Neformaliojo ugdymo laukia elektroninė kontrolė

Neformaliojo ugdymo laukia elektroninė kontrolė

Šiauliuose apie 7000 moksleivių lanko neformaliojo ugdymo įstaigas. Ar šis skaičius realus, kiek vaikų lanko po kelias įstaigas, o kiek – nė vienos, Savivaldybė numato išsiaiškinti panaudodama mokinio elektroninį pažymėjimą.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

E-pažymėjimas – su kelioms funkcijomis

Vakar Savivaldybėje pasirašyta sutartis su bendrove „USC Baltic“ dėl neformaliojo ugdymo apskaitos funkcijos įkėlimo į mokinio elektroninį pažymėjimą.

Visiems miesto moksleiviams Savivaldybės užsakymu yra pagaminti e-pažymėjimai – iš viso apie 13 tūkstančių.

Jie nemokamai bus išdalyti, kai tik į juos bus baigtos įkelti ir autobuso elektroninio bilieto, ir neformaliojo ugdymo apskaitos funkcijos.

Paskui vaiką – pinigų krepšelis

Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė sako, jog neformaliojo ugdymo apskaita padės išsiaiškinti realią įstaigų ir būrelių lankomumo situaciją. Taip pat mokinių srautų pasiskirstymą po neformaliojo ugdymo mokyklas ir centrus.

Nuo šios analizės vėliau priklausys įstaigų finansavimas, formuojant Savivaldybės biudžetą. Kiek realiai vaikų lankys įstaigą, tiek neformaliojo ugdymo krepšelių ji gaus.

Krepšeliai dar pernai apskaičiuoti pagal atskiras veiklos rūšis. Brangiausiai – apie 4000  litų per metus – kainuoja vieno vaiko menininis ugdymas.

Savivaldybė neformaliojo ugdymo įstaigoms išlaikyti iš biudžeto skiria 18 milijonų litų per metus. Į šias lėšas įeina ir ugdymo, ir aplinkos išlaidos.

Dar vienas milijonas litų neformaliajam ugdymui yra skiriamas iš mokinio krepšelio – valstybės biudžeto. Plius tėvai moka įmokas už vaikų neformalųjį ugdymą.

Švietimo skyriaus duomenimis, neformaliojo ugdymo įstaigas, būrelius lanko daugiau nei pusė visų miesto moksleivių – apie 7000.

Dėl rajono vaikų

Mieste muzikos, dailės, sporto mokyklas lanko ir Šiaulių rajono vaikai. Po ilgai trukusių teisminių ginčių, kas turi dengti jų ugdymo išlaidas, susitarta, jog nuo šių mokslo metų jas apmokės rajono Savivaldybė.

Bet miestas rajonui dar nė karto nesiuntė sąskaitų. Miesto Tarybai teikiamos tikslinti sutarties sąlygos.

Tarybai siūloma, kad rajono Savivaldybė apmokėtų tik tų vaikų neformalųjį ugdymą mieste, kurie ateina iš rajono bendrojo lavinimo mokyklų. Tokių šiuo metu yra 80.

Rajono vaikų, kurie mokosi miesto bendrojo lavinimo mokyklose, neformalusis ugdymas ir toliau būtų finansuojamas iš miesto biudžeto.

Šiuo klausimu Taryba apsispręs artimiausiame posėdyje.