Valymas prasideda: V. Pu­ro­nas ve­ja­mas iš dar­bo

Valymas prasideda: V. Pu­ro­nas ve­ja­mas iš dar­bo

Valymas prasideda: V. Puronas vejamas iš darbo

Į Šiaulių mero nemalonę patekęs dizaineris Vilius Puronas sulaukė naujos reakcijos. Jam pasiūlyta palikti darbą Turizmo informacijos centre. Uolus miesto istorijos populiarintojas toje įstaigoje – nebereikalingas. „Kainuoju valstybei tik 145 eurus, – sako V. Puronas. – Bet reikalingesnis yra „Beržynėlio“ parko šlavėjas.“

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Savo noru nesitrauks

Savivaldybės VšĮ Šiaulių turizmo centre V. Puronas dirba projektų vadybininku 0,25 etato. Centro direktorė Rūta Stankuvienė jam pasiūlė trauktis iš darbo savo noru.

„Šiaulių kraštui“ V. Puronas sakė supratęs, jog to 0,25 etato labiau reikia „Beržynėlio“ parkui šluoti ir tvarkyti.

„145 eurus valstybei tekainuoju, bet, girdi, vietoj manęs bus nauja specialybė“, – teigė V. Puronas.

Direktorė liepusi pačiam parašyti prašymą atleisti iš darbo.

„Maniau, pasirašysiu, bet paskui angelas sargas apšvietė – negaliu visko, ką darau, mesti ir išeiti, – sakė jis. – O jeigu labai reikia, tegu, kaip priklauso, įspėja prieš du mėnesius ir atleidžia.“

Susilaikęs nuo išėjimo savo noru, nes svarsto, kas šiauliečiams ir turistams pasakos apie miesto „vaiduoklius“, legendas ir istorijas? Daug žmonių pritraukia tos ekskursijos.

Yra užsidegęs ir iškelta idėja Šiauliams tapti Kultūros sostine. Mano, jog galėtų jai pasitarnauti idėjomis ir naujais projektais.

„Pramonininkus norima įtraukti, o pramonininkai mano bičiuliai, esu pramonės dailės specialistas“, – sako V. Puronas, dar ankstesnei miesto valdžiai siūlęs kurti Šiauliuose pramonės įdomybių parką.

Verslininkai jau yra parėmę ne vienos V. Purono idėjos įgyvendinimą. Tarp jų – didžiausios knygos, puošiančios universiteto biblioteką, „Lapės“, kuri tapo miestiečių ir turistų traukos centru.

Šie miestą garsinantys dizainerio projektai Savivaldybės biudžetui nekainavo nė cento.

Prastas ūkio darbininkas

R. Stankuvienė „Šiaulių kraštui“ patvirtino, jog pirmadienį įvykęs pokalbis su V. Puronu dėl jo atleidimo. Neneigė, jog pasiūlė jam trauktis savo noru.

„Jokių sprendimų dar nėra priimta, – tikino direktorė. – Mes jį mylime kaip menininką, bet jis neatlieka savo pareigų. Nori daryti tik kas jam prie širdies. Sakiau, jog reikia tuos reikalus kažkaip spręsti. Bet neliepiau jam „Beržynėlio“ parko šluoti.“

Išvardijo, jog dirbdamas po 2 valandas per dieną, jis turi tvarkyti reklamos reikalus, rinkti informaciją, rūpintis bukletų leidyba, vesti ekskursijas.

Taip pat atlikti ūkio darbus – tvarkyti reklaminius stendus, reklaminius stulpus. Kai prasideda vasaros sezonas, ūkvedžiui reikia pagalbininko „Beržynėlio“ parkui tvarkyti.

Dėl tų reklaminių stulpų ir trūkusi direktorės kantrybė. Nuo sausio prašo sutvarkyti – nieko nepadaryta.

Paskutinis lašas buvęs, kai V. Puronas nedalyvavo „Beržynėlio“ parko atidaryme.

Kokias funkcijas parko atidaryme jis turėjo atlikti, direktorė negalėjo įvardyti.

