
Naujausios
Gyvenimas po 70-ies tik prasideda
Tuo įsitikinęs vilnietis fotografas, žurnalistas, poetas, rašytojas, sunkumų kilnotojas, leidėjas Valerijus Koreškovas. Ketvirtadienį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje jis pristatė savo antrąją autobiografinę knygą „Ir vis dėlto: 75-eri metai, tai tik pradžia“. Jis pats iki šiol dalyvauja varžybose, sportuoja.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Knygai įkvėpė šiaulietis
Pirmoji V. Koreškovo knyga „70 metų, tai tik pradžia“ pasirodė 2012 metais. Ji išleista rusų ir lietuvių kalbomis. Šiemet išleista antroji knyga. Autobiografinėse knygose autorius dalijasi savo patirtimi, neša žinią, kad kiekvienas esame pajėgus keisti savo gyvenimą, kuris nesibaigia sulaukus 70-ies. Jis tęsiasi sportuojant, užsiimant mėgstama veikla.
Pasak autoriaus, fizinis krūvis – pusė proto. Jam sportas padeda vystyti kitas veiklas, kitaip vertinti iškylančius sunkumus.
Pasaulio, Europos, Lietuvos veteranų sporto varžybų dalyvis V. Koreškovas mėgsta kartoti, kad atsitiktinumų nebūna. Tuo ne kartą įsitikino. Visada šalia atsidurdavo žmonės, kurie paskatindavo, įkvėpdavo užsiimti viena ar kita veikla: sportu, fotografija, knygų leidyba ir panašiai.
V. Koreškovas sako, kad parašyti pirmąją knygą jį pastūmėjo šiaulietis Arūnas Petraitis, žurnalistas, buvęs Lietuvos kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius. 2009 metais jis atvyko ieškoti kultūrizmo archyvo, nes fotoreporteriu 25 metus dirbęs V. Koreškovas 1966 metais fotografavo pirmąjį Lietuvos kultūrizmo čempionatą Vilniuje, turėjo nuotraukų ir iš vėlesnių varžybų, čempionatų, turnyrų.
Pristatydamas knygos autorių, A. Petraitis sakė, kad susipažinęs su V. Koreškovu susižavėjo jo optimizmu, požiūriu į gyvenimą, tuo, kad net sulaukęs garbingo amžiaus, nedejuoja, keičiasi ir keičia kitus.
Sportas – malonumui
Sunkumus (svarmenis, štangą) V. Koreškovas kilnoja jau daugiau kaip 50 metų. Pradėjo būdamas 16-metis. Tačiau niekada sako nesiekęs rezultatų, sportavęs dėl savęs.
Nuo 1994 metų V. Koreškovas į sporto salę eina nuolat. 1–2 kartus per savaitę nuo rugsėjo iki balandžio vidurio. Po to kūnas paprašo poilsio. Sugrįžęs po pertraukos į salę vėl viską pradeda „nuo nulio“ su naujomis jėgomis.
„Jei ateinu į salę ir jaučiu, kad negaliu dirbti, išeinu. Neprievartauju savęs. Darau tiek, kiek jaučiu, kad galiu, nežaloju savęs“, – sako ponas Valerijus. Jo įsitikinimu, sportas turi teikti malonumą.
Vieną kartą iš geros bičiulės išgirdo priekaištą, kodėl turėdamas tokį stiprų kūną nedalyvauja varžybose. Nusprendė pabandyti.
2011 metais viename tarptautiniame turnyre, sutiko 10 metų už save vyresnį sportininką, kuris 50 kg štangą gulomis iškėlė 35 kartus, o Valerijaus rezultatas buvo 34.
„Supratau, kad fizinę formą galima išlaikyti ne tik iki 70-ies, bet ir gerokai ilgiau“, – sako knygų autorius.
Rezultatą pavyko pagerinti. Jo rekordas – 50 kg sverianti štanga iškelta 41 kartą.
Tais pačiais metais iš kultūrizmo ir fitneso čempionato, vykusio Sapryje (Italijoje), V. Koreškovas grįžo su „Grimek Award Sapri“ apdovanojimu už asmeninį indėlį propaguojant kūno kultūrą bei sportą.
2013 metais Italijoje, Turine, dalyvavo bėgimo varžybose veteranų (per 70 metų) grupėje. 2015 metais su apdovanojimais grįžo iš Prancūzijoje, Nicoje, vykusių tarptautinių lengvosios ir sunkiosios atletikos varžybų. Planuose – 2017 metų varžybos Naujojoje Zelandijoje. „Jeigu dievas leis ir likimas neapvils“, – sako V. Koreškovas.
