
Naujausios
Nelieka Tyrulių mokyklos
Dar kovo pabaigoje Radviliškio rajono taryba pritarė sprendimui panaikinti Tyrulių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, priklausiusį Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijai.
Preaitais mokslo metais jungtinėje klasėje čia mokėsi vos 10 mokinių (trys pirmokai, trys antrokai ir keturi ketvirtokai), o ateinančiais mokslo metais čia būtų likę vos šeši mokinukai.
Pasak Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistų, Tyrulių mokykloje mokinių skaičius mažėjo kasmet, o perspektyvų, kad situacija pasikeis į gerą, mažai.
Šios mokyklos išlaikymas atsieidavo per 20 tūkstančių eurų per metus (11 tūkstančių skirdavo valstybė, likusi dalis – iš rajono savivaldybės biudžeto).
Tyrulių vaikams teks važiuoti 15 kilometrų iki Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos.
Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Genovaitės Juodeikienės, nors vaikams ir teks toli keliauti, kaip dabar keliauja vyresni mokiniai, tačiau nebereikės mokytis jungtinėje klasėje, pagerės ugdymo kokybė, bus prieinama logopedo pagalba. Be darbo esą neliks ir pradinukų mokytoja, jai žadamas darbas Marcelino Šikšnio gimnazijoje.
Tyrulių mokyklos pastatas jau kuris laikas stovi tuščias, laukia privatizavimo. Tyrulių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius pastaruoju metu buvo įsikūręs tame pačiame pastate, kur veikia Tyrulių seniūnija bei biblioteka.
Kelmės rajone permainos dviem mokykloms
Nuo ateinančių mokslo metų nebelieka Tytuvėnų jaunimo mokyklos. Jos likimas ant plauko jau buvo pakibęs ir prieš praeitus mokslo metus. Visgi tada dar pavyko surinkti mokinių.
Joje pastaraisiais mokslo metais mokėsi apie 30 mokinių (veikė trys klasės). Kelmės rajono mokiniai joje sudaro tik mažą dalį, o ateinančiais mokslo metais jų būtų likę vos penki. Kiti mokiniai atvažiuoja mokytis iš kitų Šiaulių apskrities rajonų.
Tytuvėniškiai, kurie čia mokėsi, pereis mokytis į Tytuvėnų gimnaziją.
Pasak Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Barakauskienės, jaunimo mokyklos nyksta visoje šalyje.
"Reikėtų pasidomėti ir net atlikti tyrimą, ar jos pasiteisino. Šiose mokyklose mokinasi vaikai, kurie nepritampa bendrojo ugdymo mokyklose: neturi motyvacijos mokytis, praleidinėja pamokas, kuriems sudėtinga susikaupti, turi elgesio sutrikimų. Šių mokyklų klasėse būdavo mažesnis mokinių skaičius, kad mokiniai galėtų geriau susikaupti, ir mokytojams būtų lengviau dirbti", – sakė Z. Barakauskienė.
Jaunimo mokykla buvo įsikūrusi Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus patalpose, nuomojosi vieną aukštą.
Taip pat reorganizuojama Vidsodžio pagrindinė mokykla, ji prijungiama prie Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos ir taps šios gimnazijos Vidsodžio skyriumi.
Sprendimas reorganizuoti priimtas dėl mažo mokinių skaičiaus (praeitais mokslo metais čia mokėsi apie 60 vaikų) ir nepakankamų lėšų valdymui.
Prijungus mokyklą, sąlygos mokiniams nepablogės, jie liks mokytis tose pačiose patalpose kaip iki šiol. Tačiau mokytojams krūviai sumažės, nes dalis mokinių pereina mokytis į gimnaziją.
Mokyklos taps skyriais
Šiaulių rajone šiemet reorganizuojamos dvi mokyklos. Praeitais metais 34 mokinius surinkusi Verbūnų mokykla-daugiafunkcis centras nuo šio rugsėjo taps Kužių gimnazijos Verbūnų skyriumi.
Gilvyčių mokykla, kurioje praeitais mokslo metais mokėsi 35 vaikai, taps Bubių mokyklos Gilvyčių skyriumi.
Mažėjant vaikų skaičiui rajone, nesusidaro kai kurių klasių komplektai. Net šešiose mokyklose (Bazilionų, Naisių, Pakapės, Raudėnų, Šakynos, Voveriškių) šiais mokslo metais nebus formuojamos devintos klasės.
Paaiškės rugpjūtį
Mokinių mažėja visuose Šiaulių apskrities rajonuose. Mažos mokyklos su nerimu skaičiuoja mokinius. Gali būti, kad kai kurių klasių ar net mokyklų likimas paaiškės rugpjūčio pabaigoje, kai jau bus tiksliai žinomas mokinių klasėse skaičius.
Šiuo metu Šiaulių apskrityje veikia apie 120 mokyklų.