
Naujausios
„Busturo“ darbuotojai vėl mitingavo prie Šiaulių merijos
Vakar UAB „Busturas“ darbuotojai ir juos palaikantys žmonės vėl rinkosi po Šiaulių miesto savivaldybės langais, norėdami išsakyti nepasitenkinimą ir bendrovės, ir miesto valdžia. Mitinguotojai skandavo „Mere, mes jūsų laukiame“, tačiau meras Artūras Visockas kaip ir praeitą kartą pasikalbėti neišėjo.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Didžiausia problema – pagarbos stoka
Pirmą kartą toje pačioje vietoje „Busturo“ darbuotojai buvo susirinkę gegužės 16 dieną, tačiau, pasak „Busturo“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės Almos Steponavičienės, niekas per tą laiką nepasikeitė, darbuotojai buvo ir liko negerbiami.
„Mes tik norime, kad būtų rodoma pagarba, kad vyktų socialinis dialogas, kad nebūtų daromas joks spaudimas, kad būtų įsiklausoma į darbuotojų reikalavimus. Bet matome priešingą reakciją. Mums kalba apie kultūrą su keleiviais, o patys administracijos darbuotojai gali mus įžeidinėti, elgtis nekultūringai ir neetiškai“, – sakė Transporto darbuotojų federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius.
Mitinguotojai dėstė ir kitas problemas. Autobusai prasti, nuolat genda, išvažiuodamas į maršrutą nežinai, ar sėkmingai jį įveiksi. Vairuotojai kaltina mechanikus, mechanikai – prastus pirkinius, tai yra autobusus, nes kai kurie iš dirbtuvių beveik neišvažiuoja. Dėl prastų autobusų kenčia ir vairuotojai, ir keleiviai.
Prieš du mėnesius iš „Busturo“ išėjęs mechanikas Remigijus Šležas prie Savivaldybės atėjo pasakyti visos tiesos apie neseniai įsigytus autobusus, kuriais taip džiaugiasi meras.
„Jie yra nevažiuojantys. Apie ekologiškumą nėra jokios kalbos, – tiesiai šviesiai rėžė vyras. – Gerai važiuoja tik dyzeliniai autobusai, kurie buvo nupirkti iš Vokietijos.“
Kai Remigijus bandydavo išdėstyti problemas bendrovės direktoriui, sulaukdavo tik priekaištų, todėl atsiradus galimybei išeiti į kitą įmonę, taip ir padarė.
Netenkina darbuotojų ir atlyginimai, gal todėl įmonėje dirba daugiausiai pagyvenę, nes jauni vyrai už tokias algas neišgali išlaikyti šeimų. Pasak A. Steponavičienės, norint gauti 800 eurų į rankas, reikia dirbti be išeiginių.
„Mums reikia šiandien gyventi, o ne po 5 ar 10 metų. Labiausiai norisi tolerancijos, kad eitum į darbą už orų atlyginimą, dirbtum su saugiu transportu ir galėtum kokybiškai atlikti darbą. Tada vairuotojai kitaip jausis, bus linksmesni ir su žmonėmis malonesni“, – sakė neseniai „Busture“ dirbantis jaunas vairuotojas Vytautas.
Tačiau labiausiai žmones liūdina ir skaudina įmonės administracijos vadovų požiūris į darbuotoją, nenoras išklausyti, suprasti, nesiskaitymas, moralizavimas.
Užrašai ant plakatų liudijo, kad labiausiai darbuotojai nepatenkinti bendrovės generaliniu direktoriumi Vaidu Seiracku bei plėtros ir marketingo skyriaus vadove Rigita Tijūnaitiene.
Meras nepasirodė
Dar prieš rengiamą antrą mitingą, pirmadienį, meras A. Visockas pasikvietė „Busturo“ darbuotojus, bandydamas įtikinti, kad mitingas nereikalingas, kad jis nepadės išspręsti problemų. Iš anksto įspėjo, kad jeigu mitingas vyks, jis neateis. Pažadą tesėjo.
