
Naujausios
Dviračiu – į darbą bibliotekoje
Kelmėje gyvenantis profesionalus dailininkas tapytojas Gintautas Nauronis į už daugiau kaip 20 kilometrų nutolusius Šaukėnus į darbą bibliotekoje beveik kiekvieną rytą skuba dviračiu. Grįžta į namus jau pro Šiaulius, kad per dieną numintų maždaug 100 kilometrų.
Vaikinas džiaugiasi, galėdamas suderinti darbą ir sportą.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Kelmėje gimęs, užaugęs ir dabar gyvenantis Gintautas Nauronis nuo praėjusių metų liepos dirba Šaukėnų bibliotekoje bibliotekininku.
Gintautas Nauronis – profesionalus dailininkas. Šiaulių universiteto Menų fakultete Gintautas studijavo šešerius metus, 2012-aisiais įgijo dailės (tapybos) specialybę.
Gintautas sako, kad jam labai smagu, jog bibliotekoje gali panaudoti nemažai universitete įgytų žinių ir praktinių dalykų.
„Biblioteka – ne vien knygos. Joje vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai, rengiamos parodos, susitikimai. Po truputį pradedu pažinti šaukėniškius ir patį miestelį, apylinkes“, – pasakojo.
Dažniausiai į darbą Šaukėnuose iš Kelmės bibliotekininkas važiuoja dviračiu. Į automobilį sėda tik esant labai prastam orui. Net šaltis Gintauto negąsdina.
Grįžta į Kelmę jau pro Šiaulius, kad per dieną numintų maždaug 100 kilometrų.
Tokios kelionės jam – puiki treniruotė. G. Nauronis priklauso Tauragės mėgėjų dviratininkų komandai.
Tauragiškių komanda dalyvauja įvairiose varžybose. Pernai, liepos mėnesį Šiauliuose vykusiame BigBank plento taurės IV etape savo amžiaus grupėje G. Nauronis užėmė pirmą vietą.
Praėjusią vasarą kelmiškis dar ne sykį lipo ant nugalėtojų ir prizininkų pakylos, jam teko lenktyniauti net su legendiniu dviratininku Raimondu Rumšu.
Šaukėnų bibliotekos fonduose – 6500 knygų, suaugusių skaitytojų ir vaikų – 250. Informacijos gausa – didžiulė. Bibliotekininkas stengiasi atsirinkti, ką pateikti, pasiūlyti skaitytojui.
Jis labai domisi politika, istorija, bet skaitytojai dažniausiai pageidauja grožinės literatūros knygų.
„Mano toks charakteris: labai mėgstu tvarką, tikslumą, galima sakyti, kad esu pedantiškas. Suprantu, jog gyvenimas – abstraktus, bet tai toli gražu nereiškia, kad ir žmogus gali būti toks pat. Didžiausią tvarką savyje darau tapydamas abstrakcijas. Kiekvienas savaip nori save surasti, suprasti. Taip jau yra“, – sakė Gintautas Nauronis.
Dailininko darbai yra eksponuoti grupinėse parodose. Po studijų su G. Nauronio tapyba galėjo susipažinti šiauliečiai – dailės (tapybos) studijų magistrantų darbų paroda surengta Šiaulių dailės galerijoje. Vėliau dailininkas dalyvavo 51-ojoje ir 52-ojoje Šiaulių dailininkų parodose.
Kartu su studijų draugu Egidijumi Godliausku tapybos darbus yra pristatęs Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Tuomet susipažino su bibliotekos direktore Rita Grišiene.
„Matyt buvo taip lemta, kad praėjus kiek laiko direktorė man pasiūlė pabandyti padirbėti bibliotekoje Šaukėnuose. Esu jai dėkingas“, – sakė.
Daug laiko skirdamas tiesioginiam darbui ir dviračių sportui, Gintautas šiuo metu tapo rečiau. Personalinės parodos dar reikės palaukti.
„Esu profesionalus dailininkas, niekuomet nepamirštu ir nepamiršiu savo dėstytojo Arūno Uoginto prisakymų netapti saloniniu piešėju. Todėl reikia pačiam dar subręsti, rimtai parodai pasiruošti“, – įsitikinęs jaunas kūrėjas.
Gintauto galvoje svajonių – nors rieškučiomis semk. Vienos jų, tikisi, greitai išsipildys. Kitoms – dar ne laikas. Dar kitoms kažin ar lemta tapti tikrove.
„Kol svajones tikrove paversčiau, man tikriausiai neužtektų gyventi ir 300 metų. Laikas eina, bet gyvenimas dar greitesnis – bėga. Gal pasirodys per drąsu ir mažai tikėtina, bet nuo pat mažumės svajojau tapti Lietuvos prezidentu. Kad galėčiau bent pabandyti padėti žmonėms, pakeisti visuomenę. Suprantu, kad vienas prezidentas – vienas karys lauke, kaip Lietuvos vėliava, šalies simbolis. Aš noriu padaryti daug gražių ir prasmingų dalykų, todėl ir mano svajonės – nestandartinės“, – tvirtino Gintautas.
Tvirtina – viską įmanoma pasiekti darbu. Talento užtenka vos procento. Ir pateikė pavyzdį: jei genialiausias tapytojas tapys savaitę, o paprastas dailininkas – dešimt savaičių, genijus bus neabejotinai aplenktas šimtus kartų. Dar būtina tikėti. Tuo, apie ką svajoji, ką darai.
„Buvau šiemet Knygų mugėje, teko pabendrauti su Algimantu Čekuoliu. Jis nepaliovė tvirtinti, jog jauniems žmonėms reikia daug dirbti ir užsidirbti, minėjo savo pavyzdį, kaip plušėjo laivuose, plaudamas grindis, denius. Pritariu jam. Darbas užsienyje – normalu, pasaulis platus – durys atviros. Gali ne tik užsidirbti, bet ir įgyti įvairios patirties, idėjų, o grįžęs namo galbūt kokių nors geresnių sprendimų pasiūlysi savo kraštui – Lietuvai“, – svarstė Gintautas.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
TAPYBA: Gintautas Nauronis – profesionalus dailininkas tapytojas, pasirinkęs abstraktaus ekspresionizmo kryptį.
DARBAS: Šaukėnų bibliotekoje bibliotekininku Gintautas dirba nuo praėjusių metų liepos. Ir teigia, jog jaučiasi labai gerai.
SVAJONĖS: „Kol svajones tikrove paversčiau, man tikriausiai neužtektų gyventi ir 300 metų“, – sakė Gintautas Nauronis.
Gintauto NAURONIO asmeninė nuotr.
DVIRAČIAI: Didysis kelmiškio Gintauto Nauronio pomėgis – dviračių sportas.