Dviračiu – į darbą bibliotekoje

Dviračiu – į darbą bibliotekoje

Dvi­ra­čiu – į dar­bą bib­lio­te­ko­je

Kel­mė­je gy­ve­nan­tis pro­fe­sio­na­lus dai­li­nin­kas ta­py­to­jas Gin­tau­tas Nau­ro­nis į už dau­giau kaip 20 ki­lo­met­rų nu­to­lu­sius Šau­kė­nus į dar­bą bib­lio­te­ko­je be­veik kiek­vie­ną ry­tą sku­ba dvi­ra­čiu. Grįž­ta į na­mus jau pro Šiau­lius, kad per die­ną nu­min­tų maž­daug 100 ki­lo­met­rų.

Vai­ki­nas džiau­gia­si, ga­lė­da­mas su­de­ri­nti dar­bą ir spor­tą.

Da­lia KAR­PA­VI­ČIE­NĖ

daliak@skrastas.lt

Kel­mė­je gi­męs, užau­gęs ir da­bar gy­ve­nan­tis Gin­tau­tas Nau­ro­nis nuo praė­ju­sių me­tų lie­pos dir­ba Šau­kė­nų bib­lio­te­ko­je bib­lio­te­ki­nin­ku.

Gin­tau­tas Nau­ro­nis – pro­fe­sio­na­lus dai­li­nin­kas. Šiau­lių uni­ver­si­te­to Me­nų fa­kul­te­te Gin­tau­tas stu­di­ja­vo še­še­rius me­tus, 2012-ai­siais įgi­jo dai­lės (ta­py­bos) spe­cia­ly­bę.

Gin­tau­tas sa­ko, kad jam la­bai sma­gu, jog bib­lio­te­ko­je ga­li pa­nau­do­ti ne­ma­žai uni­ver­si­te­te įgy­tų ži­nių ir pra­kti­nių da­ly­kų.

„Bib­lio­te­ka – ne vien kny­gos. Jo­je vyks­ta kom­piu­te­ri­nio raš­tin­gu­mo mo­ky­mai, ren­gia­mos pa­ro­dos, su­si­ti­ki­mai. Po tru­pu­tį pra­de­du pa­žin­ti šau­kė­niš­kius ir pa­tį mies­te­lį, apy­lin­kes“, – pa­sa­ko­jo.

Daž­niau­siai į dar­bą Šau­kė­nuo­se iš Kel­mės bib­lio­te­ki­nin­kas va­žiuo­ja dvi­ra­čiu. Į au­to­mo­bi­lį sė­da tik esant la­bai pra­stam orui. Net šal­tis Gin­tau­to ne­gąs­di­na.

Grįž­ta į Kel­mę jau pro Šiau­lius, kad per die­ną nu­min­tų maž­daug 100 ki­lo­met­rų.

To­kios ke­lio­nės jam – pui­ki tre­ni­ruo­tė. G. Nau­ro­nis pri­klau­so Tau­ra­gės mė­gė­jų dvi­ra­ti­nin­kų ko­man­dai.

Tau­ra­giš­kių ko­man­da da­ly­vau­ja įvai­rio­se var­žy­bo­se. Per­nai, lie­pos mė­ne­sį Šiau­liuo­se vy­ku­sia­me Big­Bank plen­to tau­rės IV eta­pe sa­vo am­žiaus gru­pė­je G. Nau­ro­nis užė­mė pir­mą vie­tą.

Praė­ju­sią va­sa­rą kel­miš­kis dar ne sy­kį li­po ant nu­ga­lė­to­jų ir pri­zi­nin­kų pa­ky­los, jam te­ko lenk­ty­niau­ti net su le­gen­di­niu dvi­ra­ti­nin­ku Rai­mon­du Rum­šu.

Šau­kė­nų bib­lio­te­kos fon­duo­se – 6500 kny­gų, suau­gu­sių skai­ty­to­jų ir vai­kų – 250. In­for­ma­ci­jos gau­sa – di­džiu­lė. Bib­lio­te­ki­nin­kas sten­gia­si at­si­rink­ti, ką pa­teik­ti, pa­siū­ly­ti skai­ty­to­jui.

Jis la­bai do­mi­si po­li­ti­ka, is­to­ri­ja, bet skai­ty­to­jai daž­niau­siai pa­gei­dau­ja gro­ži­nės li­te­ra­tū­ros kny­gų.

„Ma­no toks cha­rak­te­ris: la­bai mėgs­tu tvar­ką, tiks­lu­mą, ga­li­ma sa­ky­ti, kad esu pe­dan­tiš­kas. Sup­ran­tu, jog gy­ve­ni­mas – abst­rak­tus, bet tai to­li gra­žu ne­reiš­kia, kad ir žmo­gus ga­li bū­ti toks pat. Di­džiau­sią tvar­ką sa­vy­je da­rau ta­py­da­mas abst­rak­ci­jas. Kiek­vie­nas sa­vaip no­ri sa­ve su­ras­ti, su­pras­ti. Taip jau yra“, – sa­kė Gin­tau­tas Nau­ro­nis.

Dai­li­nin­ko dar­bai yra eks­po­nuo­ti gru­pi­nė­se pa­ro­do­se. Po stu­di­jų su G. Nau­ro­nio ta­py­ba ga­lė­jo su­si­pa­žin­ti šiau­lie­čiai – dai­lės (ta­py­bos) stu­di­jų ma­gist­ran­tų dar­bų pa­ro­da su­reng­ta Šiau­lių dai­lės ga­le­ri­jo­je. Vė­liau dai­li­nin­kas da­ly­va­vo 51-ojo­je ir 52-ojo­je Šiau­lių dai­li­nin­kų pa­ro­do­se.

