
Naujausios
Dviratininkė atostogavo be dviračio
29-erių šiaulietė BMX dviratininkė Vilma Rimšaitė, Lietuvai atstovavusi Londono olimpinėse žaidynėse, ką tik grįžo namo po trijų savaičių atostogų Malaizijoje ir Tailande.
Marina VISOCKIENĖ
marina@skrastas.lt
Viliojo ir miestas, ir gamta
Į Kvala Lumpūrą Vilma išskrido ekspromtu, į kelionę susiruošusi per penkias dienas. „Planavau po itin sunkaus sportinio sezono atgauti jėgas Barselonoje. Netikėtai sulaukiau draugo, keliavusio po Aziją, pasiūlymo vykti kartu. Sutikau“, – šypsosi Vilma.
Maršrutą pakeleiviai suderino, į jį įtraukdami vietas, kurias kiekvienas norėjo pamatyti. Pirmuoju numeriu Vilmos sąraše buvo įrašyta Malaizijos sostinė. Ten praleido porą dienų.
Didžiausią įspūdį paliko Petronas Bokštai Dvyniai – vieni aukščiausių pasaulio pastatų. „Sėdėjau ir žiūrėjau į juos, negalėdama atitraukti akių“, – dėmesį prikaustantį pastatą prisimena šiaulietė.
Netrukus užburiančius miesto vaizdus pakeitė ne mažiau viliojanti gamta. Perhentian salose Vilma pasijuto lyg filmo apie egzotiškus kraštus herojė: pasakiško grožio balto smėlio paplūdimiai ir akį rėžiančio žydrumo vanduo.
Vakarais paplūdimiai virsdavo pramogų zona, su uždegančia muzika ir ore sklandančiu egzotinių kokteilių kvapu.
„Čia susirenka turistai iš viso pasaulio, tokie pat kaip mes backpacker'iai – jaunuoliai, keliaujantys minimaliomis sąnaudomis, vien su kuprine ant pečių“, – pasakojo sportininkė.
Nuo tarakonų kaimynystės iki apartamentų už 20 litų
Vilma skaičiuoja, visos kelionės metu vienai nakvynei išleisdavusi ne daugiau 15–20 litų, tiksliau – 150–200 batų, Tailando valiuta.
Nemaloniai nustebino viename viešbutyje sutraiškyti du didžiuliai tarakonai. „Beveik visą naktį po to nemiegojau, įsivaizduodama, kaip jie manimi ropinėja“, – nusipurto šiaulietė. Tokią pat reakciją jai sukelia prisiminimas apie delno dydžio vorą, kurį užtiko savo bungalo duše.
Ko Samui saloje (Tailande), kurią aplankė po Perhentian salų, viešbutis už 40 litų nakčiai dviem stebino prabangiais, aukšto lygio apartamentais. Todėl ten keliautojai pasiliko dvigubai ilgiau nei planavo.
Didžiausios šiaulietės išlaidos buvo lėktuvo bilietui (su draudimu) į Malaiziją – į abi puses atsiėjo apie 4000 litų.
Viešnagės metu ji beveik kasdien nepagailėdavo 20 litų tradiciniam valandos trukmės tailandietiškam masažui. Mėgavosi gardžiais tradiciniais karštaisiais patiekalais, ypač – šviežių krevečių, kurių porcijos vidutinė kaina – 15 litų.
100 litų teko sumokėti už 15 dienų viešnagės Tailande vizą. Jos teko laukti net 4 valandas, mat paaiškėjo, kad vizos pasienyje, kitaip nei tikėjosi keliautojai, neišduodamos. „Mums formalumus padėję sutvarkyti muitininkai tikino, kad esame pirmieji, gavę vizas tokiu būdu. Tačiau jų darbų sąraše mačiau daugiau tokių „vienintelių“ pavardžių“, – nepatikliai šypsojosi keliautoja.
