
Naujausios
Mūsų gerbiama Mokytoja gimė ir augo Linkuvoje. Baigusi Linkuvos gimnaziją 1937 m. įstojo į Klaipėdos mokytojų institutą. 1939 m. Klaipėda ir jos kraštas buvo okupuotas vokiečių, o institutas perkeltas į Panevėžį.
1939 m. F. Martinaitytė baigė Panevėžio mokytojų institutą ir buvo paskirta į Šiaulių apskrities Kruopių valsčiaus Girgždučių pradinę mokyklą. 1941 m. ji jau Guostagalio (dabar Pakruojo raj.) pradinės mokyklos mokytoja. 1945 m. kovo mėn. Šiaulių apskrities švietimo skyriaus vedėjo įsakymu paskiriama Pakruojo progimnazijos mokytoja. Dėstė istoriją ir psichologiją. 1946 m. jau direktoriaus pavaduotoja (tada mokymo dalies vedėja). 1948 – 1950m. – Pakruojo gimnazijos direktorė. Vėliau šios mokymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ir istorijos mokytoja. Toks trumpas mokytojos gyvenimo aprašymas, bet už šių eilučių slepiasi labai daug kas...
Taip, mūsų gyvenimas trumpas, trumpa akimirka erdvėje ir laike. Tik savo darbais suteikiame gyvenimui prasmę, tęstinumą. Patys kuriame istoriją, Tėvynę, puoselėjame kampelį, kuriame gyvename, dirbame, mokomės... Džiaugiamės, kad savo prasmingais darbais Mokytoja F. Kreslauskienė paliko ryškų pėdsaką mokyklos istorijoje. Jos buvimo ženklų čia daug: vyresnieji mokytojai puikiai prisimena Jos ramumą, paprastumą, toleranciją, pareigingumą. Muziejuje į mus žvelgia nuotrauka stende ,,Mokyklos direktoriai“, Jos padovanotas nuotraukų albumas, laikraščių, iškarpų apie XX amžiaus 5 – 8 dešimtmečių mokyklą, Pakruojį, gyvu žodžiu prabyla iš dokumentinio filmo ,,Jie visada su mumis“, įrašas svečių knygoje. ,,Sukurtas pasakiškas stebuklas! Gera sugrįžti į praeitį. Buvusi mokytoja F. Kreslauskienė. 2009 09 24“ (dalyvavo muziejaus atidaryme). Tą dieną Mokytoją sveikinome ir 90-ojo gimtadienio proga. Tada, prieš 10 metų, mokyklos mokytojai, buvę mokiniai, mokyklos direktorius K. Razumas brangiai Mokytojai tarė ne tik šilčiausius žodžius, bet ir padovanojo gimnazijos nuotrauką, ženklelį, mokytojas V. Skirmantas papuošė vardine juosta. ,,Man gyvenimą pailginote visu dešimtmečiu“, - teigė Mokytoja, paskendusi gėlių jūroje per savo jubiliejų.
O kiek daug buvusių Jos mokinių, bendradarbių, gražių atsiliepimų knygoje ,,Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazija. Praeitis ir dabartis“ apie Mokytoją F. Kreslauskienę. Pati Mokytoja knygoje pateikė įdomių faktų, šiltų prisiminimų apie kolegas, mokyklą, tą laikmetį. Gavusi minėtą knygą, Mokytoja drauge su D. Augutiene parašė mums šiltą padėkos laišką , o jo pabaigoje Ji prirašė: ,,Sveikinu esamus ir buvusius mokytojus, mokinius, visą mokyklos bendruomenę ir linkiu, kad ,,Atžalynas“ augtų ir bujotų visais laikais. Prisiminkime mokyklos vadovus, mokytojus, mokinius išėjusius anapilin. Buvusi mokytoja Felicija Kreslauskienė 2016 11 12“. (Dėl sveikatos Mokytoja knygos pristatyme nedalyvavo. Nuvažiavome pas Ją į Šiaulius).
Laikas greitai skuba, dalindamas mėnesius, savaitės dienas... Nepajutome, kad atskubėjo MOKYTOJOS 100-asis GIMTADIENIS. Grupelė buvusių Jos mokinių ir bendradarbių rugsėjo 24 d. važiavome Vilniun apkabinti ir pasveikinti brangią Mokytoją. Jaudulio būta daug. Pirmą kartą mums teko sveikinti 100-ojo Gimtadienio sulaukusią Mokytoją. Jaudulys išgaravo, nes Ji mus pasitiko šventiškai nusiteikusi, žvali, šiltu žvilgsniu, su šypsena, gana tvirtu apkabinimu. Jos buvę mokiniai, mes, buvę kolegos, sakėme daug gera linkinčių žodžių ,,Atžalyno“ gimnazijos vardu, K. Razumas užrišo vardinę juostą.
– Labai malonu. Man reikia labai ilgai gyventi, kad sulaukčiau tokių susitikimų, – pasakė Mokytoja išklausiusi mūsų palinkėjimų. Mokytoja teigė: ,,Aš nebeatsimenu, kas dabar vyksta, o kas buvo praeityje, labai gerai prisimenu“. Lyg kino filme kadrai vienas po kito plaukė iš Mokytojos šviesios atminties: vaikystė, jaunystė, branda, sutikti žmonės... Užaugintos keturios šaunios dukros, kurios labai daug padėjo gyvenime: ,,Jos buvo kaip ramstis, visus darbus nudirbdavo“, nes darbas mokykloje reikalavo begalės ištvermės, jėgų. Dabar Mokytoja gyvena pas vyriausią dukrą Dalią, apsupta meilės, šilumos, pagarbos, begalinio rūpesčio, atsidavimo. O ir kitos trys dukros, anūkai nuolat atskuba pas savo brangią Mamą, Močiutę.
,,Mokyklos man labai reikėjo, direktoriauti sekėsi gerai, visą gyvenimą buvau patenkinta tuo, ką dariau, buvau patenkinta Pakruojo mokyklos mokytojų kolektyvu, viską dariau be pykčio“, – prisiminė Mokytoja.
Kiekviena Mokytojos diena buvo pripildyta nepaprasto nuoširdumo, gerumo, meilės, kantrybės, pagarbos, tolerancijos, supratimo, atjautos, gerumo, meilės.
Ko galėtumėm šiandien palinkėti brangiai Mokytojai? Pailsėti jaukiame dukters sode, bendravimo su brangiausiais anūkais, proanūkiais, kitais žmonėmis, klausyti vyturio giesmės, obelų šnarėjimo, saulės šilumos. Apžvelgti darbus, pasididžiuoti tuo, kas pasiekta, padaryta. Ir atsigręžti į save... Kiekviename rasos laše savęs ieškoti...
Nekreipti dėmesio į tai, kas taip laikina ir taip trapu, o vien tik džiaugtis ir dar dažniau šypsotis – juk Jūsų žvilgsnyje tiek daug gyvenimiškos išminties, begalinės patirties. Liūdėti negalite – gyvenimas Jums buvo dosnus, aplink tiek puikių žmonių, kurie Jus gerbia, myli.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad likimas dovanojo galimybę susipažinti, dirbti ir pabendrauti su Jumis. Gėrimės Jūsų ramumu, tolerancija, meile ir pagarba žmogui. Ačiū, Mieloji Mokytoja, už padovanotą širdies šilumą, gerumą, šiltą susitikimą. Nepajuntame laiko tėkmės bendraudami su Jumis.
Nuoširdžiausiai linkime stiprios sveikatos, gražių, dar ilgų gyvenimo dienų.