A. Markevičius sakė, kad meras elgiasi arogantiškai, neišeidamas pasikalbėti su žmonėmis, visgi vylėsi, kad dar išdrįs pasirodyti.
Prieš tris savaites vykusiame mitinge dalyvavo bendrovės generalinis direktorius Vaidas Seirackas, technikos direktorius Silvas Gedaminskas. Šiame mitinge iš bendrovės administracijos nieko nesimatė.
Įsibėgėjus mitingui pradėjo rinktis Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos nariai. Kiek atokiau nuo mitinguotojų medžio šešėlyje stoviniavo Alfredas Lankauskas, Gedeminas Vyšniauskas. Į minią įsilieję Denis Michalenko, Jonas Bartkus ėmė šnekučiuotis su mitinguotojais. Į skverą atžingsniavęs mero sekėjas Gintautas Lukošaitis priėjo tiesiai prie kalbančiųjų, norėjo pasisakyti, tačiau jo kalbų mitinguotojai nenoriai klausėsi, pradėjo šaukti, švilpti, ir Tarybos nariui teko pasitraukti į šalį.
Iš Savivaldybės vadovų mitinge pasirodė tik vicemeras Domas Griškevičius.
Nepatvirtino ataskaitos
Vakar vykusiame miesto Tarybos posėdyje svarstyta „Busturo“ vadovo V. Seiracko 2017 metų veiklos ataskaita. Ji nebuvo priimta: 11 Tarybos narių balsavo už, 14 susilaikė, vienas nebalsavo.
Skelbdamas balsavimo rezultatus A. Visockas apgailestavo, kad „progresas ne visada suprantamas“.
Pagrindinis trūkumas, kurį įvardijo pasisakę tarybos nariai, – komunikacijos stoka.
„Busture“ trečiadienį apsilankęs A. Lankauskas buvo įsitikinęs, kad kompromisą galima rasti, tereikia „nusileisti iš aukštybių ir pasikalbėti su žmonėmis“.
Meras sakė, kad dėl daugumos klausimų yra sutarta, vienintelis neišspręstas klausimas – viena iš vadovių, kurios nušalinimo trokšta darbuotojai. A. Visockas sakė neskubąs priimti sprendimo šiuo klausimu, nes bijo suklysti.
J. Bartkus klausė, kodėl jeigu tik vienas klausimas neišspręstas, meras neišėjo pasikalbėti su mitinguotojais, tačiau atsakymo nesulaukė.
Kadangi V. Seiracko ataskaita buvo nepriimta, kyla klausimas, kaip bus toliau. Mat lopšelių-darželių vadovėms, kurių veiklos ataskaitos buvo nepriimtos, gresia atleidimas iš darbo.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šį kartą mitinguotojai buvo ne tik su baltomis kaukėmis užklijuotomis burnomis, bet ir su dėžėmis ant galvų, norėdami parodyti, kad jų niekas nenori girdėti.
Didžiausią nepasitenkinimą „Busturo“ darbuotojai reiškė bendrovės generaliniu direktoriumi Vaidu Seiracku bei plėtros ir marketingo skyriaus vadove Rigita Tijūnaitiene.
Vakar „Busturo“ darbuotojai susirinko į antrą mitingą, reikalaudami pirmiausia pagarbos.
Tarp mitinguotojų ir politikų netrūko karštų diskusijų. Kairėje – Transporto darbuotojų federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius, centre – Tarybos narys Gintautas Lukošaitis.
Buvęs „Busturo“ darbuotojas Remigijus Šležas į mitingą atėjo pasakyti visos tiesos apie miesto autobusus. Pasak jo, nors miesto valdžia vis giriasi gerais pirkiniais, tačiau naudoti autobusai tik išoriškai gražūs, o iš tiesų yra nuolat gendantys ir teršia aplinką.