Neliks rinkliavos už kates ir šunis

Neliks rinkliavos už kates ir šunis

Ne­liks rink­lia­vos už ka­tes ir šu­nis

Jei už po­ros sa­vai­čių Šiau­lių mies­to ta­ry­ba pri­tars, ne­be­liks rink­lia­vos už šu­nų ir ka­čių lai­ky­mą dau­gia­bu­čiuo­se. Šiau­liai yra ko­ne vie­nin­te­lė sa­vi­val­dy­bė vis dar ren­kan­ti mo­kes­tį už au­gin­ti­nius.

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

Lie­tu­vos vy­riau­sia­sis ad­mi­nist­ra­ci­nis teis­mas pri­pa­ži­no, kad dar 2013 me­tų pra­džio­je tei­sės ak­tais priim­tas sa­vi­val­dy­bių įpa­rei­go­ji­mas šu­nų ir ka­čių sa­vi­nin­kams re­gist­ruo­ti sa­vo au­gin­ti­nius tu­ri bū­ti pa­nai­kin­tas. Dau­ge­lis sa­vi­val­dy­bių rink­lia­vą už au­gin­ti­nius pa­nai­ki­no dar iki praei­tų me­tų. Šiau­liai pi­ni­gus už au­gin­ti­nius į mies­to biu­dže­tą ren­ka iki šiol, tie­sa, vyk­do ne šu­nų ir ka­čių, o juos dau­gia­bu­čiuo­se lai­kan­čių gy­ven­to­jų re­gist­rą.

Šiau­lie­čiai už šuns lai­ky­mą per mė­ne­sį mo­ka 1,7 eu­ro, už ka­tės – 0,8 eu­ro, už pa­vo­jin­gus, ko­vi­nius šu­nis mo­ka 5,7 eu­ro. Nuo mo­kes­čio at­lei­džia­mi neį­ga­lie­ji, so­cia­liai rem­ti­ni ir vie­ni gy­ve­nan­tys pen­si­nin­kai. Už iden­ti­fi­ka­vi­mo mik­ros­che­mą tu­rin­čius šu­nis rei­kia mo­kė­ti 0,8 eu­ro, už ka­tes ne­rei­kia mo­kė­ti.

Pa­sak Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės Ci­vi­li­nės sau­gos, vie­šo­sios tvar­kos ir sa­ni­ta­ri­jos sky­riaus ve­dė­jos Vi­ta­li­jos Pe­le­nie­nės, rink­lia­va la­bai pa­si­tei­si­no, gy­ven­to­jai pra­dė­jo at­sa­kin­giau pri­žiū­rė­ti sa­vo au­gin­ti­nius, su­ma­žė­jo ne­pri­žiū­ri­mų, iš­me­ta­mų į gat­vę, val­ka­tau­jan­čių šu­nų ir ka­čių.

Da­lis su­ren­ka­mų lė­šų bu­vo ski­ria­ma be­na­mių gy­vū­nų prie­žiū­rai or­ga­ni­zuo­ti, da­lis – šu­nų ve­džio­ji­mo aikš­te­lėms, be­šei­mi­nin­kių ka­čių šė­ri­mo vie­toms įreng­ti ir pri­žiū­rė­ti, ka­čių ste­ri­li­za­ci­jai ir kast­ra­ci­jai. Taip pat bu­vo re­mia­mi tiks­li­niai gy­vū­nų glo­bos or­ga­ni­za­ci­jų pro­jek­tai.

Per de­šimt­me­tį Šiau­liuo­se įreng­ta sep­ty­nio­li­ka ka­čių šė­ri­mo vie­tų ir de­šimt šu­nų ve­džio­ji­mo aikš­te­lių.

Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vė pa­si­džiau­gė ir tuo, kad dau­gia­bu­čiuo­se be­veik ne­be­li­ko pa­vo­jin­gų veis­lių šu­nų (už juos bu­vo di­džiau­sias mo­kes­tis), tai­gi su­ma­žė­jo ir gy­ven­to­jų skun­dų.

Jei Ta­ry­ba pri­tars, rink­lia­va už au­gin­ti­nius ne­be­bus ren­ka­ma nuo ki­tų me­tų sau­sio 1 die­nos.

Pa­sak V. Pe­le­nie­nės, nors ir ne­liks rink­lia­vos, kiek­vie­nas gy­ven­to­jas tu­rė­tų jaus­ti at­sa­ko­my­bę už sa­vo au­gin­ti­nį, pa­ženk­lin­ti jį ir užre­gist­ruo­ti bend­ra­me vals­ty­bi­nia­me Gy­vū­nų au­gin­ti­nių re­gist­re.

Šu­nų ve­džio­ji­mo aikš­te­lė­mis ir ka­čių šė­ryk­lo­mis Sa­vi­val­dy­bė ža­da rū­pin­tis ir to­liau. Dau­ge­lis šu­nų ve­džio­ji­mo aikš­te­lių jau yra pra­stos būk­lės, to­dėl, Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vės įsi­ti­ki­ni­mu, rei­kė­tų skir­ti dau­giau lė­šų, kad bū­tų ga­li­ma jas ge­riau pri­tai­ky­ti gy­vū­nų lai­ky­to­jų po­rei­kiams. Taip pat rei­kė­tų įreng­ti dau­giau sto­vų su mai­še­liais gy­vū­nų eksk­re­men­tams su­rink­ti.