Suveržti diržai padėjo stabilizuoti padėtį

Suveržti diržai padėjo stabilizuoti padėtį

Suveržti diržai padėjo stabilizuoti padėtį

Šiaulių universiteto (ŠU) senatas vakar aptarė aktualius finansinius klausimus, patvirtino rektoriaus ataskaitą. Pernai pradėtomis reformomis pavyko stabilizuoti finansinę padėtį, bet universiteto biudžetas toliau mažėja.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Gelbėjo diržų veržimas

ŠU Finansų tarnybos direktorė Irena Zakienė pabrėžė, jog 2013 metais finansinė situacija buvo stabilizuota.

Pavyko įgyvendinti padalinių reorganizaciją, apriboti prekių ir paslaugų (ypač ryšių, transporto) pirkimus.

Lėšų padėjo sutaupyti darbuotojų nemokamos atostogos per didžiąsias metų šventes. Vien per 4 šventines dienas buvo sutaupyta 328 tūkstančiai litų.

Planuota, jog 2013 metų biudžeto deficitas sieks 1,7 milijono litų, tačiau realiai metai buvo baigti tik su 300 tūkstančių litų įsiskolinimu.

Lėšų stygius buvo jaučiamas. Dėl to darbuotojams praėjusių metų pabaigoje ir šių metų sausį vėluota mokėti atlyginimus – maždaug 20 dienų.

Universitetui įmonės ir studentai iš viso yra skolingi 630 tūkstančių litų. Iš jų 158 tūkstančius litų sudaro studentų skola už praėjusio semestro studijas.

Pats universitetas turi 3 milijonus litų skolų, bet iš jų 2,6 milijono litų susikaupė 2011–2012 metais.

Iš valstybės –  2 milijonais litų mažiau

ŠU biudžetą šiemet sudaro per 26, 5 milijono litų.

Valstybės lėšų universitetui šiemet skiriama 15,8 milijono litų, iš jų 760 tūkstančių litų skirta studentų stipendijoms. Įmokos už studijas sudarys 10,7 milijono litų.

Palyginti su 2013 metais – valstybės dotacija mažėja 2 milijonais litų.

Šiemet biudžeto deficitas planuojamas 1 milijono litų, bet yra sudarytas taupymo planas ir bus ieškoma vidinių rezervų.

80 procentų universiteto biudžeto lėšų skiriama darbo užmokesčiui ir „Sodros“ įmokoms.

Būtina reformas tęsti

Laikinasis universiteto rektorius Donatas Jurgaitis pabrėžė, jog būtina tolesnė visų universiteto padalinių reorganizacija: ir administracijos, ir fakultetų. Neišvengiamas jų jungimas, vadovų kaita.

„Pernai sugebėjome padaryti gerų darbų, jie nebuvo populiarūs, bet dabar nebereikia gaisrų gesinti, transliuojame ir geras žinias, – sakė „Šiaulių kraštui“ D. Jurgaitis. – Manau, jog ne vien spaustis turime, o rasti optimalią ribą. Jeigu susispausime iki nulio, tai ir universiteto neliks.“

Studentų, palyginti su „geriausiais laikais“, sumažėjo 2,4 karto. Todėl ir dėstytojų, ir aptarnaujančio personalo turi mažėti.

Praėjusiais metais 92  etatai buvo sumažinti. Paliko universitetą po 20–30 metų dirbę dėstytojai, darbuotojai.

„Sunku buvo atsisveikinti, bet didesnių ginčų nepatyrėme, – sakė D. Jurgaitis. – Žmonės suprato, kad ne visi gali prisitaikyti prie pokyčių.“

Dabar universitete dirba apie 800 darbuotojų, o studentų yra apie 4,5 tūkstančio.

Jono TAMULIO nuotr.

AKTUALIJA: Laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis ir Finansų tarnybos direktorė Irena Zakienė teikė senatui ataskaitas apie universiteto finansinę situaciją.