Naujausios
Biudžetas patvirtintas buldozerio principu
Vakar Šiaulių miesto taryba patvirtino 2016 metų Savivaldybės biudžetą, kuris sudaro per 88 milijonus eurų. Biudžetas 4 milijonais eurų turtingesnis nei pernykštis ir nedeficitinis. Projektas palaimintas, atmetant visus opozicijos siūlymus.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Opozicija pervažiuota „buldozeriu“
2016 metų biudžetas patvirtintas 88,18 milijono eurų pajamų ir lygiai tiek pat asignavimų išlaidoms ir turtui įsigyti.
Be biudžeto lėšų, dar bus naudojamas 7,4 milijono eurų apyvartinių lėšų likutis. Šių lėšų nespėta panaudoti praėjusiais metais. Didžioji jų dalis – 5 milijonai eurų – skiriama skoloms grąžinti.
Biudžetas patvirtintas iš esmės tik valdančiosios daugumos balsais. Iš 29 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių už jį balsavo visi 17 koalicijos narių. „Prieš“ balsavo 8 Tarybos nariai, 3 susilaikė, vienas nedalyvavo balsavime.
Svarstant biudžeto projektą nė vienas opozicinių frakcijų siūlymas nebuvo palaikytas. Be opozicijos, pasiūlymus dar teikė valdančiųjų atstovas liberalas Arūnas Rimkus bei Švietimo ir kultūros komitetas.
Iš viso siūlyta perskirstyti 1,3 milijono eurų.
A. Rimkus siūlė „nurėžti“ per 300 tūkstančių eurų nuo sporto klubams skiriamos paramos ir skirti juos oro uostui bei valdininkų algoms didinti.
Opozicija kitoms reikmėms daugiausia siūlė perskirstyti komunaliniam ūkiui numatomas lėšas.
Meras Artūras Visockas neįžvelgė prasmės dėl siūlymų diskutuoti. Jo nuomonė palaikyta, ir buldozeriniu balsavimu vienas po kito atmesti visi siūlymai.
Nepritarta opozicijos siūlymams skirti 60 tūkstančių eurų įsteigti trims naujoms darželinukų grupėms, didinti lėšas kultūrai, dosniau finansuoti Saulės mūšio jubiliejinių metų minėjimą ir kofinansuoti „Saulės“ koncertų salės priestato statybą.
Į siūlymą skirti 380 tūkstančių eurų Šiaulių universitetui, kad pritrauktų daugiau studentų ir aukštos kvalifikacijos dėstytojų, reaguota tik su ironija. Pasiūlyta prisiminti, kiek „patys skyrėte aną kadenciją“.
Nesigilinta net į Švietimo komiteto siūlymą kofinansuoti vietos bendruomenių projektus 10 procentų, nors tam tikslui prašyta iš viso tik 9 tūkstančių eurų.
Skolas mažins, poreikius geriau finansuos
Savivaldybės skolos, kurios dabar sudaro 16 milijonų eurų, sumažėtų iki 11 milijonų eurų.
Naujų paskolų nenumatoma imti nei kasdienėms reikmėms, nei investicijų projektams.
Visoms veiklų programoms lėšos didinamos palyginti su praėjusiais metais.
Kone dvigubai didėja miesto infrastruktūros plėtros programos finansavimas. Šiemet tam skiriama per 8 milijonus eurų ir tai sudaro per 9 procentus biudžeto lėšų (pernai buvo skirta 5,4 milijono eurų).
Daugiau nei pusė biudžeto lėšų – 52 procentai, arba per 46 milijonai eurų – skiriama švietimui.
Socialinei programai atiteks 11,6 milijono eurų (13 procentų), iš jų pašalpoms ir išmokoms – 5,6 milijono eurų, Savivaldybės veiklai – 6,8 milijono eurų (7,7 proc.), iš jų administracijai – 5 milijonai eurų. Kultūros programai skiriama 2,9 milijono eurų ( 3,3 proc.), kūno kultūrai ir sportui – 4 milijonai eurų (4,5 proc.).
„Investuos“ į žlugusį Menų inkubatorių
Investicijoms skiriami 5,9 milijono eurų. Iš jų per 4 milijonus eurų sudaro Savivaldybės biudžeto lėšos. Likusios lėšos – valstybės investicijos ir europinė parama, skiriama miesto projektams.
Tarp jų yra ugdymo įstaigų atnaujinimo projektai, „Saulės“ koncertų salės priestato statyba, Dausiškių kapinių įrengimas.
Būtų pradėti rengti projektai, numatomi finansuoti iš URBAN programos lėšų.
Prie investicinių projektų toliau priskiriamas Menų inkubatoriaus projektas. Pernai jį nutraukus Savivaldybei teko iš savo biudžeto grąžinti 400 tūkstančių eurų europinės paramos. Šiemet Menų inkubatoriui bus atriekta dar 380 tūkstančių eurų – stogui dengti ir atsiskaityti su rangovais.