
Naujausios
Protų kovos mankština ne tik smegenis, bet ir širdis
Šiaulių universiteto studentai per paskaitas išvargintą protą mielai mankština viktorinoje „Studentiški Protai“, kuriems vadovauja studentas Vaidas Mažintas. Vaikinas tiki, kad žaidimas dar ilgai gyvuos, nes padeda sužinoti daug naujų dalykų ar net susirasti porą.
Greta RIMKUTĖ
vasara@skrastas.lt
Vaido dosjė
– Trumpai prisistatyk skaitytojams.
– Esu vyrukas, kilęs iš Raseinių ir įsimylėjęs Šiaulius, todėl čia ir planuoju savo ateitį. Dauguma mano pažįstamų sako, kad esu keistas asmuo, nes nevartoju alkoholio, tabako, kofeino ir nemėgstu, kai kiti taip save nuodija. Esu ateistas ir berniokas, kuriam patinka vaikščioti su švarku. Vasarą jau sulaukiau 23 metų.
Šiemet tapsiu diplomuotu ekonomistu. Po praktikos įmonė mane pasiliko kaip darbuotoją. Prioritetą paskyriau darbui, todėl bakalauro darbą teks gintis šių mokslų metų pabaigoje. O šiuo metu dirbu su labai smagia ir rimta žmonių grupe įmonėje, kurioje jau einu direktoriaus pareigas.
Padedamas Šiaulių universiteto ir savo vidinio noro pradėjau „Protų mūšių“, vėliau „Šiaulių universiteto Protų Mūšių“, o galiausiai „Studentiškų Protų su Vaidu Mažintu“ penktą sezoną besitęsiančius žaidimus.
– Kiek dalyvių šiuo metu dalyvauja žaidime?
– Dalyvauja 18 komandų, kurias sudaryti gali daugiausia 5 žaidėjai. Taisyklėse nurodyta, kad mažiausiai 40 procentų komandos narių turi būti studentai arba dėstytojai.
Klausimus galvoja pats
– Kiek laiko užtrunki, kol paruoši užduotis?
– Vieną kartą visą žaidimą (50 klausimų) paruošiau per vieną dieną, nes tada buvau apsėstas kūrybiškumo ir noro daug padaryti. Dažniausiai paruošti gerą žaidimą užtrunka apie savaitę, nes po darbo ir kitos veiklos tam lieka tik vakarai ir savaitgaliai.
– Kur ieškai klausimų?
– Klausimų ieškau visur! Tiksliau – jie susiranda mane patys. Net sėdėdamas su draugais naujame filme „Toras 2“ sugalvojau 5 klausimus. Išgirdau įdomų ir neįprastą žodį, užkliuvo rankos paspaudimas. Iš karto susimąsčiau, ar senovėje taip sveikindavosi?
Klausimai gimsta klausantis automagnetolos, važiuojant į kitus miestus ar gulint lovoje. Žinoma, nenuvertinu popierinės ir internetinės išminties. Žurnalai, knygos, enciklopedijos ir tinklaraščiai taip pat padeda sukurti nemažai klausimų.
– Ką tau pačiam suteikia šie žaidimai?
– Vien kurdamas klausimus suprantu, kiek dar daug nežinau ir kiek galiu sužinoti.
Užsidirba saldumynams
– Šie žaidimai yra veikla iš idėjos ar suteikia tau pajamų?
– Iš idėjos buvo keturis sezonus. Pirmi sezonai žaidėjams nekainavo, todėl visada reikdavo prašyti fakulteto administracijos, kad paremtų atspausdintais popieriaus lapais ir t. t. Po to buvo pradėta rinkti po kelis litus, nes žaidėjai norėjo prizų ir geresnės žaidimo kokybės.
Dabar esu užimtas žmogus, tad tenka savo laiką įvertinti pinigais, bet irgi tik simboliškai: užsimoku už kurą ir saldumynus, kurie skatina mano protinę veiklą, kai galvoju klausimus.
– Kaip manai, ar ilgai dar tęsis protmūšių populiarumo banga?
– Jei gerai žinau, jie atkeliavo iš Anglijos, kai anglams atsibodo baruose vien tik gurkšnoti gėrimus. Tada jie pradėjo organizuoti tai, kas dabar ir Lietuvoje pritraukia žmones į kavines ir barus. Aš manau, kad protmūšiai gyvuos dar ilgai, nes visada atsiras žmonių, kurie yra smalsūs ir nori sužinoti daugiau, leisdami laiką draugų rate.
Be to, žmonės čia atranda net ir savo antrųjų pusių. Jau pažįstu tris poras, suvestas žaidimų, tik nežinau, ar mano.
– Iš kur atsirado kitas tavo pomėgis – stalo tenisas?
– Istorija labai paprasta: kai Socialinių mokslų fakultete atsirado stalo teniso stalas, iš karto sumaniau organizuoti turnyrą. Kadangi buvau ir organizatorius, ir teisėjas, teko peržiūrėti daug vaizdo medžiagos ir perskaityti daug taisyklių, nes niekada nebuvau jo žaidęs pagal taisykles. Taip sukūriau tradiciją ketvirtadieniais rinktis žaisti stalo tenisą ir smagiai leisti laiką.
Asmeninės nuotr.
ŽAIDIMAI: Vaidas Mažintas dalį savo laisvo laiko skiria sportui: tinkliniui, futbolui, krepšiniui, dviračiui ir stalo žaidimams.
ENTUZIASTAI: Vienus protmūšius Vaidui teko vesti kartu su žaidimų entuziastu profesoriumi, dr. Justinu Žilinsku. „J. Žilinskas atkeliavo su 15 savo puikių klausimų, keliomis knygomis ir marškinėliais“, – pasakoja Vaidas.