
Naujausios
Neliks rinkliavos už kates ir šunis
Jei už poros savaičių Šiaulių miesto taryba pritars, nebeliks rinkliavos už šunų ir kačių laikymą daugiabučiuose. Šiauliai yra kone vienintelė savivaldybė vis dar renkanti mokestį už augintinius.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad dar 2013 metų pradžioje teisės aktais priimtas savivaldybių įpareigojimas šunų ir kačių savininkams registruoti savo augintinius turi būti panaikintas. Daugelis savivaldybių rinkliavą už augintinius panaikino dar iki praeitų metų. Šiauliai pinigus už augintinius į miesto biudžetą renka iki šiol, tiesa, vykdo ne šunų ir kačių, o juos daugiabučiuose laikančių gyventojų registrą.
Šiauliečiai už šuns laikymą per mėnesį moka 1,7 euro, už katės – 0,8 euro, už pavojingus, kovinius šunis moka 5,7 euro. Nuo mokesčio atleidžiami neįgalieji, socialiai remtini ir vieni gyvenantys pensininkai. Už identifikavimo mikroschemą turinčius šunis reikia mokėti 0,8 euro, už kates nereikia mokėti.
Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus vedėjos Vitalijos Pelenienės, rinkliava labai pasiteisino, gyventojai pradėjo atsakingiau prižiūrėti savo augintinius, sumažėjo neprižiūrimų, išmetamų į gatvę, valkataujančių šunų ir kačių.
Dalis surenkamų lėšų buvo skiriama benamių gyvūnų priežiūrai organizuoti, dalis – šunų vedžiojimo aikštelėms, bešeimininkių kačių šėrimo vietoms įrengti ir prižiūrėti, kačių sterilizacijai ir kastracijai. Taip pat buvo remiami tiksliniai gyvūnų globos organizacijų projektai.
Per dešimtmetį Šiauliuose įrengta septyniolika kačių šėrimo vietų ir dešimt šunų vedžiojimo aikštelių.
Savivaldybės atstovė pasidžiaugė ir tuo, kad daugiabučiuose beveik nebeliko pavojingų veislių šunų (už juos buvo didžiausias mokestis), taigi sumažėjo ir gyventojų skundų.
Jei Taryba pritars, rinkliava už augintinius nebebus renkama nuo kitų metų sausio 1 dienos.
Pasak V. Pelenienės, nors ir neliks rinkliavos, kiekvienas gyventojas turėtų jausti atsakomybę už savo augintinį, paženklinti jį ir užregistruoti bendrame valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.
Šunų vedžiojimo aikštelėmis ir kačių šėryklomis Savivaldybė žada rūpintis ir toliau. Daugelis šunų vedžiojimo aikštelių jau yra prastos būklės, todėl, Savivaldybės atstovės įsitikinimu, reikėtų skirti daugiau lėšų, kad būtų galima jas geriau pritaikyti gyvūnų laikytojų poreikiams. Taip pat reikėtų įrengti daugiau stovų su maišeliais gyvūnų ekskrementams surinkti.