
Naujausios
Šiaurės Lietuvos kolegija plečia savo veiklos horizontus
Kaip sakė Džonas Kenedis: „Pokyčiai – tai gyvenimo įstatymas. O tie, kurie žiūri tik į praeitį ar dabartį – tikrai pražiopsos ateitį!“ Žvelgdama į ateitį Viešoji įstaiga Šiaurės Lietuvos kolegija vis didesnį dėmesį skiria socialiniams projektams, siekia prisidėti prie Šiaulių miesto visuomenės socialinės gerovės kūrimo, kūrybiškumo ir verslumo ugdymo. Sparčiai besikeičianti situacija skatina kolegiją imtis naujų perspektyvių veiklų.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Kolegija tęs su studijomis susijusią veiklą
Privati aukštoji mokykla Šiaurės Lietuvos kolegija studijas vykdo beveik 20 metų. Kolegija per šį laikotarpį parengė daugiau nei 1,4 tūkstančio įvairių sričių specialistų. Dauguma jų sėkmingai integravosi į darbo rinką, įsteigė savo verslą, pasiekė profesinių aukštumų. Šiuo metu kolegijoje mokosi beveik 400 studentų.
Įvertinusi ekonominę ir socialinę situaciją regione, atsižvelgdama į demografinės aplinkos tendencijas ir dabartinės Vyriausybės planuojamas aukštojo mokslo pertvarkas, nuo kitų mokslo metų Šiaurės Lietuvos kolegija nusprendė nebedalyvauti bendrajame priėmime ir nebevykdyti studentų priėmimo į I kursą.
Kolegija toliau vykdys kolegines studijas šiuo metu besimokantiems. Leidimas kolegijoje vykdyti studijų programas patvirtintas Studijų kokybės vertinimo centro. Tai reiškia, kad bus sudarytos galimybės esamiems ir laikinai studijas kolegijoje sustabdžiusiems arba akademinių atostogų išėjusiems studentams tęsti studijas ir įgyti profesinio bakalauro laipsnį.
„Jaučiamės atsakingi kolegijos studentams ir dedame maksimalias pastangas, kad likusį studijų vykdymo laikotarpį būtų užtikrinta studijų kokybė“, – sakė Šiaurės Lietuvos kolegijos direktorius dr. Mykolas Dromantas.
Lankstumas ir orientacija į veiklų įvairovę
Šiaurės Lietuvos kolegija negauna jokių dotacijų nei iš Vyriausybės, nei iš Švietimo ir mokslo ministerijos, todėl jos veikla niekada neapsiribojo tik koleginių studijų vykdymu ir aukštojo koleginio išsilavinimo teikimu. Kolegijos, veikiančios kaip nevyriausybinė organizacija, statute yra numatytos įvairios veiklos. Dauguma veiklų kolegijoje gana aktyviai vykdytos anksčiau ir pastaraisiais metais.
„Perspektyvoje kolegija ne tik vykdys studijas, bet ir turi aiškių ketinimų užimti rinkoje atsiradusias naujas nišas, planuoja veiklą perorientuoti į didesnę pridėtinę vertę kuriančias veiklos sritis, maksimaliai išnaudodama turimus įstaigos materialinius ir žmogiškuosius resursus“, – sakė dr. M. Dromantas.
Dėmesys verslumo skatinimui ir socialinėms problemoms
Kolegijoje jau įsteigti Lieporių verslo centras ir Šiaulių miesto bendruomeniniai šeimos namai. Jau funkcionuojančiame Lieporių verslo centre vykdomi įvairūs socialiniai projektai.
Kartu su Šiaulių miesto savivaldybe įkurtuose Šiaulių miesto bendruomeniniuose šeimos namuose teikiama kompleksinė pagalba šeimoms: mokoma pozityvios tėvystės, ugdomi šeimos įgūdžiai, teikiamos sociokultūrinės paslaugos ir psichosocialinė pagalba, padedama įveikti šeimoje kylančias problemas ir krizes, susijusias su vaikų auklėjimu, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimu, smurtu artimoje aplinkoje, skyrybomis, artimojo netektimi, negalia.
Tokia įvairiapusė pagalba teikiama visoms Šiaulių mieste gyvenančioms šeimoms, tačiau labiausiai orientuojamasi į jaunas, socialinių įgūdžių stokojančias, įvairių sunkumų patiriančias šeimas kartu vykdant prevencinę veiklą siekiant įgalinti šeimą (asmenį) įveikti iškilusias problemas.
Į sisteminės pagalbos šeimoms teikimą efektyviai integruojami socialinis darbuotojas, psichologas ir užimtumo specialistas. Organizuojamos individualios ir grupinės konsultacijos, vedami aktualūs mokymai ir seminarai. Teikiamos trumpalaikės vaikų priežiūros paslaugos, sudarant galimybę tėvams dalyvauti Šiaulių miesto bendruomeniniuose šeimos namuose organizuojamuose užsiėmimuose. Taip pat numatoma vaikams organizuoti stovyklas, kitas ugdomąsias ir lavinamąsias veiklas.
Dar šiais metais planuojama pradėti mokymo erdvės „Pardavimų laboratorijos“ steigimo projekto įgyvendinimą. Pagrindinė šio projekto idėja – rengti pradedančiųjų verslininkų, amatininkų, ūkininkų produkcijos ir teikiamų paslaugų parodas, siekiant didesnio ūkio subjektų konkurencingumo tiek lokaliu, tiek tarptautiniu lygiu.
Kolegija ir toliau vykdys šviečiamąją misiją – įgyvendindama įvairius projektus ir vykdydama socialines veiklas ugdys aktyvią, gebančią kritiškai ir inovatyviai mąstyti socialiai atsakingą pilietinę visuomenę.
„Neabejojame, kad įgyvendinami pokyčiai, naujos iniciatyvos, pradėtos vykdyti ir plėtojamos veiklos mūsų viešojoje įstaigoje bus naudingos visai Šiaulių miesto visuomenei“, – sakė dr. M. Dromantas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Viešoji įstaiga Šiaurės Lietuvos kolegija ne tik vykdo studijas, bet ir vis didesnį dėmesį skiria socialiniams projektams, siekia prisidėti prie Šiaulių miesto visuomenės socialinės gerovės kūrimo, kūrybiškumo ir verslumo ugdymo.