„Patrepsynėje“ svarbus noras šokti

„Patrepsynėje“ svarbus noras šokti

„Patrepsynėje“ svarbus noras šokti

Šiaulių kultūros centre ketvirtadienio vakarą įvyko respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė-2014“ Šiaulių miesto ir rajono atrankinis turas. Atrankos kriterijai į finalą – ne vien šokių meistriškumas, bet ir žibančios šokėjų akys. „Patrepsynė“ šiemet vyks jubiliejinį 10 kartą.

Simona PUŽAITĖ

simona@skrastas.lt

Svarbu norėti šokti

Šiaulių miesto ir rajono atrankiniame ture dalyvavo 36 poros. Šokiai pagal sudėtingumą suskirstyti į pradedančiųjų, pažengusiųjų patyrusiųjų kategorijas. Į finalą iš Šiaulių miesto atrinkta 11 porų, iš Šiaulių rajono –10.

Šokėjus vertino komisija, vadovaujama Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinės mokyklos mokytojos Džiuljetos Ragauskienės. Ji pati daug metų ruošia vaikus „Patrepsynei“, šokėjai ankstesniais metais yra laimėję įvairių apdovanojimų.

Komisijoje taip pat dirbo Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblių „Abrūsėlis“ ir „Sidabrinė gija“ vadovė Vita Taučienė, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Brijūnienė, kuruojanti etnokultūrą.

„Kreipiamas dėmesys ne tik į šokių profesionalumą. Daug ką lemia bendravimas poroje, šokimas noriai, o ne per prievartą ar mokytojui paliepus. Jei vaikai šoka labai techniškai, bet nespindi akys – mažai šansų patekti į finalą“, – sakė viena iš varžytuvių organizatorių, Šiaulių kultūros centro vadovo pavaduotoja Diana Martinaitienė.

Varžytuvės skatina stengtis

Atrankiniai turai į „Patrepsynę“ vyksta visoje Lietuvoje. Dauguma jų rengiami balandžio pradžioje. Pagal nuostatus, finaliniame renginyje dalyvauja tik antrame etape atrinktos, iš vieno miesto ar rajono ne daugiau kaip keturios (iš didžiųjų miestų – ne daugiau kaip aštuonios) pageidautina skirtingų amžiaus grupių poros.

Varžytuvių finalinis renginys vyks gegužės 10 dieną Šiaulių arenoje. Numatoma, jog „Patrepsynėje-2014“ dalyvaus apie 100 šokėjų porų. Finalą organizuoja Šiaulių kultūros centras su Šiaulių universitetu, Lietuvos liaudies kultūros centru, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru.

„Šiemet vyks didžioji „Patrepsynė“, kai patyrusiųjų kategorijoje šoka stipriųjų folkloro ansambių poros. Jie gali dalyvauti tik kas antrus metus, kad galėtų pasireikšti pradedantieji“, – aiškino D. Martinaitienė. Šokėjams parenkami atitinkamai sudėtingesni šokiai.

„Patrepsynė“ yra įtraukta į Lietuvos kultūros ministerijos 2009–2014 metų respublikos prioritetinių renginių sąrašą.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ŠOKĖJAI: Šokių varžytuvėse dalyvauja ir mažai patyrę pradedantieji šokėjai. Svarbiausia – norėti šokti.

ŠOKIS: Į folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2014“ Šiaulių miesto ir rajono atrankinį turą susirinkę moksleiviai pirmiausia šoko susipažinimo šokį „Našlaitėlis“.