
Naujausios
Šimtai lotosų prisijungs prie Lietuvos rekordo
Vakar Šiauliuose, kaip ir visoje Lietuvoje, siekta origamių lankstymo rekordo. Renginys „Daugiausia lankstinių lankstytojų“ buvo projekto „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skatinančio Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra, pradžia. Lapkričio 11-oji yra Pasaulinė origamių diena.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Lankstė žiedus
Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 8–12 klasių mokiniai Lietuvos rekordo siekė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.
Origamius lankstė moksleiviai iš Šiaulių sanatorinės mokyklos, Medelyno, „Juventos“, „Rasos“, Jovaro, „Romuvos“, Ragainės, Gytarių, Rėkyvos progimnazijų, Simono Daukanto, „Romuvos“, Šiaulių universiteto, „Saulėtekio“, Lieporių, Didždvario, Juliaus Janonio, Sporto gimnazijų.
Pagal akcijos tvarką lankstyti origamius buvo skirta 15 minučių.
Pasak vienos iš organizatorių, „Juventos“ progimnazijos Neformaliojo švietimo skyriaus vedėjos Jūratės Ančerevičiūtės, bibliotekoje buvo išlankstyta per 200 lotosų. Juos lankstė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Kai kurie rekordo siekėjai spėjo išlankstyti ir du tris žiedus. Lankstymo menu rūpinosi Gegužių gimnazijos mokytoja Aušra Didžgalvienė.
„Lankstyti būtų lengviau turint specialiai origamiams skirtą popierių, bet jis yra brangus ir prabangus, todėl lankstėme iš paprasto“, – sakė J. Ančerevičiūtė.
Išlankstytais lotosais buvo papuoštos bibliotekos erdvės. Lotosai bibliotekoje „žydės“ visą kitą savaitę.
Pasak J. Ančerevičiūtės, rekordo siekimo taisyklės yra griežtos – iki lapkričio 21 dienos dalyviai privalo nusiųsti reikiamus dokumentus su stebėtojų parašais, vaizdo medžiagą.
Vakar ryte origamiai lankstyti ir Šiaulių universitete – rekordo siekis buvo įtrauktas į Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Vadybos katedros organizuotus Verslo savaitės renginius.
Projektas truks pusmetį
Rekordo siekis buvo įvadinis Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) ir Japonijos ambasados Lietuvoje inicijuojamo respublikinio Japonijos menų ir kultūros projekto „WABI – SABI tobulumas netobulume“ renginys.
Nacionalinis projektas truks pusę metų. Jo metu moksleiviai raginami kurti įvairias Japonijos meno raiškos formas – anime, manga, haiku, kokeshi, sumi-e, kaligrafiją.
Projekto dalyviai kūrybinius darbus organizatoriams galės siųsti iki 2017 metų vasario 13 dienos. Kiekvieną mėnesį (gruodį, sausį, vasarį) vyks mokymų ciklas, skirtas pedagogams, jame bus supažindinama su Japonijos kultūra bei meno rūšimis. Vyks ir praktiniai užsiėmimai – dirbtuvės.
2017 metų kovą vyks projekto kūrybinių darbų paroda ir uždarymo renginys. Renginio metu bus apdovanojami dalyviai bei laureatai. Taip pat vyks dirbtuvės: fotosesija su japoniškais kimono, origamių, filmų apie Japoniją peržiūros, arbatos gėrimo ceremonijos demonstracija.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Lotosai biblioteką puoš visą kitą savaitę.
„Juventos“ progimnazijos Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Jūratė Ančerevičiūtė sako, kad Šiaulių moksleiviams Japonijos menas yra įdomus ir patrauklus.
Ievos SLONKSNYTĖS nuotr.
Lietuvos origami rekordo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje siekė septyniolikos Šiaulių ugdymo įstaigų moksleiviai.
Siekiant rekordo, pagal pateiktą pavyzdį lankstytas lotoso žiedas.
Popierinių lotosų žiedai – geišų rankose.