
Naujausios
Skundžiasi kapinių nepriežiūra
Pavasaris beveik įpusėjo, o prie Šiaulių Ginkūnų kapinių antrojo įvažiavimo į kapines vėjas vis dar nešioja pernykščius lapus, šiukšles, mėtosi medžių šakos. Tokia netvarka stebina ir piktina artimųjų kapus lankančius žmones.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
„Tiesiog skaudu ir gėda nuvažiavus aplankyti artimųjų kapų. Vartai nežinia kada dažyti, šiukšlių pilna, lapai, šakos. Kur prekiaujama gėlėmis, papilta skaldos, kojas gali išsisukti. Negi kapinių administracijai nerūpi?“ – skundėsi į „Šiaulių krašto“ redakciją užsukusi šiaulietė.
Moteris svarstė, kodėl pašalpų gavėjai negalėtų nors kiek aptvarkyti kapinių prieigas.
Kapinių prižiūrėtoja Vaida Buračienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad antrojo įvažiavimo vartai buvo vis iškeliami ir įkeliami, kai vyko vandentiekio ir drenažo darbai. Birželio, liepos mėnesiais numatytas antrasis drenažo darbų etapas, tad vartai ir vėl bus kilnojami, rausiama žemė, važinės technika.
„Balandžio pabaigoje pradėsime remontuoti visus kapinių kelius. Kitame etape gal bus pinigų ir tvorai“, – sakė V. Buračienė.
Aikštelė, kurioje prekiaujama gėlėmis ir žvakėmis, tikrai nekaip atrodo. Nors papilta skaldos, kai palyja, čia būna tikra purvynė. Aikštelėje draikosi kartono lakštai, matyt, palikti ankstesnių prekeivių, kad nereikėtų bristi per purvą.
Kapų prižiūrėtoja sako, kad šioje vietoje beveik nėra nuolatinių prekiautojų, todėl Savivaldybei neapsimoka čia įrengti normalią prekyvietę su gera danga.
Pasak V. Buračienės, problemų buvo kilę dėl šakų išvežimo. Ypač daug jų atsirado, kai vykdant drenažo darbus buvo genimi medžiai.
„Buvo Savivaldybės konkursas dėl šakų išvežimo, bet neatsirado, kas veža, nebuvo laimėtojo. Dabar atsirado, ir po truputį viskas juda“, – sakė kapinių prižiūrėtoja.
O kaip su pašalpininkais?
„Jų yra, bet puikiai žinot, kokie žmonės ateina. Prie žmogaus reikia žmogaus. Ateina trys vyriukai, žiūri, kur jie dingo, ogi sėdi už paminklo, rūko. Labai daug vilčių į juos dedam, o jie ateina, kad ateitų, net nedirba. Būna ir įkaušę, pagiringi, be sveikatos, gauna pašalpą – visai nepasirodo“, – problemas su pašalpų gavėjais vardija V. Buračienė.
Pastabų prižiūrėtoja turi ir kapų lankytojams: „Žmonės patys teršia. Štai visai neseniai nupjovė tują, didžiulį kelmą išrovė ir paliko kone vidury kapinių, dabar sukam galvas, kur jį dėti, kaip išvežti.“
V. Buračienė sako, kad kapinių keliai valomi du kartus per savaitę, tačiau jau po dienos būna baisūs, mat purvais iš padangų apdrabsto paminklininkai, kiti su automobiliais įvažiuojantys į teritoriją piliečiai.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Antrasis įvažiavimas į Šiaulių Ginkūnų kapines labai skiriasi nuo „paradinio“. Vartai paprasti ir tie patys aptriušę.
Prie antrojo įėjimo į kapines – vos pora prekiautojų gėlėmis ir žvakėmis. Tik per šventes jų čia būna daugiau. Dėl tiek Savivaldybei esą neverta įrengti padorios prekyvietės.