
Naujausios

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, pasveikinęs žemdirbius su švente, tikino, kad Šiaulių rajono savivaldybė žemdirbiams netrukdo dirbti.
„Ir pagal žemės mokestį Šiaulių rajono žemdirbiai nėra nuskriausti. Šiaulių apskrityje – tik vienos rajono savivaldybės žemdirbiai moka šiek tiek mažiau, nei Šiaulių rajono. Yra savivaldybių, kurių žemdirbiai žemės mokesčio moka net du kartus daugiau, nei Šiaulių rajone“, – vertino meras.
Šventės "vinimi" tapo "Metų ūkis 2019" nominacijų paskelbimas. Konkurso „Metų ūkis 2019“ I vietos nugalėtoju paskelbtas Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas, kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ vadovas Raimundas Juknevičius. II vieta atiteko ūkininkei Ligitai Mockienei, o III – ūkininkui Arūnui Mykolaičiui.
Meras padėkomis apdovanojo jaunuosius ūkininkus Tomą Pašiškevičių, už senelių ūkio tradicijų puoselėjimą, meilę savo krašto žemei, ir Simoną Lapėną, už sėkmingą šeimos ūkio plėtojimą augalininkystės srityje.
Taip pat padėkos įteiktos ūkininkams Sigitui Jakučioniui, Albertui Norvaišai, Vitai ir Severinui Kuktoms, Romualdui Valunčiui, UAB „Stankūnų kailių ferma“ ir jos direktorei Rasai Salygienei, ŽŪB „Ginkūnų agrofirma“ mechanizatoriui Stanislovui Kanišauskui.
Į Šiaulių rajono žemdirbių šventę atvyko Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, ūkininkas Andriejus Stančikas.
„Kaune, žemdirbių šventėje, taip pat pagrindinė tema buvo žemdirbių situacija. Ne iš lengvo gyvenimo ir tie žali kryžiai atsiranda, ir protesto akcijos... Dažnai manęs klausia, kaip man atrodo tos akcijos... Aš pats per savo gyvenimą 14-oje žemdirbių protesto akcijų dalyvavau, nemažą dalį iš jų ir pats organizavau. Kiekviena priemonė duoda tam tikrus rezultatus“, – sakė Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.
A. Stančiko teigimu, dėliojant kitų metų biudžetą Seime atsisakoma ketinimų, dėl kurių Lietuvos žemdirbiai kilo į protesto akcijas. Jis akcentavo, kad ūkininkus labai išgąsdino galimas dyzelino akcizo lengvatų praradimas. Jis neneigė, kad minimalūs nuostoliai žemdirbiams dėl dyzelino akcizo bus. Jeigu pirmajame variante buvo siūlyta per 140 eurų už toną pabrangimas, tai dabar liko tik 60 eurų už toną, kai ūkininkai jau mokėjo 56 eurus už toną.
Seimo narys taip pat kalbėjo ir apie ketinimus pabranginti „raudonąjį“, kūrenimui skirtą dyzeliną. Jo pabrangimas, padidinus akcizą, būtų palietęs ne tik ūkininkus, bet ir mokyklas, darželius, kitas gyvenimo sritis, kurios pastatų apšildymui naudoją „raudonąjį“ dyzeliną. Jam paliekama ta pati lengvata.
Taip pat Seimo narys pabrėžė, kad Kaimo reikalų komitetas nepritarė ir žemės indekso didėjimui, o melioracijai skiriamos lėšos kitų metų biudžete padidintos beveik 10 milijonų eurų.
„Didžiulė problema – suformuotas visuomenės požiūris į žemdirbius. Formuojama nuomonė, kad žemdirbiai, esą, nemoka mokesčių, nors tiesa yra absoliučiai kitokia. Toks požiūris į žemdirbius yra formuojamas ne tik Lietuvoje. Mes matome ūkininkų protestus kitose Europos šalyse. Ir tie protestai labai dažnai yra ne todėl, kad kažkas yra blogai, o dėl to, kad formuojamas keistas požiūris į žemdirbius. Žemdirbys blogas, nes smirda. Žemdirbys blogas, nes neva, nemoka mokesčių. Žemdirbiai blogi, nes gauna Europinius pinigus ir nebežino kur juos dėti. O ketvirtas – pats blogiausia dalykas – nusipirko „džipą“! Nesvarbu, kad į laukus jis su niekuo kitu neįvažiuoja. Visuomenė yra nuteikiama, kad žemdirbiai patys blogiausi, nes užteršia gamtą. Įdomu, iš kur kanalizacinis dumblas tada atsiranda – iš kaimo, ar miesto? – dėstė A. Stančikas.
„Metų ūkio“ pirmosios vietos nugalėtojas, vienas žemdirbių protesto akcijos organizatorių Šiaulių rajone Raimundas Juknevičius susirinkusius į žemdirbių šventę ūkininkus ragino kalbėtis apie tai, kokiu būdu žemdirbiai gali išreikšti savo valią, kai iš Šiaulių miesto savivaldybės negavo leidimo traktoriams suvažiuoti į protesto akciją miesto teritorijoje.
Meras A. Bezaras pabrėžė, kad Šiaulių rajono savivaldybė nedraudžia žemdirbiams išreikšti savo valią akcijoje, žemdirbiai bus laukiami prie Savivaldybės pastato arba Kuršėnuose – kur tik rajono žemdirbiai pageidauja.
Žemdirbių šventę „Dėkojame žemei“ praturtino talentingas Kuršėnų meno mokyklos jaunųjų muzikų ir jų mokytojų koncertas. Violončele griežė Gyrė Liaudanskaitė ir Kamilė Milieškaitė, dainavo nuostabaus balso jaunoji dainininkė Goda Jagminaitė, birbynininkai Lukas Ringys ir Nedas Balkaitis, taip pat mokytojas Eimantas Aušbikavičius ir akompaniatorė Danutė Streckienė.
Šventinį vakarą vainikavo atlikėjo Vytauto Šiškausko koncertas.