
Naujausios
Vaikų vasaros užimtumui nepanaudotos biudžeto lėšos bus perkeltos į Švietimo centrą nefinansuotiems ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų mokymams dirbti su informacinėmis technologijomis. Iš viso vaikų vasaros užimtumui šiais metais miesto biudžete buvo skirta 100 tūkstančių eurų.
Nors pasibaigus mokslo metams dažnai tėvai skundžiasi, kad neturi kuo užimti atostogaujančių moksleivių, Savivaldybei nepavyksta už turimas lėšas pasiūlyti vaikams kuo daugiau įdomaus laisvalaikio. Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė aiškina, kad taip atsitinka dėl to, kad nėra pakankamos pasiūlos.
A. Lesauskienė atkreipė dėmesį, kad šįmet buvo pakeista vaikų vasaros užimtumo projektų finansavimo tvarka. Anksčiau pinigai buvo skiriami pagal projekte įrašytą vaikų skaičių.
"Pastebėjome, kad teikiant paraiškas būna užrašomas vienas vaikų skaičius, o nuvažiavus ir pažiūrėjus į veiklas būna kitas. Šiais metais pinigai buvo "pririšti" prie vaiko, vienai dienai skiriant 4–7 eurus. Programų finansuota tiek, kiek jos faktiškai užėmė vaikų. Atsirado toks likutis, o pasibaigus vasarai jo panaudoti jau nebegalima", – komentavo departamento vadovė.
Tiesa, ji pripažino, jog dar vasarą matėsi tendencija, kad pinigų liks.
A. Lesauskienė tikina, kad vasaros užimtumo projektų stygius – bendra problema visoje Lietuvoje. Per mažai siūloma vasaros stovyklų, nebūtinai finansuojamų Savivaldybės lėšomis. Ir tėveliai galėtų apmokėti, bet nėra iš ko pasirinkti. Direktorė svarsto, kad galbūt stovyklų trūksta dėl to, kad pedagogai du mėnesius turi atostogauti. Atliekantys praktikas studentai vieni irgi negali dirbti su vaikais.
"Pagal paraiškas mes matome, kad kasmet jas teikia vis tos pačios mokyklos, jau sukūrusios savo sistemą. O naujų neatsiranda. Svarstoma, gal palengvinti reikalavimus organizatoriams, bet ar tėvai bus patenkinti, jei su jų vaikais dirbs bet kas", – svarstė A. Lesauskienė.
Ji priminė, kad 2018 metais buvo teikiama daugiau paraiškų projektams finansuoti, dalį jų teko atmesti. Šįmet pinigų pakako, finansuotos visos paraiškos ir net liko lėšų.
A. Lesauskienė sutinka, kad galbūt vaikams neįdomios dažniausiai tose pačiose mokyklose rengiamos vasaros dienos stovyklos. Šįmet Savivaldybės finansavimui gauti daugiau buvo teikiama sportinių stovyklų, kurias organizavo sporto klubai.
Direktorė sakė, kad nėra patenkinta tais vaikų vasaros užimtumo projektais, kurie yra teikiami Savivaldybei.
"Būtų gerai Šiauliuose pasiūlyti stovyklą vaikams, grįžtantiems vasarą iš užsienio šalių. Gal net nelabai gerai lietuviškai kalbantiems. Poreikis būtų, bet niekas nesteigia tokios stovyklos", – apgailestavo vadovė.
Ji svarsto: gal reikia mokyti, ugdyti, telkti organizatorius, kad naujų stovyklų atsirastų?
Galbūt vaikams neįdomios dažniausiai tose pačiose mokyklose rengiamos vasaros dienos stovyklos.