„Paklausite, o kur lietuviškas medalis? – sako ponas Valerijus ir prišoka prie savo lagaminėlio, iš kurio ištraukia žvilgantį medalį su trispalve juostele, iškovotą šiemet veteranų varžybose. – Šitas medalis gautas antrosiose varžybose Lietuvoje. Pirmosiose dalyvavau 1964 metais, antrosiose – po 52 metų Marijampolėje.“
V. Koreškovas nedrįsta vadinti savęs sportininku. Sako, kad sportas – kai žmogus profesionaliai siekia tikslo, o tai, kuo užsiima jis – fizinis lavinimas, kūno kultūra.
„Kartą stadione mačiau, kaip treniruojasi lengvaatlečiai profesionalai. Kiek jie dirba! Jiems gyviems esant reikėtų paminklą pastatyti“, – sako V. Koreškovas.
Nors sako rezultatų niekada nesiekęs, tačiau savo rekordą yra užfiksavęs. 1968 metais gulėdamas yra pakėlęs 127,5 kg svorio štangą. Tą patį rezultatą pakartojo 1998 metais.
Kultūrizmo metodika, kaip galimybe saugiau ir įdomiau koreguoti savo kūno linijas, vilnietis susižavėjo seniai. Laris Skotas, Arnoldas Švarcnegeris buvo jo idealai. Tačiau atrodyti taip, kaip jie, V. Koreškovas nesiekė. Sportavo ir sportuoja, nes tai jo gyvenimo būdas, galimybė išlaikyti kūną geros fizinės būklės, atrasti savo metodiką.
Knygose V. Koreškovas ragina pažinti save, nesilygiuoti į bendraamžius, o klausytis savo organizmo. Pasak autoriaus, sunkumų kilnojimas reikalauja daug žinių ir savęs pažinimo.
Fotografija ir leidyba
1986 metais V. Koreškovas nutarė išbandyti save leidyboje. Tuo užsiima iki šiol. Svarbią vietą gyvenime užima poezija – kuria hoku (japoniškus eilėraščius).
Labiausiai V. Koreškovas didžiuojasi devyniomis kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų, vokiečių, prancūzų, anglų, italų, ispanų ir japonų) parengtais ir keturiomis iš jų išleistais M. K. Čiurlionio kūrybos albumais.
Ponas Valerijus gimė Baltarusijoje, Mogiliove, 1958 metais baigė Vilniaus 9-ąją vakarinę vidurinę mokyklą rusų kalba. Apie M. K. Čiurlionį mokykloje nieko nebuvo girdėjęs.
Su garsaus ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje dailininko kūryba jis susipažino apie 1965 metus ir nustebo, kad Lietuva turi tokį genialų kūrėją. Vartė to laikmečio M. K. Čiurlionio kūrybos albumus ir matė, kad kūrinių fotografijos nėra pačios geriausios, galėtų padaryti geresnes.
Tris kartus „beldėsi“ į muziejų, kol galiausiai buvo duotas sutikimas perleisti albumus.
V. Koreškovas yra Lietuvos bei Rusijos fotomenininkų sąjungos narys. 1977 metais tapo „World press photo“ apdovanojimų laureatu, už nuotrauką, kurioje įamžino tingią atsiskyrėlę mešką Maskvos zoologijos sode.
Fotografas yra sudalyvavęs daugiau kaip 200 tarptautinių fotografijos parodų.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
Geros bičiulės pastūmėtas Valerijus Koreškovas jau garbaus amžiaus pradėjo dalyvauti varžybose.
Valerijaus Koreškovo apdovanojimų kraitėje – daugiausia tarptautinių varžybų apdovanojimai, tačiau yra ir lietuviškas medalis, iškovotas šiemet.
Vilnietis fotografas, žurnalistas, rašytojas, sunkumų kilnotojas Valerijus Koreškovas į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje su skaitytojais vykusį susitikimą atsivežė savo knygas „70 metų, tai tik pradžia“ ir „Ir vis dėlto: 75-eri metai, tai tik pradžia“ bei pluoštą fotografijų.
V. Koreškovas nesidrovėdamas pakelia kelnių klešnes parodyti, kad viena koja sutinusi ir jį kamuoja šiokios tokios sveikatos problemos, tačiau daugelį problemų padeda išspręsti sportavimas.