V. Puronui tik ekskursijos „prie širdies“.

Jis vienintelis iš TIC darbuotojų veda ekskursijas, turi ir autorinę ekskursiją. Iš jų uždirba centrui pajamų.

Direktorės teigimu, atleistas iš darbo V. Puronas galėtų ir toliau ekskursijas vesti. Būtų samdomas kaip kiti 19 gidų.

Sutapimas su A. Visocko iniciatyva

R. Stankuvienė griežtai paneigė, jog atleidimas gali būti inicijuotas Savivaldybės nurodymu. Esą tik „sutapimas“, kad V. Puronas yra patekęs ir į mero nemalonę.

„Šiaulių kraštas“ rašė, jog meras Artūras Visockas praėjusią savaitę paskelbė „galą“ neteisėtoms V. Purono „skardoms“ ir suoliukams.

Tokios reakcijos dizaineris sulaukė, nes nepaisė mero perspėjimų ir talkino ukrainiečių asociacijai, atsikvietusiai į Šiaulius Ukrainos ambasadorių.

Pats meras Savivaldybėje ambasadoriaus nesugebėjo priimti. Neleido miesto parke sodinti ir iš Ukrainos atvežto medelio prie esą „neteisėtai“ pastatyto ukrainiečių suoliuko.

Buvusį vyriausiąjį miesto dailininką V. Puroną ankstesnių kadencijų valdžia buvo įdarbinusi Savivaldybėje. Bet jo žodžiais, jis ten greitai buvo nustumtas „kačių šunų gaudyti“.

Pralaimime patys

„Tai Šiaulių pralaimėjimas, jeigu nesugebame panaudoti tokio žmogaus energijos, – sakė Angelė Kavaliauskienė, miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto laikinoji pirmininkė. – Menininkai yra nenuspėjami, su jais nėra lengva dirbti, bet V. Puronas yra išmanantis žmogus.“

Jos nuomone, „juokinga, kad tos etato dalies trūksta „Beržynėliui“ tvarkyti“. Turistinės traukos į Šiaulius gaivinimas yra susijęs ir su V. Purono vedamomis ekskursijomis.

„Jeigu norime tapti Kultūros sostine, tai branginkime tokius žmones“, – sakė politikė.

Kitas Tarybos narys Artūras Kulikauskas, dirbantis Kultūros komitete, vienareikšmiai mano, jog V. Puronas miestui reikalingas.

„Jis tiesiog jau yra Šiaulių reiškinys, simbolis, idėjų generatorius, – sakė politikas. – Nežinau situacijos su jo atleidimu, bet tiek metų Šiauliams dirbęs, kūręs yra drastiškai atleidžiamas – kokie motyvai?“

A. Kulikauskas abejoja, ar ištiesų „už tą ketvirtį etato“ V. Puronas neatlieka savo pareigų.

„Miestui dirba tikrai daugiau nei 2 valandas, – svarsto politikas. – Dėl jo kūrybos galime diskutuoti, jis kritikuojamas dėl „skardų“, bet ar davėme jam kitokių medžiagų? Reikia suprasti ir tai, jog menininkas nėra valdininkas, atliekantis viską pagal instrukcijas. Nematau jo ūkvedžiu.“

Jono TAMULIO nuotr.

NUOSTATA: Vilius Puronas teigia, jog savo noru negali visko mesti ir išeiti: „Jeigu labai reikia, tegu įspėja ir atleidžia.“

VADOVĖ: Rūtos Stankuvienės, Turizmo informacijos centro direktorės, kantrybė trūko: V. Puronas „Beržynėlio“ parko atidaryme nepasirodė, netvarko ir reklamos stulpų.

REIKALAVIMAS: Meras Artūras Visockas praėjusią savaitę pareiškė, jog „pono dizainerio veikla turės tilpti į įstatymų rėmus“ ir pareikalavo pašalinti iš miesto erdvių pirmąjį Viliaus Purono kūrinį – „5-ąjį kėlinį“.