
Naujausios
Paukščių porelė buvo pastebėta lesiojanti laukuose apie 11 valandą dienos. Pasisotinę paukščiai nusileido greta esančiame skaldyno karjere.
Apie pastebėtus paukščius redakcija informavo Lietuvos ornitologų draugiją, kurios narys ornitologas, iš Joniškio rajono kilęs Gediminas PETKUS atsiuntė komentarą: „Baltaskruostės berniklės peri arktinėje tundroje prie vandenyno ir jo salose. Lizdus krauna ant uolų, skardžių atbrailų. Jaunikliai, išsiritę ir apdžiūvę, tėvelių kviečiami iš karto palieka lizdą. Neįtikėtinai pavojingai atrodo mažylių leidimasis ir kritimas nuo aukščiausių uolų! Kūlversčiais ridendamiesi ir atšokdami šie pūkuoti ančiukai „kamuoliukai“ sėkmingai pasiekia žemę ir keliauja iki vandens telkinio.
Daugelis pro Lietuvą praskrendančių šių paukščių atskrenda iš tundros.
Mūsų krašte šie paukščiai sustoja pailsėti ir maitintis. Vėliau keliauja į Lenkiją, Vokietiją ir Nyderlandus. Daugiausia žiemoja Nyderlanduose. Seniau buvo žinoma, kaip nereguliariai užklystanti migracijų metu rūšis. Buvo ypatingai reta. Pasaulinei populiacijai pagausėjus, pastaraisiais metais padaugėjo jų ir mūsų šalyje, todėl Vakarų Lietuvoje migracijų metu stebima kasmet, nors nėra gausi. Joniškio rajone ūkininkų laukuose daugiausia stebime tundrines, želmenines ir pilkąsias žąsis. Gerai įsižiūrėjus skaitlingame žąsų būryje galima kartais pamatyti pavienes bernikles. Jos išsiskiria iš kitų žąsų savo apdaru. Baltaskruostės berniklės žymiai retesnės, o dar tokiu laiku! Šios žąsys, tikėtina, mūsų kraštą paliks su pirma storesne sniego paklote, kada maitintis bus sunku. O dabar belieka pasidžiaugti, kad Joniškio kraštą poilsiui ilgoje kelionėje pasirinko šios retosios žąsys.“
Ornitologas atsiuntė ir 2019 metų baltaskruosčių berniklių stebėjimų lentelę Lietuvoje, pagal kurią matyti, kad dažniausiai šie paukščiai fiksuojami kovo, balandžio mėnesiais.