Be dviračio, bet ne be traumų
Kelionės metu Vilma neteko 4 kilogramų svorio. „Padėjo natūralesnis, liesesnis maistas, tai, kad nesportavau, 35 laipsnių karštis ir nuolatinis judėjimas“, – svarsto pašnekovė.
Ar tikrai ištvėrė tris savaites be dviračio? „Tikrai, – tikina Vilma, – gaila, kad ir be jo traumų išvengti nepavyko.“
Ko Samui saloje keliautojai išnuomotu motoroleriu mėgino važiuoti dviese. Vilma, kuriai jau teko važinėti motociklu, pasisiūlė vairuoti. Ji neįvertino didesnio draugo svorio ir ūgio. Jiems vos pajudėjus iš vietos ir užvažiavus ant skaldos, motorolerio ratai praslydo ir abu krito ant žemės. Vilma stipriai nusibrozdino koją ir ranką.
Dabar sportininkė traumą vadina nuotykiu ir kvatoja prisiminusi, kaip abu su draugu šlubuodami ir stipriai kraujuodami vaidino sveikus, eidami pro viešbučio registratūrą. „Motorolerio nesugadinome, tačiau nenorėjome, kad nuomotojai pradėtų reikalauti pinigų už neva jam padarytą žalą. Gerai, kad jie negirdėjo mūsų skausmo dejonių, kai grįžome į savo kambarį“, – kvatoja keliautoja.
Ko Samui saloje patirtą nuotykį užgožė linksmybės Ko Pha-ngan saloje. Į ten kartą per mėnesį rengiamus Full Moon – Pilnaties vakarėlius specialiai – suvažiuoja jaunimas iš visą pasaulio. Jiems paplūdimyje statomi atskiri miesteliai.
Intensyviai treniruotis neskuba
Psichologiškai ir fiziškai pailsėjusi Vilma jau pradeda treniruotis. „Pabandžiau vėl važiuoti dviračiu, ranką tebeskauda“, – apgailestauja dviratininkė, rodydama dešinę, randu po traumos „pasipuošusią“ ranką. Ties riešu nutraukti raiščiai, lūžis – sportininkė neslepia dėl artėjusios Olimpiados paskubėjusi atsisakyti gipso. Dabar neapsieis be papildomos reabilitacijos.
Po poros savaičių Seule (Pietų Korėjoje) vyksiančiose komercinėse BMX dviračių varžybose, kurių jau keletą metų iš eilės nėra praleidusi, Vilma šiemet nedalyvaus. Dar reikia poilsio. Iki Naujųjų treniruosis minimaliai – vos kartą per dieną.
Pasiruošimą liepą vyksiančiam pasaulio BMX dviračių čempionatui pradės kitų metų pradžioje. Tačiau ir tada žada žymiai rečiau dalyvauti kitose varžybose. „Per pastaruosius dvejus metus buvo per daug varžybų. Poilsis Malaizijoje ir Tailande buvo pirmos mano gyvenime ilgos ir vien poilsiui skirtos atostogos“, – tikina.
Asmeninio albumo nuotr.
VIETA: Vilma nusifotografavo mažos greta Ko Phi Phi salos (Tailande) esančios salelės paplūdimyje, kuriame filmuotas „Paplūdimys“ su Leonardu Di Kaprio. Nuotraukoje matyti ir prieš Londono olimpiadą daryta tatuiruotė su olimpiniais žiedais ir užrašu „One world, one dream“.
VĖRINUKAI: Labiausiai šiaulietei patiko įvairūs mėsos, daržovių ir jūros gėrybių vėrinukai.
SUVENYRAS: Vienintelis dviratis, prie kurio dviratininkė atostogų metu prisilietė – šis Tailande įsigytas suvenyras.
VAKARĖLIS: Ko Pha-ngan saloje kas mėnesį rengiamuose Pilnaties vakarėliuose pramogų netrūksta.
BUDA: Vilma – prie vienos iš šventyklų Ko Samui saloje.
KIRMĖLĖS: „Kam kirmėliukų?“, – juokėsi Vilma, rodydama šią nuotrauką. Pati jų paragauti neišdrįso.