
Naujausios
Muzikos ir judesio harmonija
„Posakis „Neturiu laiko“ labiau reiškia „Nenoriu“. Jeigu žmogus kažko labai nori, tai laiko tikrai atras“, – sako 53 metų sportinių šokių šokėjas Gintautas Mikučiauskas, įmonės „Busturas“ specialistas. Prieš trejus metus vyras po 30 metų pertraukos grįžo į šokių aikštelę, aktyviai treniruojasi, dalyvauja varžybose ir pelno prizines vietas.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Kaune gimęs, augęs ir studijavęs G. Mikučiauskas pramoginiais šokiais (tada jie taip vadinosi) susidomėjo, jo žodžiais, būdamas „perbrendęs“ jaunuolis – 15 metų.
Mokykloje atsirado pramoginių šokių būrelis.
„Į jį, žinoma, merginų nuėjo daugiau, vaikinų – keletas. Daugiau pasimaivyti. O man patiko. Tik buvo problema – vyresniam pradėti šokti nėra taip lengva. Pavyko surasti trenerį, kuris apsiėmė mokyti mane nuo pagrindų. Ir partnerės buvo visko mokančios. Pati pirmoji gal buvo šiek tiek nepatenkinta, kad reikės tokį žalią jaunikaitį mokyti“, – su šypsena prisimena G. Mikučiauskas.
Studijuodamas jis atstovavo Kauno politechnikos instituto (dabar KTU) šokių klubui „Viesulas“. Su juo dalyvaudavo įvairiose varžybose, dainų šventėse, festivaliuose, daug keliavo po tuometinę Sovietų Sąjungą.
„Ypatingų laimėjimų nebuvo, bet prizinių vietų pelnydavome. Kolektyvas buvo labai šaunus, liko labai geri prisiminimai“, – sako šokėjas.
Pasibaigus studijoms, baigėsi ir šokėjo karjera.
Vėliau buvo darbas Šiauliuose, šeima, vaikai, politinė karjera, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos. Taip prabėgo 30 metų.
„Pajutau, kad kažko trūksta. Prisiminiau, kad norėjau ir patiko šokti. Ir noriu vėl“, – apie mintį, prieš trejus metus virtusią kūnu, sako G. Mikučiauskas.
Šokių paieškos atvedė į Šiaulių sportinių šokių klubą „Šypsena“, pas trenerius Neringą ir Žaną Untulius.
„Dabar, kai prisimenu, koks aš atėjau į klubą! Sakau, norėčiau šokti, esu jaunystėje šokęs. Treneris pažiūrėjo į mane: „Gerai, pabandykit.“ Dabar tik suprantu, ką tie jo žodžiai reiškė. Na, atėjo čia toks storuliukas, nori šokti, tiek to, tegul šoka“, – prisiminęs šypsosi šokėjas.
Jaunystėje paragavęs varžybų jaudulio ir po ilgos pertraukos sugrįžęs į šokių aikštelę G. Mikučiauskas norėjo ne tik maloniai laisvalaikį leisti, bet ir varžytis. Treneriai rado partnerę, turinčią šokių patirties ir norinčią dalyvauti varžybose, ir pasiūlė pabandyti.
Įrodyti, kad yra ne iš kelmo spirti, pakako vos pusmečio. Dingo visas išankstinis trenerių skepticizmas, atsirado pasitikėjimas.
„Kai žinai, ko nori, gal ir treneriui paprasčiau. Nereikia stumti, raginti. Pats prašai trenerio informacijos“, – sako G. Mikučiauskas.
Treniruojasi šokėjai 2–3 dienas per savaitę po 1,5–2 valandas.
„Kadangi tokio amžiaus šokėjų nėra tiek daug, visai neblogai sekasi. Nors galėtų būti ir geriau, – šypsosi pašnekovas. – Džiaugiamės, jei varžybose būna 5–6 senjorų poros, o būna ir vos trys.“
G. Mikučiauskas sako, jog norėtųsi didesnės konkurencijos, būtų didesnis azartas. Džiaugiasi, kad pamažu į varžybas pavyksta įtraukti savo malonumui klube šokančias poras. Šiemet norinčių pasivaržyti porų atsirado dar dvi.
„Tikiuosi, kad išsiplės ir suaugusiųjų dalis, nes jaunimas po mokyklos dažnai išvažiuoja, o suaugusieji neišsilaksto, duoda pastovumą. Manau, ir klubui tai pliusas“, – sako šokėjas.
Pradėjęs šokti, G. Mikučiauskas pasikeitė neatpažįstamai – numetė net 25 kilogramus svorio. Daugelis pažįstamų, buvusių kolegų jį dabar atpažįsta tik iš balso. Pasisveikinus dar bent keletą sekundžių žiūri sumišę, kol galiausiai prataria: „Gintautai, čia tu?“
G. Mikučiauskas sako, kad eidamas šokti tokio tikslo sau nekėlė, tačiau pasikeitus režimui, vakarus pradėjus leisti aktyviai sportuojant, svoris pradėjo kristi, pagerėjo sveikata.
„Vieni pliusai!“ – negali atsidžiaugti šokėjas. Ir komplimentų daug sulaukia, ypač iš moterų.
Paklaustas, kuo tada, jaunystėje, užbūrė šokiai, kad ir po ilgos pertraukos sugrįžo, G. Mikučiauskas sako: „Muzikos ir judesio harmonija. Tai – kad girdėdamas muziką, gali ją perteikti judesiu.“
Ne tik šokiams vyras atranda laiko. Dar viena jo aistra – protmūšiai, kuriuose dalyvauja kartą per savaitę.
„Nuo mokyklos stengiuosi domėtis įvairiomis sritimis. Įdomu geografija, istorija, labai patinka sportas. Jei tik išgirstu apie naują sporto šaką, stengiuosi pasiskaityti taisykles, kad žinočiau, koks tai sportas. Kai prieš 5–6 metus Robertas Petrauskas pradėjo Lietuvoje organizuoti protų mūšius, pradėjau dalyvauti. Kartą ir dukra po mokyklos užsuko, jai taip pat patiko. Taip ir užaugom kartu su protmūšiais“, – sako ponas Gintautas.
Norintiems, bet vis nepasiryžtantiems imtis mėgstamos veiklos, G. Mikučiauskas pataria įsiklausyti į save, ko iš tikrųjų norisi. O kai atsiras nenumaldomas noras, tada atsiras ir laiko.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Įmonės „Busturas“ specialistas Gintautas Mikučiauskas pradėjęs šokti numetė 25 kilogramus.
Gintautas Mikučiauskas kartu su Rita Mikalauskiene atstovauja Šiaulių sportinių šokių klubui „Šypsena“. Kartu šoka trejus metus, yra pelnę ne vieną prizinę vietą.
Šokėjo karjerą Gintautas Mikučiauskas pradėjo Kaune būdamas 15 metų. Studijų metais atstovavo garsiam Kauno šokių klubui „Viesulas“.