauskas, vaidinsiantis Triušį, sakė, kad jį žavi vaikiška logika. Jo nuomone, vaikystė nuo suaugusiojo yra neatsiejama, vaikiškas charakteris užkoduotas kiekviename.
Mikę vaidinsiančiam Aurimui Pintuliui pagrindinis herojus primena vaikystę. Jam atrodo, kad Mikė daro, ką sugalvoja, nesvarbu, kad nepavyksta – kai eilėraštis nesirimuoja, Mikei jis vis tiek gražus.
Aidas Matutis savo personažą Tigrą apibūdino kaip padaužą. D. Jančiauskas savo kuriamą Triušį – kaip aktyvų ir vadovaujantį.
Linos Bocytės Knysliukas – mėgstantis pakvailioti, tikras altruistas, guodžiantis kitus. Vilijos Paleckaitės Pelėda – besistengianti būti išmintinga, viską matyti, nujausti, patarti. Danguolės Petraitytės Asiliukas – liūdnas, per savo gimtadienį pametęs uodegą.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
AKTORIAI: Šiaulių dramos teatro aktoriai su lėlėmis nesiskirs ir scenoje.