Akcijoje „Mes kartu“ paremti Ukrainos studentai

Akcijoje „Mes kartu“ paremti Ukrainos studentai

Akcijoje „Mes kartu“ paremti Ukrainos studentai

Vakar Šiaulių universiteto akcijoje „Mes kartu“ surinktos aukos ukrainiečių studentų stipendijoms – iš viso 652 eurai. Penki studentai, atvykę  studijuoti į Šiaulius iš Kijevo universiteto „Ukraina“, buvo sujaudinti sulaukę netikėtos paramos.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Su vienybės jausmu

Studentai iš Ukrainos šią savaitę atvyko į Šiaulius pagal ŠU ir Kijevo universiteto „Ukraina“ vykdomą jungtinę socialinio darbo studijų programą.

Visi penki yra magistrantai. Idėja juos paremti kilo šiauliečiams bendrakursiams, jungtinės studijų programos magistrantams.

Į renginį Šiaulių universiteto bibliotekos salėje gausiai rinkosi akademinė bendruomenė, Savivaldybės atstovai, geranoriški miestiečiai. Rengėjai džiaugėsi sulaukę ir Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio.

Aukojo pinigus studentai, dėstytojai, kiti renginio dalyviai. Prisidėjo auka ir vyskupas E. Bartulis, palinkėjęs visiems vienybės ir brolybės jausmo.

Jo žodžiais, pirmiausia „esame ne lietuviai, žydai, rusai, ukrainiečiai, o broliai ir seserys“. Jeigu tokiu jausmu visi gyventume, nebūtų pasaulyje žmonių žudymų.

Renginį su koncertu organizavo du ŠU fakultetai: Socialinės  gerovės ir negalės studijų  ir Menų fakultetas.

Daina „Mano kelias“ renginį pradėjo dainininkė Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk, ŠU doktorantė. Pati ištekėjusi už ukrainiečio.

Koncertą ukrainietiškų dainų pyne vainikavo paramos akcijos sujaudinti ukrainiečiai studentai ir dvi jų dėstytojos iš Kijevo universiteto.

Grupės studentai kolegoms padovanojo ir pirštines su lietuviškais raštais. Ukrainiečiai sulaukė ir nemokamų kvietimų į ekskursijas, sveikatingumo centrus, dovanota ir nemokama prieiga prie interneto, nemokamos mobiliųjų pokalbių kortelės.

Ukraina turi būti nepriklausoma

ŠU porą mėnesių studijuos kijeviečiai Darja Palamarčiuk, Halina Antserova, Irina Sudak, Lidia Savčenko ir Volodymir Azin. Jis nepabūgo atvažiuoti į Šiaulius, nors yra su negale, juda tik rateliuose. Iki Šiaulių atvažiavo pats automobiliu.

Volodymir Azin su „Šiaulių kraštu“ pasidalijo pirmuoju įspūdžiu apie Šiaulius: „Gražus miestas, nors oras šaltas, bet žmonės labai šilti ir geranoriški, į ką kreipėmės, nė vienas neatsisakė padėti, bendrabutyje padėjo įsikurti – viską radome: net puodus ir indus.“

Jo kolegė Halina Antserova teigė, jog nejaučia, kad Lietuvoje gyvenimo būdas daug kuo skirtųsi. Jau spėjo aplankyti socialines įstaigas, susipažinti su jų veikla, šiauliečių patirtimi. Spėjo prieiti prie išvados, kad „pas jus socialiniai projektai daug geriau finansuojami“.

„Tik Šiauliai labai nedidelis miestas, palyginti su Kijevu, – šypsosi Halina. – Bet kainos pas jus labai didelės.“

Ji neslepia, jog paramos akcija visam penketukui buvo labai netikėta. „Esame labai dėkingi už tokį nuoširdumą dėmesį ir palaikymą.“

Studentai, kalbėdami apie savo šalies situaciją, pabrėžė, jog Ukraina išgyvena patriotinį pakilimą. Rusija konsolidavusi Ukrainą.

Halinos du draugai žuvo kovodami už savo šalies nepriklausomybę Rytų Ukrainoje.

„Iki Krymo okupacijos tokio stipraus patriotinio judėjimo nebuvo, – sakė V. Azin. – Aš nelaikau, kad Krymas aneksuotas, jis – okupuotas, nes buvo užsienio valstybės agresija ir pasipriešinimas jai. Mūsų kariuomenė ir laivynas atsitraukė, kad nebūtų kraujo praliejimo.“

Rytų Ukrainoje, jo žodžiais, vyksta tikras karas.

„Tos grupės žmonių, remiamų Rusijos, – tai ne separatistai, o Ukrainos išdavikai“, – teigia ukrainietis.

V. Azin savo šalies ateitį sieja tik su Europos Sąjunga ir NATO, kaip saugumo garantais. H. Antserova mano, jog Ukraina turi išlikti nepriklausoma.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

NETIKĖTUMAS: Studentė iš Kijevo Halina Antserova sako, jog paramos akcija jai ir kolegoms labai netikėta: „Esame dėkingi už tokį nuoširdumą ir palaikymą.“

SVEIKINIMAS: Vyskupas Eugenijus Bartulis sveikina kijevietį Volodymir Azin. Vėliau pasakys, jog žavisi šio studento stiprybe siekti mokslo, nepaisant negalės.

AUKOS: Į aukų dėžutę sukrito 652 eurai.