Kar­tu su stu­di­jų drau­gu Egi­di­ju­mi God­liaus­ku ta­py­bos dar­bus yra pri­sta­tęs Kel­mės Že­mai­tės vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je. Tuo­met su­si­pa­ži­no su bib­lio­te­kos di­rek­to­re Ri­ta Gri­šie­ne.

„Ma­tyt bu­vo taip lem­ta, kad praė­jus kiek lai­ko di­rek­to­rė man pa­siū­lė pa­ban­dy­ti pa­dir­bė­ti bib­lio­te­ko­je Šau­kė­nuo­se. Esu jai dė­kin­gas“, – sa­kė.

Daug lai­ko skir­da­mas tie­sio­gi­niam dar­bui ir dvi­ra­čių spor­tui, Gin­tau­tas šiuo me­tu ta­po re­čiau. Per­so­na­li­nės pa­ro­dos dar rei­kės pa­lauk­ti.

„Esu pro­fe­sio­na­lus dai­li­nin­kas, nie­kuo­met ne­pa­mirš­tu ir ne­pa­mir­šiu sa­vo dės­ty­to­jo Arū­no Uo­gin­to pri­sa­ky­mų ne­tap­ti sa­lo­ni­niu pie­šė­ju. To­dėl rei­kia pa­čiam dar su­bręs­ti, rim­tai pa­ro­dai pa­si­ruoš­ti“, – įsi­ti­ki­nęs jau­nas kū­rė­jas.

Gin­tau­to gal­vo­je sva­jo­nių – nors rieš­ku­čio­mis semk. Vie­nos jų, ti­ki­si, grei­tai iš­si­pil­dys. Ki­toms – dar ne lai­kas. Dar ki­toms ka­žin ar lem­ta tap­ti tik­ro­ve.

„Kol sva­jo­nes tik­ro­ve pa­vers­čiau, man tik­riau­siai neuž­tek­tų gy­ven­ti ir 300 me­tų. Lai­kas ei­na, bet gy­ve­ni­mas dar grei­tes­nis – bė­ga. Gal pa­si­ro­dys per drą­su ir ma­žai ti­kė­ti­na, bet nuo pat ma­žu­mės sva­jo­jau tap­ti Lie­tu­vos pre­zi­den­tu. Kad ga­lė­čiau bent pa­ban­dy­ti pa­dė­ti žmo­nėms, pa­keis­ti vi­suo­me­nę. Sup­ran­tu, kad vie­nas pre­zi­den­tas – vie­nas ka­rys lau­ke, kaip Lie­tu­vos vė­lia­va, ša­lies sim­bo­lis. Aš no­riu pa­da­ry­ti daug gra­žių ir pra­smin­gų da­ly­kų, to­dėl ir ma­no sva­jo­nės – ne­stan­dar­ti­nės“, – tvir­ti­no Gin­tau­tas.

Tvir­ti­na – vis­ką įma­no­ma pa­siek­ti dar­bu. Ta­len­to už­ten­ka vos pro­cen­to. Ir pa­tei­kė pa­vyz­dį: jei ge­nia­liau­sias ta­py­to­jas ta­pys sa­vai­tę, o pa­pras­tas dai­li­nin­kas – de­šimt sa­vai­čių, ge­ni­jus bus nea­be­jo­ti­nai ap­lenk­tas šim­tus kar­tų. Dar bū­ti­na ti­kė­ti. Tuo, apie ką sva­jo­ji, ką da­rai.

„Bu­vau šie­met Kny­gų mu­gė­je, te­ko pa­bend­rau­ti su Al­gi­man­tu Če­kuo­liu. Jis ne­pa­lio­vė tvir­tin­ti, jog jau­niems žmo­nėms rei­kia daug dirb­ti ir už­si­dirb­ti, mi­nė­jo sa­vo pa­vyz­dį, kaip plu­šė­jo lai­vuo­se, plau­da­mas grin­dis, de­nius. Pri­ta­riu jam. Dar­bas už­sie­ny­je – nor­ma­lu, pa­sau­lis pla­tus – du­rys at­vi­ros. Ga­li ne tik už­si­dirb­ti, bet ir įgy­ti įvai­rios pa­tir­ties, idė­jų, o grį­žęs na­mo gal­būt ko­kių nors ge­res­nių spren­di­mų pa­siū­ly­si sa­vo kraš­tui – Lie­tu­vai“, – svars­tė Gin­tau­tas.

Vy­tau­to RUŠ­KIO nuo­tr.

TA­PY­BA: Gin­tau­tas Nau­ro­nis – pro­fe­sio­na­lus dai­li­nin­kas ta­py­to­jas, pa­si­rin­kęs abst­rak­taus eksp­re­sio­niz­mo kryp­tį.

DAR­BAS: Šau­kė­nų bib­lio­te­ko­je bib­lio­te­ki­nin­ku Gin­tau­tas dir­ba nuo praė­ju­sių me­tų lie­pos. Ir tei­gia, jog jau­čia­si la­bai ge­rai.

SVA­JO­NĖS: „Kol sva­jo­nes tik­ro­ve pa­vers­čiau, man tik­riau­siai neuž­tek­tų gy­ven­ti ir 300 me­tų“, – sa­kė Gin­tau­tas Nau­ro­nis.

Gin­tau­to NAU­RO­NIO as­me­ni­nė nuo­tr.

DVI­RA­ČIAI: Di­dy­sis kel­miš­kio Gin­tau­to Nau­ro­nio po­mė­gis – dvi­ra­čių spor­tas.