
Naujausios
S. Kymantaitės–Čiurlionienės gimtasis namas yra šalia savivaldybės administracijos pastato. Negyvenamas medinis pastatas priklauso parapijai.
Žiemgalos–auštaičių kultūros draugijos Joniškio skyrius į talką paskvietė partnerius – Joniškio parapiją, kultūros centrą, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centrą, nevalstybinį Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės memorialinį muziejų, taip pat Joniškio seniūniją. Į talką įsijungė ir Joniškio moterų asociacijos, šaulių, savivaldybės administracijos atstovai, rajono meras Vitalijus Gailius, rajono tarybos nariai Vidutė Petraitienė, Ernestas Vasiliauskas ir kiti savanoriai.
Nuo namo langų ertmių buvo nuimtos neestetiškai atrodančios lentos ir angos užsandarintos medžio plokštėmis, iškirsti menkaverčiai krūmai, išvalyta šulinio ertmė, nupjauta, sugrėbta žolė.
Organizatorių teigimu, tokia savanorystės santalka – geriausias būdas pagerbti iš Joniškio kilusius garbius asmenis, siejamus su kultūra ir švietimu.
Kraštietė Sofija Kymantaitė–Čiurlionienė – rašytoja, literatūros kritikė, diplomatė, savo laikmečio jaunimo ir moterų organizacijų lyderė ir aktyvi dalyvė, Lietuvos skautų seserijos vadė, visuomenės veikėja, persekiojamų žydų gelbėtoja. Ji buvo ir vieno didžiausių Lietuvos visų laikų menininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio lietuvių kalbos mokytoja, mūza ir įkvėpėja, žmona ir bendramintė.
Žiemgalos–aukštaičių kultūros draugija ir partneriai toliau vykdys Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės gimtasis namas – vieša ekspozicija“ ir namo langų vietose įrengs ilgalaikę viešą tentų–fotografijų ekspoziciją, siejamą su žymios asmenybės gyvenimu bei veikla. Sodyba taps estetiškesnė, tikimasia, kad galbūt ateityje jos teritorija taps jaunimo, literatūros, dainuojamosios poezijos ar kitų panašių renginių vieta, naujai atrasta miesto erdve kultūrai.